• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Lihavõtted
    • Jõulud
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  • Nav Social Menu

Krõbeda kala takod

aprill 13, 2023 by Mari-Liis Ilover 2 Comments

See roog kuulub kategooriasse “kiirelt ja maitsvalt”. Ja tegelikult ka parasjagu tervislikult, sest takode sisuks on ports mehhikopäraselt maitsestatud kapsasalatit ja krõbedas paneeringus kala. Jah, loomulikult saab paneeritud krõbedat kala nullist ka ise valmistada, aga päriselt ka, mul ei ole absoluutselt mingeid süümepiinu, kui siia takodesse pistan juba valmis paneeritud külmutatud kalapalasid. Sest need Viči kalapalad on tehtud puhtast ookeanikala fileest, kala on püütud vastutustundlikke püüdmisviise kasutades ja koostis on puhas, ilma igasuguste lisaaineteta.

Omast kogemusest võin öelda, et paneeritud kalapalad on hea viis kalateemaga lähenemiseks neile lastele, kes on nõus enne nälgima, kui kala suhu pistma. Kalapalade juures on seesama lihtne õngetõmbamisnipp, mis kalapulkadelgi: krõbedus! Nii väga, kui me sooviks, et meie lapsed sööksid puhast praetud kalafileed, jääb see paljudel juhtudel soovunelmaks. Et nad üldse kuskilt otsast alustaksid kalaga, tuleb minna kompromissile ja paneeritud kalapalad on siin igati omal kohal.

Need Viči kalapalad, mis mul siin takode retseptis kasutuses, on valmistatud Vaikse ookeani põhjaosast püütud mintai fileest ja selle toote on heaks kiitnud Alaska Seafood. Kasvandusekalaga tegu ei ole, mintai ujub vabalt Alaska lähedastes ookeanivetes ja kasvab täiesti puhastes looduslikes tingimustes. Kala püütakse loodusthoidvatel ja jätkusuutlikel meetoditel, vältides teiste liikide võrku sattumist.

Mulle on eriti sümpaatne, et tegu on hästi puhta koostisega tootega; mingeid säilitus-, värv- ega üldse lisaaineid siin pole. Lihtsalt kala, paneering ja maitseained.

Muidugi saab kalapalasid lihtsalt pannil praadida, ahjus küpsetada või frittida. Aga krõbedateks tükkideks lõigatuna, kaaslaseks krõmpsuv koriandri ja jalapenoga maitsestatud kapsasalat, on need kalatükid takodesse kui loodud. Soovitan proovida, meil kadusid ned takod laualt igatahes välgukiirusel ja mitte ühtegi piuksu ei tulnud ka neilt tegelastelt, kel kalaga muidu veel veidi komplitseeritud suhted 😊

Prindi

Krõbeda kala takod

Aeg kokku30 minutes mins
Käik: Lõuna- või õhtusöök
Kogus: 6 tk

Koostisosad

  • 3 pala Vici paneeritud kalafileed
  • 6 väikest tortiljat

Kapsasalat

  • veerand värskest kapsast (150 g)
  • 1 porgand
  • 8 jalapeno viilu, konservist
  • pool punast sibulat
  • 2 sl hakitud värsket koriandrit
  • 2 sl laimimahla
  • 2 sl hapukoort
  • soola, pipart
  • lisaks värsket koriandrit, laimilõike, jalapenot ja salsat (soovi korral)

Tegevuskäik

  • Küpseta esmalt kalapalad, vastavalt pakendi juhendile või kuumaõhufritüüris (200 kraadi, 10 minutit).
    Haki kapsas peenteks ribadeks, riivi porgand jämeda riiviga. Haki jalapeno viilud ja viiluta sibulast ribad. Lisa hakitud koriander, laimimahl, hapukoor ja soola-pipart. Sega salat läbi.
    Lõika küpsetatud kalapalad väikesteks tükkideks. Soojenda tortiljad pannil või ahjus. Tõsta igasse tortiljasse kapsasalatit ja krõbedaid kalatükikesi.
    Serveeri värske koriandri, laimilõikude, jalapeno viilude ja kui tahad, salsaga.

Postitus sündis koostöös: Viči ja Alaska Seafood

Jaga postitust:

  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest

Related

Filed Under: Argitoidud, Kala, Laste lemmikud, Rahvusköögid, Retseptid Tagged With: kala ja mereannid, köök:mehhiko

Previous Post: « Sojamunad
Järgmine postitus: Pasta köögiviljade ja kikerhernestega »

Reader Interactions

Comments

  1. Eliko Suurkuusk

    november 1, 2023 at 2:59 p.l.

    Tere!

    Mis siia vahele veel käib? Tahaks teha, aga piltidelt kahjuks ei tuvasta täpselt, mis sinna vahele pandud on.

    Vasta
    • Mari-Liis Ilover

      november 1, 2023 at 10:10 p.l.

      Tere, Eliko! Kui kummaline, et retsept siit postitusest kaduma läinud oli. Tundub, et blogi elab oma elu 😀 Igatahes lisasin selle uuesti, hea et puudumist märkasid! Ja toredat kokkamist ka!

      Vasta

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
NB! Kõik fotod ja tekstid on kaitstud autoriõigusega. Kasutamise osas palun võtke ühendust.
Loe lähemalt →

Tore KINK KOOLILÕPETAJALE!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

“LIHAVABADE PÄEVADE KOKARAAMAT”

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

EESTI ESIMENE KOKARAAMAT KUUMAÕHUFRITÜÜRI TOITUDEST

Järg bestselleriks osutunud “Kufi kokaraamatule”, “KUFI KOKARAAMAT 2”!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

KLIKKA PILDILE JA TUTVU kõigi MU KOKARAAMATUTEGA

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Söö end kauniks vol. 2. Neli retsepti ja juttu ka.

Keeks, õuntega

Kõrvitsamoos õunte ja astelpajuga

Värsked kommentaarid

  • Mari-Liis Ilover, Crème brûlée ehk brüleekreem. Samm-sammult.
  • Mari-Liis Ilover, Crème brûlée ehk brüleekreem. Samm-sammult.
  • Mari-Liis Ilover, Tomati-sibula gemüüse
  • Maris, Tomati-sibula gemüüse
  • Anonüümne, Crème brûlée ehk brüleekreem. Samm-sammult.

Sildid

gluteenivaba grill heietus hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Gillitud köögiviljad halloumiga

Sidruni ja valge šokolaadi ruudud

Pähkipõhjal mustikatarretise kook

Munad tomatikastmes. Abiks ikka.

Jõulupavlova

Kruubipuder krõbeda toorsalaamiga

Instagram

Ehkki somes võib nii tunduda, ei ela ma ainult metsas, peenarde vahel ja pliidi ääres 😀. Peod on ka toredad! Campari avas Ikigai Lounges säravpunase peoga iga-aastase Negroni Weeki. 21-27 sept. toimuv ülemaailmne heategevusüritus ühendab tuhandeid baare, restorane ja joogikohti, kutsudes inimesi nautima ikoonilist Negroni kokteili ning toetama samal ajal ühiskonnale olulisi algatusi.
Kolm imehead sügise alguse maitset! Magusad tomatid, krõbe suvikõrvits ja pehme kaneeline õun - kõik valmib mitte enam kui 15 minutiga kuumaõhufritüüris! Vaata reel lõpuni ja asu tegutsema 👩‍🍳
Metsad veel punetavad pohladest. Koogile! 😋
Kallis september 2027! Võtan su kõigist muudest tegemistest vabaks. Et hulkuda metsas. Sinu Parandamatu Seenesõber, et mitte öelda Seenesõltlane.
Kufi on koolist tulnud lapse parim abimees. Siin saab soojendada eelmisest päevast jäänud või vanemate poolt valmis pandud toite: kasvõi valmis lõigatud ja juba maitseainetega segatud juurikaid, kananagitsaid, toorvorstikesi, kotlette jne. Saab teha tortiljapitsasid, hot-doge, vräppe, sooje võikusid ja nii palju veel 🍽️
Toredat teadmistepäeva! Kõigile kooliminejatele rõõmsat uut aastat ja tähistamiseks ikka torti!
Suvi kerib end vaikselt kokku ja argisemad ajad ongi peagi käes. Milles on ju ka oma võlu! Kohe-kohe saabuva 1. septembri tähistamiseks ja kõigi kooliminejate rõõmuks: KIRJU KOER!
Loodetavasti nüüd koos sadudega ilmub lõpuks ka seeni. 🍄‍🟫🍄‍🟫🍄‍🟫 Meie kandis pole seenehooaeg üldse veel hoogu sisse saanud, nii kuiv on mets.
Kohupiimakook mustikate, kama ja marmelaadiga

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja

Loading Comments...