• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Lihavõtted
    • Jõulud
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  • Nav Social Menu

Röstitud türgi oad

august 24, 2010 by Mari-Liis Ilover 10 Comments

röstitud aedoad/roasted green beans
Olen ise hirmsas vaimustuses oma uuest avastusest ahjus küpsetatud türgi ubade näol. Oliivõli ja ilma veeta kuumus teevad oad eriti maitsvaks. Maitse, ma ütleks, on lausa peen.
Mitte et nad mulle muidu ei meeldiks, vastupidi, türgi oad on mu suured lemmikud ja peenral kasvab igal aastal nii kollaseid kui rohelisi. Tavaliselt keedan nad lihtsalt al dente ja sööme kas sulavõi-tilliga või parmesani-oliivõli-peterselliga.
Nüüd siis midagi teistsugust.
Tarvis läheb:
500 g värskeid aedube
2 sl oliiviõli
soola
Puhasta oad, pane ahjupannile ja sega oliivõli ja soolaga.
Küpseta 225-kraadises ahjus 30-45 minutit, kuni oad on pehmed ja pruunistunud.
Retsept nami-namist.

Jaga postitust:

  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest

Related

Filed Under: Retseptid, Taimetoit, Tervislik Tagged With: köögivili, türgi oad, vegetaar-/vegantoit

Previous Post: « Juuri
Järgmine postitus: Pohlavaht »

Reader Interactions

Comments

  1. Aet

    august 24, 2010 at 8:14 p.l.

    Ma teen ka tihti selliseid, küpsetan küll lühemat aega. Sõrmejämedusi porgandeid röstisin ka koos ubadega. Parmesanist ei saa ma üle ega ümber…seda panen ikka peale.

    Reply
  2. Mari-Liis

    august 24, 2010 at 8:41 p.l.

    ma arvan, Aet, et tegelikult küpsetamisaeg sõltub sellest, kui noored oad on.Et siis tuleb jälgida ja maitsta:)

    Reply
  3. Pille

    august 25, 2010 at 7:19 e.l.

    Väga mõnusad on ka röstitud põldoakaunad – soovitan väga!!

    Reply
  4. Aet

    august 25, 2010 at 8:40 e.l.

    Jah, ma usun ka, et küpsetusaeg sõltub ubade noorusest/vanusest.
    Põldube pole küll kunagi ahjus proovinud, keedan neid aga päris sageli.

    Reply
  5. Anonymous

    august 26, 2010 at 9:10 e.l.

    Tahaks kohe kindlasti need röstitud oad ära proovida. Olen köögiviljade aus austaja. Aga mul selline mure, et vanaisa pani mulle kaasa paar pirakat nuikapsast. Tegin salatit, pajarooga, panin ka supi sisse, aga mida veel … ? Kas võiks ka röstida või grillida või teha kotlette. Äkki on Sul mõni tore retsept või oleks see Sulle väljakutse. Ehk on ka teisi asjahuvilisi. Nuikapsas iseenesest ju tervislik ja kasulik juurvili.

    Reply
  6. Mari-Liis

    august 26, 2010 at 2:23 p.l.

    Anonüümne, pean tunnistama, et minu nuikapsa tegemise kogemus piirdub tema köögivilja-pajaroa sisse panemisega.
    Aga näiteks vaata siin nami-namis http://www.nami-nami.ee/otsing.php?val=nuikapsas&action=search&retseptid=on on mõned retseptid, see nuikapsašnitsel tundub täitsa tore olevat, teised ka.

    Reply
  7. Anonymous

    september 6, 2010 at 6:40 p.l.

    vabandage lolli, aga mida tähendab, et pean oad ära puhastama? Ausõna, ei ole kunagi aedubadega kokku puutunud. Kas pean need lihtsalt ära pesema või midagi veel?

    Reply
  8. Mari-Liis

    september 6, 2010 at 7:59 p.l.

    Oad tuleb pesta ja lõigata ära see ots, millega ta varre küljes oli, seda ei sööda. Kui on vanemad oad, siis tuleb ära tõmmata ka kiud, mis on kahe kaunapoole liitekohas. Noortel ubadel seda teha pole vaja. Head isu:)

    Reply
  9. Anonymous

    september 8, 2010 at 1:42 p.l.

    Nuikapsast veel nii palju, et mina olen kapsad veidi rohkema võiga ahjuvormi pannud, lisanud soola-pipart ja pressitud küüslaauku, katteks juustu, ning siis küpsetanud ahjus kuni kapsad on pehmed.
    Mari

    Reply
  10. Anonüümne

    august 27, 2011 at 6:54 e.l.

    Väga head oad, teen neid ikka ja jälle. Sellel aastal on ubade saagikus nii rohke, et panen neid ka sügavkülma.
    Teadmiseks veel, et mul kasvab selline Türgi oa sort, millel ei tulegi seda kiudu kauna külge. Nii et võib julgelt ilma puhastamata tarvitada. Oad ise kollased.
    Aitäh väärt retsepti eest !
    Anonüümne Sirle

    Reply

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
NB! Kõik fotod ja tekstid on kaitstud autoriõigusega. Kasutamise osas palun võtke ühendust.
Loe lähemalt →

Tore KINK KOOLILÕPETAJALE!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

“LIHAVABADE PÄEVADE KOKARAAMAT”

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

EESTI ESIMENE KOKARAAMAT KUUMAÕHUFRITÜÜRI TOITUDEST

Järg bestselleriks osutunud “Kufi kokaraamatule”, “KUFI KOKARAAMAT 2”!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

KLIKKA PILDILE JA TUTVU kõigi MU KOKARAAMATUTEGA

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Grillitud mais, imelihtne ja maitsev

Karamelline kohupiima-juustukook viinamarjadega

Harissaga röstitud pastinaagid läätse-kikerhernehautisega

Värsked kommentaarid

  • Kalorite arvutamine, Kaks lihtsat retsepti Kass Arturi kondenspiimaga: karamellijäätis ja šokolaadi-fudge
  • Mari-Liis, Rebitud sealiha (pulled pork)
  • Liina, Rebitud sealiha (pulled pork)
  • Mari-Liis Ilover, Krõbeda kattega rabarbrimuffinid
  • Anonüümne, Krõbeda kattega rabarbrimuffinid

Sildid

gluteenivaba grill heietus hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Mandlipõhjal kõrvitsa-jogurtikook

Krõbe tatramüsli ehk tatragranola

Kõrvitsamoos õunte ja astelpajuga

Porgandi-apelsinisupp riisiga

Pehme marja”jäätis” kohupiimaga

Karrine lillkapsa-kikerhernesupp

Instagram

Ja pimedaks ei läinudki.
Üks õige jaanipäevakook on inspireeritud armsatest Eesti maitsetest ja loodusest 💚Põhiroll on siin koogis kanda Minna mahedal kadakamarmelaadil, rukkisel šokolaadipõhjal ja kreemisel kohupiima-valge šokolaadi täidisel. See trio kõlab kokku lihtsalt imehästi!
On koolilõpupidude aeg. Ilusate hetkede tähistamiseks on see pistaatsia-maasikatort kui loodud! 🍓🌸🍰
Käisin toidutuuril rabarberiroosal, sirelillal ja rapsikollasel kevadisel Jõgevamaal 🌸. Sest Jõgevamaa on tänavu Eesti toidupiirkond! Väike haldusjaotuslik info ka siia: kas teadsid, et Jõgevamaa koosneb kolmest vallast: Mustvee vald, Jõgeva vald ja Põltsamaa vald. Keskus on Jõgeva linn, maakonnas on veel kaks linna, Põltsamaa ja Mustvee.
Nii tihe nädal oli, huhh! Eilsest õhtust üks selfike (tulin just ühelt telesaate võttelt koju ja ei raatsinud ilusat profimeiki kasutamata jätta 😀), millega teen päikesesooja pai endale ja kõigile teile ka. Pühapäev on püha päev, logeleme ja kui vähegi võimalik, teeme vaid seda, mis teeb meele rõõmsaks ja laeb uue nädala patakad taas täis 💚
Kahest koostisosast karamellijäätis 🍨
Üheski kuus ei toimu vist sellist metamorfoosi nagu mais. Algul raagus ja talvetolmune, vaikselt hoogu koguv. Lõpuks lokkav💚 ja rõkkav 🐦‍⬛. Sai nii sparglit, karulauku kui rabarberit. Nii pidu kui vaikust. Armsaid inimesi, lähedastega koos olemist. Sõite nii lennukite kui laevadega.
☀️Nädalavahetuse küpsetamisprojekt: biskviitkatte ja martsipaniga rabarberikook☀️
☀️Rabarber ja valgehallitusjuust on võrratu kombo. Pehme ja kreemine, õrnalt pikantne ning hapukas - ideaalne kevadine suupiste.

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja