• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Lihavõtted
    • Jõulud
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  • Nav Social Menu

Kevade on sala tulnud

aprill 16, 2010 by Mari-Liis Ilover 10 Comments

No mis ta nüüd tegelikult nii sala, rohkem ikka suure sula ja veega nagu kord ja kohus, aga ikka on ju vahest harva tore ja peen Koidulat tsiteerida:)

Ongi saabunud aeg malmpott kapinurka pagendada ja salativurr (jah, mul on selline imeloom) välja otsida. Tänane turulkäik oli tõeliselt mõnus ja kevadine: suure kausitäie salatit sain teha ainult kodumaisest värskest kraamist. Väikesed mahlased kurgid, värsked redised ja krõmps salat kokku segada, rohkelt tilli ja oliivõli-sidrunimahlakaste väikese küüslauguga, krõbedakooreline sai ja valge vein – muud pole õhtusöögiks vajagi.

turult, kõik kodumaine
Eriti õnnelik olin avastades, et lettidele on jõudnud minu suur lemmik, karulauk.
karulauk
Kaurulaugurisoto, karulauguvõi, külm karulaugu-jogurtikaste, karulaugupesto – nüüd on nende kõigi kord.
Tegelikult läksin turule hoopis sooviga saada vasikapõske, et valmistada punaveinis põske polentaga (La Bottegas meeldis väga). Ega ma arvanudki, et seda letis on, aga isegi küsimise peale tehti suuri silmi ja vangutati pead- pole nähtud ega kuuldud. Käisin Nõmme turul, võib-olla Keskil on homme rohkem õnne.

Jaga postitust:

  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest

Related

Filed Under: Argitoidud Tagged With: heietus, kevad, salat

Previous Post: « Avokaado-krevetisalat
Järgmine postitus: Šokolaadijäätis »

Reader Interactions

Comments

  1. Maarja

    aprill 17, 2010 at 4:30 e.l.

    Keskturul üleval korral ma olen saanud suitsutet põske carbonara tarvis, miski viljandist pärit letiga oli tegu, ja alt ühe vasikamüüja käest tellimise peale.

    Reply
  2. Mari-Liis

    aprill 17, 2010 at 6:51 e.l.

    Maarja, tänud vihjete eest. Lähen räägin seal kellegagi.

    Reply
  3. Liina

    aprill 17, 2010 at 12:46 p.l.

    Jaa, aga see suitsupõsk oli sul siga.
    Ma ei ole vasikapõske ka kunagi vabamüügis näinud, aga loogika ütleb, et kõik need vasikad, kes karbonaadi ja praetükina letis on, omasid kunagi ka kaht põske.
    Mari-Liis, kui sul õnnestus kellegagi kaubale saada, anna pln teada! Panen kõrva taha.

    Reply
  4. Tuuli

    aprill 17, 2010 at 5:07 p.l.

    Oehh, karulauk!!! Ma käisin neljapäeval turul ja siis polnud karulaugust märkigi. Oleks teadnud, oleks kindla peale nädalavahetusel tagasi sättinud. Hing niiii igatseb rohelise vurtsu täis maltsa järgi.

    Reply
  5. Maarja

    aprill 17, 2010 at 6:15 p.l.

    suits oli puhas siga küll, a just allkorrusel see vasikamüüja (too otse sisse tulles treppidest mitte, a jäi vasakule, vist :))

    Reply
  6. vernanda

    aprill 18, 2010 at 6:45 e.l.

    see siga oli eile treppidest alla ja otse ja esimene paremalt. aga karulaugust polnud mälestust ka, ainult see marineeritud. kuigi ma ei olnud ka vara kohal, üle saja aasta sain magada kaua torust tuli, ja seekord ei tulnudki ainult kuueni, hoopis 11ni:)

    Reply
  7. Mari-Liis

    aprill 18, 2010 at 7:34 e.l.

    Siga on jah igalpool olemas, põsed ja pead, suits ja värske. Ma pole vasikajahile veel ise saanud.
    Vernanda, karulauk oli Nõmmel, Balta turul eile ka polnud. Ja oi kus magaks ise ka, kui ainult saaks…

    Reply
  8. Juc

    aprill 18, 2010 at 9:42 e.l.

    Mõne päeva eest kui Tartus turul käisin, ei olnud seal muud, kui üks talvekartuli müüja ja üks kes müüs välismaist puuvilja. Väga trööstitu, peaks järgmisel nädalal vaatama minema, kas meil ka sellist värsket kodumaist kraami on, nagu teil seal päälinnas :).
    Aga suitsetatud seapõske on vist jah alati! Veise oma võiksid äkki uuida otse mõne lihaveise kasvataja käest. Nad peaks ise teadma vast, kust nende kaupa võimalik saada on.

    Reply
  9. Kätrin

    aprill 19, 2010 at 7:53 e.l.

    Kohe südame teeb soojaks, kui lugeda, et Eesti loodus ikka jõudsalt ärkab. Mul küsimus salativurri kohta. Kas lihtsustab elu ja on riiuliruumi väärt? Igakord kui ma jälle rätikuga salatit kuivatan, vannun, et ostan selle endale ja pärast mõtlen, et osta vahend salati kuivatamiseks – no läheb liiale see kokkamishullus mul 😀

    Reply
  10. Mari-Liis

    aprill 20, 2010 at 9:31 e.l.

    Kätrin, mul on küll see vidin kasutuses. Muidugi eriti suvel, kui pea iga päev sööme värsket salatit. Ta kuivatab ilusti ühtlaselt ja kiiresti, samas jäävad lehed krõmpsud ja kohevad, kui nii võib öelda:)Ei kahetse vurri ostu küll.

    Reply

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
NB! Kõik fotod ja tekstid on kaitstud autoriõigusega. Kasutamise osas palun võtke ühendust.
Loe lähemalt →

Tore KINK KOOLILÕPETAJALE!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

“LIHAVABADE PÄEVADE KOKARAAMAT”

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

EESTI ESIMENE KOKARAAMAT KUUMAÕHUFRITÜÜRI TOITUDEST

Järg bestselleriks osutunud “Kufi kokaraamatule”, “KUFI KOKARAAMAT 2”!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

KLIKKA PILDILE JA TUTVU kõigi MU KOKARAAMATUTEGA

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Räimed marinaadis, vahemerelisel moel

Vormimunad nõgesega

Rabarberiga Tosca kook

Värsked kommentaarid

  • Kalorite arvutamine, Kaks lihtsat retsepti Kass Arturi kondenspiimaga: karamellijäätis ja šokolaadi-fudge
  • Mari-Liis, Rebitud sealiha (pulled pork)
  • Liina, Rebitud sealiha (pulled pork)
  • Mari-Liis Ilover, Krõbeda kattega rabarbrimuffinid
  • Anonüümne, Krõbeda kattega rabarbrimuffinid

Sildid

gluteenivaba grill heietus hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Spinati ja feta pirukas

Jõhvikakissell

Kimchi

Pelmeeni-eri: Teriyaki kastmes pelmeeniroog ja krõbedad õuna-kaneeli pelmeenid

Créme fraiche

Pasta grillitud köögiviljadega

Instagram

Nii tihe nädal oli, huhh! Eilsest õhtust üks selfike (tulin just ühelt telesaate võttelt koju ja ei raatsinud ilusat profimeiki kasutamata jätta 😀), millega teen päikesesooja pai endale ja kõigile teile ka. Pühapäev on püha päev, logeleme ja kui vähegi võimalik, teeme vaid seda, mis teeb meele rõõmsaks ja laeb uue nädala patakad taas täis 💚
Kahest koostisosast karamellijäätis 🍨
Üheski kuus ei toimu vist sellist metamorfoosi nagu mais. Algul raagus ja talvetolmune, vaikselt hoogu koguv. Lõpuks lokkav💚 ja rõkkav 🐦‍⬛. Sai nii sparglit, karulauku kui rabarberit. Nii pidu kui vaikust. Armsaid inimesi, lähedastega koos olemist. Sõite nii lennukite kui laevadega.
☀️Nädalavahetuse küpsetamisprojekt: biskviitkatte ja martsipaniga rabarberikook☀️
☀️Rabarber ja valgehallitusjuust on võrratu kombo. Pehme ja kreemine, õrnalt pikantne ning hapukas - ideaalne kevadine suupiste.
Kas on tuttav tunne, et piimatooted maitsevad, aga nende söömine põhjustab raskustunnet ja ebamugavust?
Marseille, Aix-en-Provence, Luberoni külad 🇫🇷
Kevade üks mõnusamaid maitseid on spargel 💚
Tuntud kvaliteetsete köögitarvikute firmal Lékué on sari, mis on mõeldud spetsiaalselt kuumaõhufritüüris kasutamiseks.

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja