• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Lihavõtted
    • Jõulud
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  • Nav Social Menu

Rabarbrikook ricottaga

mai 30, 2011 by Mari-Liis Ilover 14 Comments

rabarbri-ricottakook

Järjekordne mõnus kook rabarbrist, lihtne ja maitsev. Täidises kasutasin seekord Estoveri ricotta kohupiimakreemi. Hästi mõnus kreemine ja maheda maitsega jäi. Loomulikult võib samahästi kasutada kohupiima või kohupiimapastat, ricotta ja kohupiim jäävad küpsetades väga sarnased. Kohupiimale peaks vast veidi rohkem suhkrut lisama, ta on hapukam.
Tegin koogi kandilisse pirukavormi, mille suurus vastab enam-vähem 20 cm lahtikäivale vormile.
rabarbri-ricottakook

Põhi: 
100 g külma võid
200 g nisujahu
noaotsaga soola
2 sl suhkrut
1 tl sidrunimahla
1 muna
Täidis:
500 g ricotta kohupiimakreemi 
150 g paksu Kreeka jogurtit
2 muna
1 dl suhkrut
u 300 g rabarbreid
soovi korral pealepuistamiseks paar sl pärl- või demerara suhkrut

Põhja jaoks sega omavahel jahu, sool ja suhkur. Tükelda või. Laota võitükid jahusegu peale ja haki noaga puruseks. Klopi muna lahti. Lisa purusegule muna ja sidrunimahl, sega kiiresti ühtlaseks tainaks. Vajuta lamedaks pätsikeseks, mässi see toidukilesse ja hoia pool tunnikest külmkapis.
Sellest tainakogusest läheb 20 cm vormi kooki tehes tarvis pool. Aga väiksemat kogust on ka nagu naljakas teha, nii et ülejäänu saad jätta külmkappi seisma järgmise koogi jaoks.
Täidise jaoks sega kõik selleks vajaminevad ained hästi ühtlaseks seguks.
Tükelda rabarber soovi kohaselt, kas väikesteks tükkideks või pikemateks juppideks, millest mustrit laduda. Ma lõikasin 4 paksemat rabarbrivart pikkupidi peenemaks ja need pulgad omakorda võrdse pikkusega juppideks, millest tekitasin ruudustiku.
Võita koogivorm.
Rulli tainas hästi õhukeseks, paari millimeetri paksuseks. Et tainas aluse ega rulli külge kinni ei jääks, tuleb kindlasti raputada neile jahu. Niimoodi õnnestub lahtirullimine hästi. Keera tainas tainarulli ümber ja tõsta võitatud vormi. Jäta tainast äär ka servadele, umbes 2,5 cm kõrguselt.
Vala põhjale täidis ja laota fantaasiat kasutades peale rabarber. Kui soovid, puista rabarbrile demerara suhkrut.
Küpseta 175 kraadi juures u 40 minutit, kuni täidis on küpsenud ja rabarber pehme.
rabarbri-ricottakook

Jaga postitust:

  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest

Related

Filed Under: Koogid, Küpsetised, Magustoidud, Retseptid Tagged With: kook-tort, küpsetis, rabarber

Previous Post: « Kaks aastat täis! Retsept välispidiseks tarbimiseks, aga võib muidugi smuutina ära ka juua:)
Järgmine postitus: Rabarbri-mascarponejäätis »

Reader Interactions

Comments

  1. Maarja

    mai 30, 2011 at 7:25 p.l.

    Pilt on väga armas!

    Reply
  2. Elis

    mai 30, 2011 at 7:50 p.l.

    Väga kena kujundusega pirukas, kindlasti ka väga maitsev 🙂
    Polegi kunagi selle peale tulnud, et sidrunimahla põhjatainas kasutada, alati on automaatselt koor sisse läinud, aga kindlasti proovin ka nii.

    Reply
  3. Koopatibi

    mai 30, 2011 at 8:30 p.l.

    Ilus!

    Reply
  4. mõisa printsess

    mai 30, 2011 at 8:37 p.l.

    see esimene pilt tekitab minus vastupandamatu soovi osta kandiline pirukavorm ja teha samasugune koogidisain – mis siis, et rabarber minu lemmik ei ole 🙂

    Reply
  5. Piret

    mai 31, 2011 at 5:09 e.l.

    Oh, kui kaunis ruuduline! Mulle meeldib ka paks kreeka jogurt pirukates, jääb mõnusalt siidine.

    Reply
  6. Mari-Liis

    mai 31, 2011 at 6:19 e.l.

    Elis, sidrunikoor annab kindlasti hea maitse, aga sidrunimahl pidi jahus sisalduva gluteeni muutma elastsemaks. See hõlbustab töötlemist, tainast on lihtsam rullida ja ta püsib paremini koos. Ühesõnaga, parem põhi tuleb! Samas olen ka ilma teinud ja õnnestub ka. Nii et kohustuslik ei ole, aga kui sidrun on käepärast, proovi:)

    Reply
  7. Mari-Liis

    mai 31, 2011 at 6:21 e.l.

    Kook tänab kõiki komplimentide eest! Vot kui lihtsate vahenditega (veidi teistmoodi rabarbri paigutamine) saab ühest lihtsast koogikesest kohvilaua staar.

    Reply
  8. Voisula

    mai 31, 2011 at 8:40 e.l.

    Stiilne kook!

    Reply
  9. Juc

    mai 31, 2011 at 1:58 p.l.

    Superilusti välja kukkunud. Mul on ähmaselt meeles, et eelmisel suvel püüdsin midagi sarnast teha. Õigemini plaan oli vaimusilmas umbes selline, aga tulemus sellest kurvastavalt kaugel :). No ei olnud ilus! Aga Su oma on nagu makett lausa, mitte päris. Parimas mõttes. Enda lohutuseks pean mainima, et mu käsutuses oli suvilas asuv pisike ahi, kus temperatuur kõigub nii ajaliselt kui ruumiliselt 🙂

    Reply
  10. Köögikata

    mai 31, 2011 at 6:12 p.l.

    See näeb tõesti võrratu välja!

    Reply
  11. Tuuli

    mai 31, 2011 at 9:14 p.l.

    Belissima!

    Reply
  12. Kati

    juuni 1, 2011 at 12:19 p.l.

    Ülimaitsev!

    Reply
  13. Ennike

    mai 31, 2012 at 2:56 p.l.

    Tahtsin öelda koogi ilu kõrvale jättes, et väga maitsev kook on. Minu vaieldamatu lemmik rabarberikookide seas.

    Reply
  14. Mari-Liis

    mai 31, 2012 at 3:09 p.l.

    Mul omal ka üks lemmikuid!Ricotta ja jogurti täidis on hästi mõnus.

    Reply

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
NB! Kõik fotod ja tekstid on kaitstud autoriõigusega. Kasutamise osas palun võtke ühendust.
Loe lähemalt →

Tore KINK KOOLILÕPETAJALE!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

“LIHAVABADE PÄEVADE KOKARAAMAT”

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

EESTI ESIMENE KOKARAAMAT KUUMAÕHUFRITÜÜRI TOITUDEST

Järg bestselleriks osutunud “Kufi kokaraamatule”, “KUFI KOKARAAMAT 2”!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

KLIKKA PILDILE JA TUTVU kõigi MU KOKARAAMATUTEGA

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Pisi-pavlovad

Hernehummus

Rukkikarask pähklite ja jõhvikatega

Värsked kommentaarid

  • Kalorite arvutamine, Kaks lihtsat retsepti Kass Arturi kondenspiimaga: karamellijäätis ja šokolaadi-fudge
  • Mari-Liis, Rebitud sealiha (pulled pork)
  • Liina, Rebitud sealiha (pulled pork)
  • Mari-Liis Ilover, Krõbeda kattega rabarbrimuffinid
  • Anonüümne, Krõbeda kattega rabarbrimuffinid

Sildid

gluteenivaba grill heietus hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Aromaatne Aasia stiilis supp pelmeenidega

Päikesesmuuti

Kartulikoogikesed seenesalatiga

Hernehummus

Kukeseenekaste

Sealihašašlõkk

Instagram

Ja pimedaks ei läinudki.
Üks õige jaanipäevakook on inspireeritud armsatest Eesti maitsetest ja loodusest 💚Põhiroll on siin koogis kanda Minna mahedal kadakamarmelaadil, rukkisel šokolaadipõhjal ja kreemisel kohupiima-valge šokolaadi täidisel. See trio kõlab kokku lihtsalt imehästi!
On koolilõpupidude aeg. Ilusate hetkede tähistamiseks on see pistaatsia-maasikatort kui loodud! 🍓🌸🍰
Käisin toidutuuril rabarberiroosal, sirelillal ja rapsikollasel kevadisel Jõgevamaal 🌸. Sest Jõgevamaa on tänavu Eesti toidupiirkond! Väike haldusjaotuslik info ka siia: kas teadsid, et Jõgevamaa koosneb kolmest vallast: Mustvee vald, Jõgeva vald ja Põltsamaa vald. Keskus on Jõgeva linn, maakonnas on veel kaks linna, Põltsamaa ja Mustvee.
Nii tihe nädal oli, huhh! Eilsest õhtust üks selfike (tulin just ühelt telesaate võttelt koju ja ei raatsinud ilusat profimeiki kasutamata jätta 😀), millega teen päikesesooja pai endale ja kõigile teile ka. Pühapäev on püha päev, logeleme ja kui vähegi võimalik, teeme vaid seda, mis teeb meele rõõmsaks ja laeb uue nädala patakad taas täis 💚
Kahest koostisosast karamellijäätis 🍨
Üheski kuus ei toimu vist sellist metamorfoosi nagu mais. Algul raagus ja talvetolmune, vaikselt hoogu koguv. Lõpuks lokkav💚 ja rõkkav 🐦‍⬛. Sai nii sparglit, karulauku kui rabarberit. Nii pidu kui vaikust. Armsaid inimesi, lähedastega koos olemist. Sõite nii lennukite kui laevadega.
☀️Nädalavahetuse küpsetamisprojekt: biskviitkatte ja martsipaniga rabarberikook☀️
☀️Rabarber ja valgehallitusjuust on võrratu kombo. Pehme ja kreemine, õrnalt pikantne ning hapukas - ideaalne kevadine suupiste.

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja