• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Jõulud
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • Söögikohad
    • Söögikohtade soovitused
  • Videoretseptid
  • Info

Philips Airfryer – minu kasutuskogemus

märts 31, 2021 by Mari-Liis Ilover 8 kommentaari

Philips Airfryer Premium XXL, perele ideaalne

Kui mõned nädalad tagasi kuller mulle ukse taha suuremat sorti karbi tõi, ei olnud ma seda avades kuigi entusiastlik (spoiler alert: asjata!). Olin muidugi Airfryerist kuulnud varemgi. Vahemärkusena: eesti keeles võib seda nimetada ka kuumaõhufritüüriks, aga kuna fritüüriga on aparaadil minu meelest väiksem sugulus kui ahju või panniga, jään siiski Airfryeri juurde. Teadsin, et Airfryeri näol on tegu on popi köögimasinaga, mis lühidalt kokkuvõttes on justkui väike ahi, mis väikese või olematu rasvakogusega fritib, grillib, röstib, soojendab jne. Lisaks saab sellega küpsetada saiakesi, küpsiseid, kooke, muffineid jne.

Ma ei olnud siiamaani ideest seda soetada just kõige suuremas vaimustuses, kuna tundus arusaamatu, et kui köögis on olemas korralik õhkringlusega ahi, miks peaks selline asi veel miniversioonis eraldi köögis seisma. Nüüd, peale mõnenädalast katsetamist saan väga hästi aru, et lihtsalt õhkringlusega ahjust on asi kaugel, tegu palju multifunktsionaalsema ja põnevama aparaadiga!

Meil on igatahes Airfryer nüüd päris usinalt kasutuses olnud ja katsun kirja panna, mida olen teada saanud.

  1. Esmalt, pädev lubadus, et toitu saab teha väiksema rasvasisaldusega. Võrreldes tavalise fritüüriga, kus küpsetatakse üleni õlis, on muidugi vahe mäekõrgune. Mul ei ole kunagi fritüüri olnud, aga kujutan ette, et kogu see õlis säristamine ja õli vahetamine ja rasvane aparaat…nojahh. Aga kui fritüür kõrvale jätta, siis ju ka ahjus ja pannil praadimiseks kulub parasjagu õli. Ei saa öelda, et Airfryeris täiesti ilma rasvaineta krõbedat tulemust saaks, eriti köögiviljade puhul. Seda kulub aga palju vähem! Korvitäie isetehtud friikate tegemiseks kulub 1-2 sl õli. Kotlettide küpsetamiseks näiteks ei ole üldse rasva vaja. Mul ei ole kusjuures üldse mingit rasvahirmu, head rasvad on meile vajalikud ja igati omal kohal. Aga rafineeritud küpsetusõli ei ole küll kellelgi liiga palju vaja tarbida, see ei ole kohe kuskilt otsast kasulik. Ostsin spetsiaalselt Airfryeris küpsetatava kraami pritsimiseks endale spreipudelis avokaadoõli, sellel on hästi kõrge suitsemistemperatuur ja on igati sobilik suurematel temperatuuridel küpsetamiseks. Spreitades kulub samas õli hästi vähe.
  2. Päris toidutegemise juurde veel jõuan, aga Airfryer on meil osutunud suureks abimeheks ka valmistehtud toidu soojendamisel. Kui on tarvis soojendada valmistoitu alates kananagitsatest kuni šnitsliteni või falafeliteni – selline tegevus toimub meil (jaa, kujutate ette, meilgi on teinekord valmisasjad laual, eriti praegu, kui lapsed kodus kogu aeg ja kolm korda päevas värsket toitu teha ei ole lihtsalt inimlik töö kõrvalt) nüüd ainult Airfryeris. Lisaks poe valmisasjadele soojenevad seal meil muidugi ka kodused eelmise päeva toidu jäägid, mis on Airfryerist võttes nagu värskelt tehtud – kuumad ja särisevad. Võrreldes mikros soojendamisega on pind krõbe, sisu ühtlaselt ja korralikult kuum. Seda ikka tänu turbokiirusel liikuvale kuumale õhule. Võrreldes panniga ei tule Airfryeris soojendamise puhul üldse rasva. Ja tavaahjus soojendamine on energiakulu arvesse võttes üldse mõttetu tegevus.
  3. Ja nüüd päris toidu tegemine. Airfryeris saab tegelikult küpsetada praktiliselt kõike, seega on ta täiesti universaalne abimees. Eelkõige räägin siin muidugi toitudest, mis eeldavad küpsetamist, röstimist, grillimist, praadimist. Kartulite ja supi keetmiseks võiks ikka vana head potti ja pliiti kasutada. Aga jah, steigid, pardifilee, kotletid, kana igal kujul tervest kanast kuni filee ja tiibade-koibadeni saavad seal suurepärased – seest mahlased ja pealt mõnusalt krõbepruuniks küpsenud. Lihtsalt Airfryeri tehnoloogia on selliseks tulemuseks loodud. Kala – nahk jääb krõbe, kala ise õrn. Köögiviljade küpsetamiseks tõepoolest suurepärane abimees. Kõik alates ahjukartulitest, friikatest, bataadifriikatest kuni ratatouille‘ni välja saab seal lihtsalt ja tõepoolest väga hea tulemusega valmis tehtud. Kuivatatud ürtide, soola ja 1 sl õliga segatud lillkapsaõisikud valmivad 10 minutiga (ahjus teen topelt või veelgi enam ajaga). Suvikõrvits, kõrvits, ahjuporgandid – kõik saavad väga head! Hoiatus – ära topi oma Aifryerisse tervet parti, nagu mina tegin. Selliste suurte ja pikemat aega küpsemist nõudvate toitude tegemiseks jäägu ikka vana hea ahi. Kui sa just ei taha poole küpsetamise pealt keset külma kevadet kõiki aknaid lahti hoida ja tuuletõmbuses pardikese küpsemist oodata. Sest see lõhn! Iseenesest sai part maitsev, aga edaspidi teen seda ikkagi ahjus. Pardifileed seevastu tulevad Airfryeris imetabased, ilma suurema lõhnaplahvatuseta.
  4. Airfryerit on lihtne kasutada. Sellega saavad hakkama kõik, ka pigem köögivõõrad. Ka lapsed, väikese eelneva juhendamisega. Kui ostad endale Philips Airfryer XXL, siis tuleb ostuga kaasa retseptiraamat, kust saad esmased juhised ja arusaamise, mida ja kuidas see aparaat valmistab. Soovitan lihtsalt hakata proovima ja katsetama, nii tulevad ka kogemused, uued ja uued toidud. Midagi otseselt metsa minna tegelikult ei saa, seda pole tarvis peljata. Kui pelgad alguses, kas küpsemisaeg sai liiga pikk, siis tegelikult saad alati masina korraks välja lülitada ja korvi välja tõmmata, et vaadata, kuidas seis on. Ja siis jälle edasi küpsetada. Alusta lollikindlamatest asjadest, mille jaoks on aparaadil ka automaatprogrammid, nagu friikad (ise tehtud), friikad (külmutatud), kanakoivad, terve kana ja kala. Nende jaoks arvutab Airfryer ise välja kaalule vastava aja, paneb paika temperatuuri ja sinu mureks jääb lihtsalt kuulata signaali, et toit on valmis. Siis edaspidi saad hakata juba ise oma retsepte välja mõtlema ja erinevaid asju kokkama. Vaata näiteks siit postituse lõpust retsepte krõbedate kikerherneste ja keedetud muna (jaa, päriselt!) tegemiseks.
  5. Puhastamine. See oli mulle üllatus, et puhastamine on tõeliselt lihtne. Tegelikult peale päris iga kasutuskorda ei olegi üldse tarvis sisemust pesta! Kui teed midagi, mis ei aja hullupööra rasva ega pudi , siis raputad lihtsalt korvi puhtaks ja ongi kõik. Kui küpsetad toitu, kust tilgub rohkem rasva või mis ajab tükke korvi põhja, siis nii korvi kui seal sees oleva resti saad ära pesta käsitsi või pista nõudepesumasinasse, no problemo. Korvi põhja saab määrdumise eest ka kaitsta, täiesti ok on kasutada küpsetuspaberit või fooliumi. Näiteks hommikuste juustusaiade (röstsai+juust 🙂) tegemisel panen iga saia alla tükikese fooliumit, et juust sulades korvi põhja ei määriks. Ära kunagi pane fooliumit ega küpsetuspaberit lahtiselt, mingi raskus peab ikka peab olema, muidu lähevad nad kuuma õhuga lihtsalt lendama.
Kanakoivad küpsevad AIrfryeris kuldseks ja krõbedaks praktiliselt ilma igasuguse rasvaineta. Need koivad määrisin siiski 1 sl õliga, aga lihtsalt selleks, et maitseained paremini külge jääksid. Koibade tegemiseks arvestab Airfryer ise automaatselt aja, kulub 20-28 minutit, olenevalt toidu kogusest. Mahutavuse osas peaks siit pildilt saama hea ülevaate, kuni 10 kanakoiba mahub täitsa vabalt korraga küpsema.

6. Suurus. Arvestada tuleb muidugi sellega, et nagu iga köögimasin, võtab ka Philips Airfryer enda alla osa sinu kullahinnaga köögipinnast. XXL Airfryeri puhul jääb see pind siiski väiksemaks kui keskmisel mikrolaineahjul, nii et ei ole hullu. Kui peaks valima kas mikrolaineahju või Airfryeri vahel, siis minu valik on ilma igasuguse kõhkluseta viimane. Tal on kõik mikroka funktsioonid (ilma kahtlase väärtusega mikrolainete) ja nii palju enam. Kui mul oleks köök, kus üldse ahju pole ja ruumi selle paigaldamiseks ka mitte (näit väike suvemaja), siis kindlasti panustaksin Airfryerile.

7. Hääletugevus. Airfryer teeb häält, aga seda teevad ka pannil praadimine ja pöördõhul küpsetamine, kas pole. Vestlust ei sega, vaikselt pahiseb oma nurgas, meil küll kodus kellelgi selle omatte suriseva aparaadiga tema tekitatud heli osas lahkarvamusi pole olnud. Aga noh, võib-olla oleme ise ka üks keskmisest rahva- ja mürarohkem pere 😀

8. Airfryer vs ahi. Mul on päris mitme tuttavaga juttu olnud ( ja olin ise ka üsna kahtleval seisukohal enne), et kui sul on olemas ahi, eriti kui pöördõhufunktsiooniga, siis milleks veel üks seda imiteeriv lisavidin kööki. Päris üks-ühele neid siiski võtta ei saa. Airfryeri kasutamine on lihtsam ja energiasäästlikum. Ta on praktiliselt kohe kuum (Philips Airfryer ei vaja eelsoojendamist)ja jääb ära ahjuplaatide väljatõstmine ja ladustamine kuhugi ning pärast ahju tagasi panemine. Airfryeril tõmbad lihtsalt sahtli lahti, toit sisse ja let’s go! Lisaks, kui krõbedus on oluline, siis Airfryeris on see tõepoolest palju tuntavam kui ahjus. Samas toitu seest kuivatamata, mis ahju puhul on alati oht. Ja rasva kasutamisest oli juba juttu esimeses punktis. Ahjus läheb seda ilmselgelt rohkem.

9. Lisad. Lisaks on võimalik Airfryerile hankida neli erinevat lisa – varrastega grillimiskomplekt, küpsetamiskomplekt, suupistekomplekt ja peokomplekt. Mul on olemas küpsetamiskomplekt, kuhu kuulub küpsetamisnõu ja 9 silikoonist muffinivormi. Olen küpsetanud seni Airfryeris ühe banaanikeeksi ja see oli igati hea! Ülejäänud küpsetised on veel ootel. Lisadega tutvumiseks piilu siia Euronicsi lehele: https://www.euronics.ee/koogitehnika/kupsetamine/frituurid

Panen järgnevalt kirja ka mõned toidud paljude , mida olen Airfryeris teinud ja mis on olnud suurepärased.

BATAADIFRIIKAD KIMCHI JA SRIRACHA-MAJONEESIGA

Koori kaks väikest või üks keskmine bataat. Lõika enam-vähem ühesuurusteks, u 0,7 cm paksusteks kangideks. Vala neile külm vesi, lase pool tundi seista. Nõruta ja kuivata köögipaberiga. Lisa bataadile 1 sl tärklist, 1 tl soola ja 2 sl õli. Sega läbi. Vala Airfryeri korvi. Küpseta 190 kraadi juures 7 minutit. Pane korraks aparaat kinni, raputa friikad läbi ja küpseta veel 10 minutit. Serveerides laota friikatele kimchid (poest ostetud või ise tehtud), sriracha-majoneesi (4 slmajoneesi 2 sl sriracha kastet) ja hakitud rohelist sibulat.

KEEDETUD MUNAD AIRFRYERIS

Jaa, see õnnestub suurepäraselt! Lao aga terved munad Airfryeri korvi, lükka ettevaatlikult korv kinni ja vali sobiv aeg (vaata allpool soovitust). Vee keema hakkamist poel vaja oodata, niisamuti jääb ära poti pesemine. Lihtne ja puhas!

Alumisel pildil on Airfryeris tehtud munade küpsus ja selle saavutamiseks kulunud aeg järgmised:

Ülevalt alla:

Vedel muna 125 kraadi, 8 minutit

Pehme muna 125 kraadi, 9 minutit

Poolpehme muna 125 kraadi, 12 minutit

Kõva muna 125 kraadi, 15 minutit

Kui munad Airfryerist välja võtad, pane nad kohe jääkülma vette. Koor tuleb siis hästi kergesti pealt ära.

KRÕBEDAD VÜRTSIKAD KIKERHERNED

Olen kikerherneid küpsetanud snäkiks varemgi ahjus. Siinsamas blogiski retsept olemas. Airfryeris saab tulemus parem, täitsa ausalt kohe. Kikerherned on tõeliselt krõbedad ja see krõbedus püsib! Nad ei lähe mõne tunni pärast pehmeks nagu ahjus tehtutega kipub olema. Vaata siit teksti alt videost, kuidas kikerherneid Airfryeris teen, retsept järgneb ka.

Krõbedate kikerherneste tegemiseks nõruta purgitäis (400 grammine konserv) kikerherneid vedelikust, pese sõela. Kuivatada ei ole tarvis. Sega kikerherned 1 tl paprikapulbri, 1 tl tšillipulbri või -helveste, 1 tl suitsupaprikapulbri, 1 tl koriandripulbri, 1 tl vürtsköömnepulbri ja 1 tl soolaga. Lisa 1 sl õli ja sega läbi. Vala Airfryeri korvi. Küpseta 200 kraadi juures kokku 12 minutit. Vahepeal tõmba 2 korda korv väja ja raputa kikerherneid. See tagab ühtlase küpsemise. Lase jahtud ja krõbista rõõmuga!

Selline on siis kokkuvõtlikult siiani minu kogemus Philips Airfryeriga. Loodan, et sain abiks olla, kui olete seda aparaati piidelnud ja mõelnud, et ehk võiks enda koduski kasutust leida. Ilmselgelt kõike viimse detailini ma siin kirja panna ei saa, aga kui teil on küsimusi või täpsustusi või omapoolseid kogemusi/ideid seoses Airfryeri ja sellega kokkamisega, pange aga kommentaaridesse kõik kirja, vastan suurima heameelega jõudu- ja teadmisi mööda!

_________________________________________________________________________

Koostöö: Airfryer on saadud Philipsilt, katsetusteks ja kogemuste jagamiseks

Jaga postitust:

  • Click to share on Facebook (Opens in new window)
  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window)

Related

Filed Under: Argitoidud, Pidulikud toidud, Retseptid, Tervislik

Previous Post: « Kirsi-kohupiima magustoit
Next Post: Baski põlenud juustukook »

Reader Interactions

Comments

  1. Ly

    juuli 22, 2021 at 10:33 e.l.

    Suur aitähh munade frittimise õpetuse eest ! Ma väga kaua ise ei julgenud proovida. Nüüd võtsin julguse kokku ja tulemus oli imeline !

    Vasta
    • Mari-Liis Ilover

      juuli 22, 2021 at 12:47 p.l.

      Tere, Ly! Küll on tore, et airfryeri munad ära proovisid! Minu meelest samuti nii lihtne ja mugav viis mune keeta, eriti kui suuremas koguses tarvis.

      Vasta
  2. Kai

    august 14, 2021 at 12:00 p.l.

    Ostsin ka samasuguse isendi. Ootasin et on veidi vilkam. Kana on toesti krõbe, aga minu poolkoivad jaavad kahvatud. Ei ole ilusad kuldpruunid nagu ahjust tulles voi siin pildil. Friikate ilusa varvi saan maitseainetega kokku tehes, ent naturaalsena nad jaavad ka kahvatud ja heledad. Kui ma aga hoian neid kauem et nad pruunistuks, siis nad pigem kuivavad ara. Ma arvan et see fritter voiks olla kuni 250 kraadi. Voibolla korraks temp tostmine aitaks ilusale värvile kaasa. Voi on mul masinaga mingi jama? Ma ei ole köögis mingi kobakäpp muidu..
    Masin on mugav ja tsill. Aga ootasin enamat. Hindeks paneks 3 .

    Vasta
    • Mari-Liis Ilover

      september 21, 2021 at 4:50 p.l.

      Hei, Kai! Nojah, mis ma oskan öelda- eks siis ootused vast olidki liiga kõrgel? 😀 Samas ütlen ausalt, et nahaga kana pole kunagi kahvatu jäänud, ikka alati kuldpruun. Ehk aitaks temperatuuri tõstmine? Ja friikad tulevad ka kuldsed-pruunid ilma kuivamata, aga ikka õli lisan ka veidi, päris ilma ei saa.

      Vasta
  3. Nele

    september 21, 2021 at 5:13 e.l.

    Tere! Sooviksin nõu, et kui tahta seal toitu soojendada, kas siis võib toidu panna sinna sisse koos nõuga? Kui taldrikul või kausil on all ‘ahjukindel’ märgistus, siis sobib ka sinna? Näiteks kartulit ja kastet ju otse võrele ei pane 🙂.

    Vasta
    • Mari-Liis Ilover

      september 21, 2021 at 4:46 p.l.

      Tere, Nele! Jah, võid nõuga panna, sest tegelikult on ta ju ikkagi nagu tavaline ahi. Aga nõu peab jah kindlasti olema ahjukindel. Võib ka silikoonnõusid kasutada. Mul on endal lisavarustusena küpsetamisnõu, panen sellesse ka kõik soojendamist vajavad asjad: https://www.euronics.ee/koogitehnika/kupsetamine/frituurid/hd9952fs00/kuumaohufrituur-xxl-kupsetuskomplekt-philips

      Vasta
  4. ande

    oktoober 9, 2021 at 2:08 p.l.

    Tere! Kas sa selle masinaga ka kooke küpsetada saab?

    Vasta
  5. Mari-Liis Ilover

    oktoober 9, 2021 at 2:10 p.l.

    Saab! Ta ongi ju põhimõtteliselt ahi. Mul oli kaasas spetsiaalne vorm kookide küpsetamiseks, aga tegelikult võid ka mõnd olemasolevat metallvormi kasutada.

    Vasta

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
Loe lähemalt →

Tärkav rohelus toiduks!

Kevadroheline Klikka pildile! →
Külasta bloginurka Facebookis

Populaarseimad postitused

“Siit nurgast ja sealt nurgast” 10-aastane!

Šokolaadikook. Jahuta, munata, valge suhkruta. Laktoosivaba, gluteenivaba, vegan.

Kookostrühvlid á la Raffaello

Värsked postitused

  • Frappé ehk külm kohvijook (seekord kofeiinivaba versioon Bambuga)
  • Šokolaadikook maasikatega
  • Rabarberibrülee
  • Baierimaa maitsed tulevad koju kätte
  • Võilillepirukas

Värsked kommentaarid

  • Helene T., Mahlane ja maitsev rabarberikook, malmpannil küpsetatud
  • Ruth, Veiseburger – suve lemmik
  • Mari-Liis Ilover, Rukkikarask pähklite ja jõhvikatega
  • Mari-Liis Ilover, Rukkikarask pähklite ja jõhvikatega
  • Kerli, Rukkikarask pähklite ja jõhvikatega

RAAMATUTÄIS ÜLIMAITSVAID JA TERVISLIKKE PUDRURETSEPTE

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

GK KOKARAAMAT. VERESUHKRUTASET REGULEERIVAD TOIDUD

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

“MEREANNID. KREVETIST KALMAARINI”

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

KOKARAAMAT TOIDURAISKAMISE VÄHENDAMISE ÕILSAL EESMÄRGIL

Mari-Liis Ilover raamat Targa Kokkaja Retseptiraamat - Ülimaitsvalt ülejääkidest

TULGE KÜLLA!

Mari-Liis Ilover Raamat - Tulge külla! Pühapäevalõunad pere ja sõpradega.

KERGEMAD KLASSIKUD:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kergemad klaassikud

PIKNIKUIDEID IGAKS AASTAAJAKS:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Piknikule

BLOGI POPIMAD RETSEPTID RAAMATUKAANTE VAHEL:

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev

Sildid

gluteenivaba grill heietus hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kodust väljas kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit malts mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Eriti head ahjus küpsetatud searibid, lihtsal moel

Toorjuustukook mustikatega

Punase sõstra marinaadis seafilee

Oahautis toorvorstidega

Toorjuustu-kondenspiimapirukas rabarberite ja maasikatega

Nõgese-kartulisupp

Jälgi mind ka Instagramis

  • Frappé! Millal siis veel, kui mitte praegu. Lisaks ilmale, õieti selle tõttu, on ka kohv temperatuuriskaalal teinud korraliku uperpalli ja maitseb praegu külmana palju paremini. Kes pole veel tuttav frappé-ga, siis tegu on Kreekast ja Küproselt tuule tiibadesse saanud jääkohviga. Valmistamine on lihtne: pane kõrgemasse anumasse või otse pikka klaasi lahustuv kohv, suhkur ja vesi. Mikserda segu vahuks. Ma teen seda pisikese käsi piimavahustajaga (teate ju küll, väike patareidega pulk, millel vahustusrõngas otsas), aga võib vahustada ka blenderis või tavalise käsimikseriga. Nüüd lisaks veel jääkuubikuid ja piima ning värskendav suvejook ongi valmis! Proovisin hiljuti esimest korda frappé-t teha lahustuvast Bambu
  • Jaanid 2022. Ilusad päevad, armsad inimesed, rõõm ja soojus☀️❤️
  • Kui oled juba jõudnud Gourmet Club’i uusi salsasid proovida, tead kui värsked ja parajalt särtsakad need on. Sobivad nii paljude erinevatele toitude juurde! Siin üks lihtne näide: marineeritud ja siis kiirelt grillitud kanafilee (loomulikult saab ka pannil), avokaado, mangosalsa, veidi hapukoort ja koriander. Kõik see tortilja vahele ja voilá! Pikad pühad ees, kaua seda šašlõkki inimene ikka süüa jaksab . GRILITUD KANA TORTILJA MANGOSALSAGA . Magus-vürtsikas mangosalsa on tortiljade juures asendamatu! Puuviljane magusus ja värskus ning just paras doos tšillit on täiuslik linnuliha maitselisand. 2 pontsakat kanafileed 4 avokaadot 1 sl laimimahla 4 tortiljat 1 tops Gurmet Club värsket mango
  • Šokolaadikook maasikatega. See on kook, mis on meil kodus olnud paras hitt esimesest korrast, kui seda valmistasin. Mis oli eelmisel kevadel. Aasta on möödas, viimane aeg seda hõrgutist nüüd ka teiega jagada! Sest esiteks ei saa nii head asja ainult endale ju hoida ja teiseks on kohe-kohe käes ka kodumaiste maasikate hooaeg. Mis selle koogi puhul mulle endale eriti meeldib, on see, et maasikad koogi vahel on värsked, mitte küpsetatud. Ja et nad on terved või suuremate puhul poolitatud, aga mitte väikeste tükkidena. Ausalt öeldes küpsetatud maasikatega koogid mul silma särama ei panegi. Sest maasikas, vastupidiselt näiteks pohlale, on selline
  • HOUJICHA ICED LATTE! Matchaga on paljud tuttavad. Aga Houjicha [hoodźitša]? Houjicha on RÖSTITUD rohelise tee pulber, sellest ka tuhkjaspruun värv. Maitselt pehmem ja magusam kui matcha, kergelt pähkline. Väga aromaatne ja kosutav ! Jaapanis tehakse houjicha jooke lastelegi, sest kofeiinisisaldus on tänu röstimisele pisuke. Ka matchale omast mõrkjust houjichas ei ole. Siin reel’is teen houjicha pulbriga jäist lattet, mis on soojas suves supervärskendav jook ☀️. Kui soovid ka houjichat proovida, siis nüüd on hea võimalus tutvumiseks: koodiga “mariliis15” saad matchamurai.ee lehel houjicha ostult 15% soodustust . . #houjicha #icedlatte #matchamurai @matchamurai #koostöö
  • Rabarberibrülee!Kokku saavad värske ja hapukas rabarber ning kreemjas ja rammus brüleekreem. Ahh ja ohh, kui hõrk! Ei hakka seekord retsepti siia panemagi, saadan teid hoopis blogisse lugema. Brüleekreemi tegemisel on mõned nüansid, mida kindlasti silmas pidada ja katsusin need võimalikult lihtsalt ja täpselt kirja panna. Et ikka kōik ilusti õnnestuks! Aga noh, nagu mul teinekord juhtub, läks postitus väheke pikaks ja kõik see targutus siia Instasse ei mahugi Igatahes, täpne juhis rabarberibrülee tegemiseks on blogis mariliisilover.com ja otse sinna saab biost. Kaunist kevade jätku! . . #rhubarb #crèmebrûlée #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #dansukker #foodblogger #foodphotography
  • Täna sai veidike matkatud ilusas eestimaises suves. Laheda kokkusattumusena toimus Fjällräveni matk mu kodupoolsaarel, nii et täitsa tuttavad paigad Alustasime siitsamast Jägala rippsillalt. Taju restos oli matka lõpp ja seal kostitas oma imeheade palakestega @helemaialamaa Ühtlasi sain teada palju põnevat seoses matkateemalise uuringuga. Muuhulgas näiteks sellise fakti, et naised kardavad matkates kõige enam: 1. Eksimist ‍♀️ 2. (Jalgade) märjaks saamist ja külmetamist 3. Karu Tuli välja, et need on tarbetud hirmud, täiesti välditavad ja matkamist ei peaks küll segama. Suur suvi on ees, vähemalt ühe ägeda matka võiks küll selle jooksul planeerida, onju!
  • Väike galerii tänasest toidutripist Järvamaal. Kas teadsid, et igal aastal valitakse Eestis välja üks piirkond, mille toidule ja toidukultuurile pööratakse erilist tähelepanu? Aasta 2022 toidupiirkond on Järvamaa! Märksõna #piimajõedjapudrumäed ütleb nii mõndagi, sest põllumajandus siin tõesti õitseb ja kohalikke tegijaid jagub. Külastasime toiduajakirjanikega täna neist vaid osakest, aga kõik olid nii ägedad ja hingega asja juures. Ja nüüd kõik vutt-vutt Järvamaale ehedat Kesk-Eestit ja head toitu nautima! Esimesel pildil on superäge üllatus Türil, kohvik-resto Ajatu. Kindel soovitus! Aitäh ilusa päeva eest: A.H. Tammsaare muuseum Vargamäel, Esna galerii, Põhjaka viinaköök, Hindreku talu Valgma külas, Eesti Piimandusmuuseum Imaveres, Pagaripiiga koduköök Türil, kohvik-resto

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja