Argitoitude rubriiki täiendust! Nagu üldiselt pastaroogadele kombeks, valmib seegi pannitäis kiiresti, 15-20 minutiga. Lisaks kasutasin siin ekstra shortcut‘ina kümutatud köögiviljade segu – jääb ära nii köögiviljade viljade puhastamine kui tükeldamine, otse pannile ja korras. Härmavilja uus segu, köögiviljad kikerhernestega, on täitsa tore toode. Olen sellega teinud ka kiirversiooni kikerherne-köögiviljakarrist: praen segu pannil õlis läbi, lisan garam masalat ja vürtsköömneid, purustatud tomateid ja maitsestamata jogurtit, lasen 10 minutit podiseda ja ongi valmis! Mulle küll teadupärast väga meeldib süüa teha ja nullist kõike meisterdada, aga midagi pole teha, teinekord lihtsalt jookseb argielu sisse ja toit peab poole tunniga valmis saama. Sest nii kui ema uksest sisse astub, tabab ju lapsi meeletu nälg. Pavlovi refleks, ma ütlen😀 Aga sellistel puhkudel ongi hea, kui sügavkülmavarudest saab midagi haarata. Uue köögiviljasegu koostisesse kuuluvad kikerherned, suvikõrvits, paprika, porgandiribad ja tomat – pastaroogadesse ja karridesse igati sobiv kooslus ju!
Kui nüüd selle konkreetse pastaroa juurde tagasi tulla, siis Itaalias on pasta kombineerimine kikerhernestega vägagi levinud. Mäletan, et kui esimest korda Puglias ühe söögikoha menüüd lugedes pasta e ceci’ga kokku puutusin, ei saanud esimese hooga aru, kuidas need kaks asja üldse kokku sobima. Aga sobivad! Tookord see Puglia versioon oli veel eriti rammus, köögivilju polnud üldse (üleni beež toit!), oligi lihtsalt paks hautis kikerhernestest ja 2 sorti (!) pastast. Maitses toitvalt, soojendavalt, koduselt, lihtsalt. Nagu üks süsivesikupomm maitsma peabki. Ma ise tegin siiski veidi värskema ja kergema versiooni köögiviljadega, ja mitte paksu hautise, vaid kuivema (aga siiski koorest ja juustust kreemise) pastaroa pannil. Aga jah, inspiratsioon on ikkagi itaallaste pasta e ceci‘st.
Väikese soovitusena lisan veel, et pildil küll pole (kuna retsept on tehtud tootepakendile ja pidi olema võimalikult lihtne) siia sobib ü-li-häs-ti pikantsust ja soolasust andma anšoovis. Mitte kilust tehtud Eesti versioon, vaid ikka päris anšoovis – väike soolane, tavaliselt õlis säilitatav kalake, mis mu meelest ongi pigem maitseaine. Niie et kes anšoovisesõber, siis võiks kindlasti oma taldrikutäiele paar fileed lisada, saab veelgi parem!
Pasta köögiviljade ja kikerhernestega
Koostisosad
- 200 g pastat , paremini sobib lühike kuju, nagu näiteks penne, fusilli, maccheroni, conchiglie, orecchiette vms
- 1 sibul
- 2 küüslauguküünt
- 2 sl oliiviõli
- 400 g Härmavilja köögivilju kikerhernestega
- 2 sl hakitud basiilikut
- 1 dl 35% koort
- 4 sl riivitud parmesani (või sarnast tüüpi kõvajuustu)
- serveerimiseks basiilikut ja riivitud juustu
Tegevuskäik
- 1. Keeda pasta, nõruta ja jäta ootele. Kuni pasta keemas, haki sibul ja küüslauk. Kuumuta suuremal pannil õli. Prae sibul ja küüslauk madalal kuumusel läbipaistvaks, u 7 min. Lisa köögiviljasegu (ei ole tarvis sulatada, võib otse pakist pannile valada) ja kuumuta segades 10 minutit. 3. Vala pannile keedetud pasta, hakitud basiilik, koor ja riivitud juust. Maitsesta soola ja musta pipraga. Sega kuumutades, kuni juust on sulanud. 4. Serveerides puista pastale värsket basiilikut, riivitud juustu ja musta pipart.
Koostööpostitus Härmaviljaga. Sellesama pastaroa retsepti leiad ka tootepakendilt.
Lisa kommentaar