• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Jõulud
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  •  

Vasikamaks, kõrvits, salvei, küüslauk, sibul, koor

november 25, 2013 by Mari-Liis Ilover 4 kommentaari

veal liver in cream sauce, caramelized onion, pumpkin mash with sage and garlic

Õhtud on juba ammugi pimedad ja sellised on ka õhtuti söögilaua ääres tehtud toidupildid. No aga mis sa teed ära, kui toit on nii hea, et kohe hädasti on vaja laua ääres, silmipööritavate pereliikmete ohkamist trotsides see pilt ära teha, et saaks midagigi retsepti juurde üles riputada.
Jah, tuleb muidugi tunnistada, et blogi algusaastatel ainult niimoodi asi käiski: enne söömist paar klõpsu ja postitus valmis! Nüüdseks, paljuski muidugi seoses sellega, et retseptide kirjutamine ja pildistamine väljaspool blogi on mu töö, on asjad muutunud. Ja päris ausalt öeldes, on mul selles osas kahetised tunded. Jah, piltide kvaliteet on parem kui varem. Jah, blogi näeb ilusam välja. Aga järgmisel hommikul nappe valgeid tunde püüdes eelmise õhtu ülessoojendatud toitu pildistada…mingi suts ehedust läheb minu jaoks siin kaduma. On üsna selge, et ajakirjadesse ja raamatutesse peavad minema kvaliteetsed ja stiliseeritud fotod, mille tegemine võtab omajagu aega. Niisama pereõhtusöögi kõrvalt, toidulaua kohal rippuva lambi valguses neid juba ei tee. Aga blogisse, minu isiklikku toidublogisse, kus ma endiselt jagan tõesti ainult seda, mida kohe ei saa ainult omale jätta, seda, mis mulle tõesti väga-väga meeldib ja maitseb – võiksid ju siiski sattuda teinekord ka need niisama klõpsitud pildid. Nagu selles postituses. Või mis.
Eelnev jutt läheb ilmselt korda vaid käputäiele kaasblogijaile kui neilegi ja ma ei teagi, kuidas see mõttelõng üldse nii pikaks keris:)
Sest tegelikult tahtsin ma rääkida hoopis sellest, kui tore on laupäeva hommikuti turul käia.  Jalutada lettide vahel ja mõelda, mida sellest kõigest valida nädalavahetusel ahju pistmiseks, pannile tõstmiseks, küpsetamiseks. Mulle meeldib ikka vana hea Keskturg. Lihamaja on viimasel ajal kuidagi eriti külluslik, palju on nii kaupa kui ostjaid. Ja alati leiab sealt mõne eriti ägeda tüki. Viimati jooksin kokku vasikamaksaga, mida mul viimati Eestis õnnestus süüa vist Tigus, siis kui ta veel vanas kohas oli. Ja nüüd- voila! – siin ta laupäeva hommikul lebas – ilus värskemast värskem vasikamaks. No kuidas sa siis ei võta. Kõrvitsapuudust ka turul praegu ei ole, nii et peas hakkas kerima mõte lihtsast võis praetud õrnast vasikamaksast, mis saab ekstrapehmust koorekastmest ja särtsu jõhvikatest. Sinna juurde küüslaugu ja salveiga maitsestatud kõrvitsatambist. Ja praetud sibul, see kohe peab minu meelest maksa kõrval olema.
Alustada võiks püreest:

Ahjukõrvitsast püree salvei ja küüslauguga

1 kg koorest ja seemnetest puhastatud kõrvitsatükke* (mida teha kõrvitsaseemnetega, vaata siit)

5 küüslauguküünt
peotäis salveilehti (värskeid, külmutatuid või äärmisel juhul kuivatatuid)
3 sl oliiviõli
soola
50 g võid
1-2 sl kõrvitsaseemneõli (kui on pudel kapis)
Lõika kõrvits paarisentimeetristeks vabakujulisteks kuubikuteks. Laota küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile (poole tavasuuruses ahjuplaadi suurune) või ahjuvormi põhja, enam-vähem ühe kihina. Koori küüslauguküüned, vajuta laia noaga lamedaks, lisa kõrvitsale seltsiks. Puista sekka salveilehed ja nirista peale oliiviõli. Maitsesta soolaga. Rösti 200 kraadi juures 30 minutit.
Tõsta plaat ahjust, Kui kõrvitsast on eraldunud palju vedelikku, vala see ära. Tõsta kuuma kõrvitsa peale võitükid. Kui kasutad kõrvitsaseemneõli, lisa nüüd ka see. Vajuta kõrvits ja küüslauk kahvliga katki. Tulemus ei pea olema ühtlane püree, igati mõnus on kergelt tükiline struktuur. Sega kahvliga veidi kohevamaks ja jaota püree ühtlaselt plaadile  või vormi põhja laiali. Kuumuta ahi 230-ni, gratineeri kõrvitsapüreed 10-15 minutit.

Sel ajal, kui kõrvits ahjus küpseb, saad kahte panni kasutades valmis praadida ühel sibula, teisel maksa ning teha viimasele peale koorekastme.

Praetud sibulad

5 sibulat
50 g võid
1 sl õli
soola
tüümiani (värsket või kuivatatut)

Koori sibulad, lõika pikkupidi pooleks. Viiluta sibulapoolikud. Kuumuta pannil või ja õli. Lisa sibulad, maitsesta soolaga. Prae umbes 10 minutit. Sibulad võid kohe päris pruuniks praadida, see pole see toit, kus tuleks jälgida, et nad vaid läbipaistvaks hauduksid.
Kui kasutad maitsestamiseks kuivatatud tüümiani, lisa see poole praadimise ajal. Värske tüümiani lehed raputa sibulale päris lõpus.

Praetud vasikamaks koorekastmes

800 g vasikamaksa (kui seda ei saa, võib ka veisemaks olla)
paar supilusikatäit nisujahu
võid, õli
400 ml 35% koort
väike peotäis külmutatud jõhvikaid
soola, pipart

Viiluta maks umbes sentimeetri paksusteks viiludeks, katsu need võimalikult ühepaksused teha. Maitsesta mõlemalt küljed soola ja pipraga. Paneeri kergelt taldrikule puistatud nisujahus.
Praadida tuleb kahes või kolmes osas, korraga ei mahu see kogus kindlasti pannile. Kui teed vähem toitu korraga, siis saad ilmselt ühe pannitäiega hakkama.
Ühesõnaga, kuumuta iga pannitäie tarbeks 1 sl võid ja 1 sl õli (vajadusel rohkem, oleneb panni suurusest) ning prae maks mõlemalt poolt pruuniks. Täpset aega on raske öelda, aga mitte enam kui paar minutit ühelt ja paar teiselt poolt. Õrna maksa ei tohiks mingil juhul üle praadida, pealegi küpseb ta veel koorekastmes edasi. Nii et kui piilud ühe lõigu sisse ja näed, et peale praadimist on liha veel kergelt roosa, on asi täitsa õige.
Tõsta kõik praetud maksalõigud pannile tagasi (seda juhul, kui tegid mitu pannitäit) ja vala peale koor. Lase vulinal keema, lisa jõhvikad ja keeda umbes 5 minutit, kuni kaste paneerimisel kasutatud jahu mõjul veidi pakseneb. Keera vahepeal maksatükke, et kõigi tükkide küljed saaksid veidi aega kenasti kastmes keeda.
Nüüd on kõik valmis. Igasse taldrikusse pehme lihatükk, kreemine koorekaste, kohev kõrvitsapüree ja sibulad. Vein klaasidesse. Ja niiske lörtsisegune novembriõhtu ongi korraga hoopis ilusam.
Neist kogustest jagub kuuele kindlasti.

veal liver in cream sauce, caramelized onion, pumpkin mash with sage and garlic

* Muskaatkõrvitsast tuleb tihkem ja paksem püree. Tavaline kõrvits võib küpsedes vett välja ajada, vala see peale tükkide ahjus röstimist pannilt ära, muidu jääb ka püree liiga vesine.

Jaga postitust:

  • Click to share on Facebook (Opens in new window)
  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window)

Related

Filed Under: Argitoidud, Liha ja linnuliha, Pidulikud toidud, Retseptid Tagged With: liha

Previous Post: « Kinoaga salat, natuke nagu tabbouleh
Next Post: Kaerajahust õunakook iiriste ja mandlitega »

Reader Interactions

Comments

  1. ilse

    november 25, 2013 at 6:17 p.l.

    See on üks väga väärt mõttelõng, Mari-Liis 🙂 Minu jaoks on tähtis et on pilt, kust ma saan aru milline toit lõpuks peaks välja nägema… kõik see "tilu_lilu" ja kujundus on ilus vaadata aga kui palju head jääb ainult pildistamiseoskuse või valguse või aparatuuri taha siis… Mulle meeldib, et Sa nii arvad nagu see "pikaks veninud mõttelõng" 🙂

    Vasta
  2. Liina

    november 26, 2013 at 6:30 e.l.

    Ma kirjutan su mõttele kahe käega alla! Oi kui palju on jäänud postitamata, kuna pilt ei ole kriitikat kannatanud (mitte et see siinne selline oleks, ma ikka oma alalõuale vihjamas). Ja eks sinna nahka ka see minu blogi lõpuks on läinud – mida sa seal ikka kirjutad, kui pildil on hämar taldrik ümbritsevas pimeduses. Ja kui ülejäänud pere juba sööb ja mõmiseb. Ja toit jahtub. Ja nii edasi, ikka maa külmas ja kärss kärnas.
    Kuna mind ei vaeva enam kui üks Postimehe retseptike kuus, siis olengi pääsenud sellest linade ja nõude sättimisest ja valimisest ja muudest ideaalse toidupildi ettevalmistuste juurde käivast. Ja see, mis on isiklik võit, on blogi kaotus. Minu puhul siis. Ma teistest ei räägi.
    Keskturu jutule kirjutan kah alla – see on mulle sama nagu Vene turistile Stockmann 😀 Kõike tahaks, kõik ostan kohe ära, kaalumata, kas seda või teist kohe vaja on või kuhu see mahub. Mees kõrval toriseb, et kuule, kapp veel süüa täis, kuhu sa selle paned. Aga ei, palun mulle see lihatükk ja too lõik ja veel üks saba, koot ja neerud. Kõrvitsad – roheline või kollane? Mõlemad!
    Keskturg on imede maa 🙂
    A kui nüüd loo kangalease juurde tulla, siis see vasikamaks ja muu kaasnev kujutab minu jaoks maailma kõige täiuslikumat söömaaega! Just see, mis hommikusel turul ette jäi, kõige värskem, kõige maitsvam. Ei mingit planeerimist, et teeme laupäeval vasikamaksa vms. Ideaalne!

    Vasta
  3. Mari-Liis

    detsember 1, 2013 at 9:09 e.l.

    Nii on sõbrakesed, kahe otsaga asi on see blogipildindus.
    Aga jah, õnnelikud on need päevad, kui saad lubada endale planeerimiseta söögitegemist. Kahjuks tuleb neid ette üha harvem ja harvem. Seda enam muidugi oskad hinnata.

    Vasta
  4. leoola

    detsember 5, 2013 at 10:43 e.l.

    Eile sai järgi proovitud.
    Väga väga hea tuli, võitis kõigi sööjate südamed 🙂

    Vasta

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
Loe lähemalt →

Karulauk, naat, nõges, võilill…vaata tärganud kevadrohelisega retsepte pildile klikates

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Kukeseente ja kinoaga täidetud paprikad

Veiseburger – suve lemmik

Porgandihummus rohke koriandriga

Värsked kommentaarid

  • Anonüümne, Mehhiko pada
  • Mari-Liis Ilover, Klassikaline kohupiimavorm rosinatega, armas nostalgiatoit
  • Mari-Liis Ilover, Chia ja kookospiima puding
  • Monika, Chia ja kookospiima puding
  • Pille, Klassikaline kohupiimavorm rosinatega, armas nostalgiatoit

RAAMATUTÄIS ÜLIMAITSVAID JA TERVISLIKKE PUDRURETSEPTE

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

GK KOKARAAMAT. VERESUHKRUTASET REGULEERIVAD TOIDUD

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

“MEREANNID. KREVETIST KALMAARINI”

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

KOKARAAMAT TOIDURAISKAMISE VÄHENDAMISE ÕILSAL EESMÄRGIL

Mari-Liis Ilover raamat Targa Kokkaja Retseptiraamat - Ülimaitsvalt ülejääkidest

TULGE KÜLLA!

Mari-Liis Ilover Raamat - Tulge külla! Pühapäevalõunad pere ja sõpradega.

KERGEMAD KLASSIKUD:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kergemad klaassikud

PIKNIKUIDEID IGAKS AASTAAJAKS:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Piknikule

BLOGI POPIMAD RETSEPTID RAAMATUKAANTE VAHEL:

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev

Sildid

gluteenivaba grill hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit malts munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Riisitort e. torta di riso

Peedipesto

Värviline kanasalat

Juuri on Sfääris

Platsi õhtusöök

Punase sõstra marinaadis seafilee

Jälgi ka instagramis

Kui on olemas kooki, mis hüüab terve oma olemuse Kui on olemas kooki, mis hüüab terve oma olemusega: “Kevad!”, siis kohupiima ja rabarberitega purukook kvalifitseerub sajaprotsendiliselt. Puhtad kodused Eesti maitsed, hapukas rabarber, kreemine kohupiim – mida sa hing veel tahad ühelt kevadiselt koogitükilt. Kõrvale on soovitav nuusutada õitsvat sirelioksa 💜
Retsept on blogis, link sinna viib biost.
Ilusat kevadist nädalavahetust! 
.
.
#rabarberikook #küpsetamine #retseptid #mariliisilover #siitnurgastjasealtnurgast
Röstitud fenkol parmesaniga ja oa-tuunikalakaste Röstitud fenkol parmesaniga ja oa-tuunikalakaste 🐟💚😋 Olen ise oma üllitisega ikka päris rahul, see maitseb super 😅! Kui sulle meeldib kergelt aniisine fenkol, mis omandab ahjus ekstrahea magusa nüansi ja kvaliteetne tuunikala (konservist!), siis soovitan väga see roog valmis kokata. Kasutasin Itaalia Rio Mare tuunikalakonservi kvaliteetses oliiviõlis. Lisaks kvaliteedile ja heale maitsele on tähtis, et Rio Mare tuunikala on püütud jätkusuutlikel meetoditel, delfiine ja ookeanielu kahjustamata. Ja siin retsept: 

Röstitud fenkol kreemise oa-tuunikalakastmega
kolmele
30 min

2 keskmist fenkolit
oliiviõli
5-6 sl riivitud parmesani
1 purk valgeid ube (400 grammine konserv)
pool purki purustatud tomateid (400 grammisest konservist)
1 tl suhkrut
1 dl 35% koort
160 g tuunikala väärisoliiviõlis (Rio Mare)
3 sl hakitud värsket peterselli
soola, musta pipart

Eemalda fenkolitelt rohelised lehekesed, kui neid üldse on.  Lõika fenkolid kaheksaks sektorik ja lao küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile või -vormi. Nirista peale veidi oliiviõli ja maitsesta soolaga. Rösti 200 kraadises ahjus 20 minutit. Võta korraks välja, puista fenkolitele riivitud parmesan ja küpseta veel 10-15 minutit, kiuni juust kenasti sulanud ja fenkolid pehmed. Nad ei pea päris lagunev-pehmed olema, väike krõmps on hea.
Kuni fenkol ahjus päevitab, tegutse pannirindel. Nõruta oakonserv, loputa oad jooksva vee all sõelal. Vala pannile ja lisa purustatud tomatid. Maitsesta suhkru, soola ja musta pipraga, lase tasakesi podiseda 5-7 minutit. Nüüd vala hulka tuunikala ja koor ja lase veel haududa, umbes 5 minutit. Kaant ei ole pannile tarvis panna. Lõpuks sega hulka peeneks hakitud petersell . Maitse ja kui tarvis, korrigeeri maitsestust.
Paku fenkoleid koos kastmega, raputa taldrikutesse veel lisaks peterselli, parmesani ja musta pipart. 
.
.
#koostöö #riomare #riomareeesti @riomareglobal @uabvilandra
☀️Kas oled tiim magus puder või tiim soolane ☀️Kas oled tiim magus puder või tiim soolane puder☀️? Mõlemad on tegijad, aga mu poolehoid kuulub siiski soolasele. Minu hommikusöök on kella 11-12 ajal. Lihtsalt ei ole kõht tühi enne ja tuleb ju keha kuulata 😊Aga igale oma, osadel on kohe tõustes kütust vaja. Mu hilised hommikusöögid on toekad, midagi hommiku ja lõuna vahelist. See kreemine puder on just selline. Kaerahelbed ja muna on hommikused, aga kõik see koos tuletab veidi meelde risotot, nii et annab ka lõuna mõõdu välja.

Kaerahelbepuder spinati, seente ja praemunaga
kahele

6 dl vett
2,5 dl täistera-kiirkaerahelbeid
1 sl võid
6 keskmist šampinjoni
2 muna
suur peotäis spinatilehti
6 sl riivitud juustu
1 sl päevalilleseemneid
soola

Aja vesi kaerahelvestega keema, lisa natuke soola. Lase madalal kuumusel kaane all 4 minutit podiseda. Sega kuuma pudru hulka spinat ja juust. Spinatilehed lähevad kuumas pudrus pehmeks ja juust sulab mõnusasti. Pane kaas peale, las puder tõmbab veel 5 minutit.
Samal ajal sulata pannil kild võid. Viiluta seened ja prae võis läbi, 3 minutit. Lükka seened panni serva (kui ei mahu, tõsta lihtsalt pannilt ära) ja prae samal pannil 2 muna. 
Tõsta puder taldrikusse, peale pane seened ja muna. Puista natuke päevalilleseemneid ka, kui soovid. 
Siia kõrvale sobib ideaalselt klassikaline Liptoni Yellow Label tee..
.
.
#koostöö #lipton #hommikliptoniga #retsept #hommikusöök
Rabarber ja vanillikreem - klassikaline, täiuslik Rabarber ja vanillikreem - klassikaline, täiuslik, võrratult maitsev magustoit! Millal selleks veel parem aeg on, kui mitte praegu. Mulle tundub, et kõige enam kasutust ongi mu Thermomix seni saanud kastmete tegemisel. Bechamel, hollandaise, carbonara (jaaa see õige, munakollastest),béarnaise ja muidugi vanillikreemid ja -kastmed! Masin kuumutab ja segab samaaegselt, just õigel temperatuuril ja kiirusel, tulemus alati ühtemoodi perfektne.
.
.
#thermomix #thermomixeesti #tm6 
#koostöö #maitsetemaailm #vanillacustard #rhubarb
Kui sul on kodus (hapu)saia, avokaadot ja kikerher Kui sul on kodus (hapu)saia, avokaadot ja kikerherneid, siis näed siin pildil oma potentsiaalset hommikuvõikut ☀️
Kui kõiki maitseaineid, mis retsepti ritta ladusin, kodus ei leidu, pole hullu: kikerherned võib vürtsitada ka lihtsalt karri- või garam masala pulbriga.

Röstsaiad avokaado ja kikerhernestega
2 tk

✔️2 avokaadot
✔️1 sl sidrunimahla
✔️2 toekat viilu hapusaia 
✔️4 redist, viilutatult
✔️hakitud murulauku 
👍Vürtsikad kikerherned:
pool purki (400 grammisest konservist) kikerherneid
1 sl oliiviõli
0,5 tl kõiki: jahvatatud vürtsköömneid, suitsupaprika pulbrit, jahvatatud koriandriseemneid, tšillipulbrit 
soola, musta pipart

1. Rösti saiad. 
2. Vajuta avokaadod kahvliga katki, maitsesta soola-pipra ja sidrunimahlaga. 
3. Määri avokaado saiadele. 
4. Prae kikerherned pannil õlis maitseainetega läbi ja tõsta avokaadomäärde peale. 
5. Lao saiale veel redised ja puista üle hakitud murulauguga.
5. Söö mõnuga.
.
.
#brekkie #hommikusöök #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #retseptid #kokkamine
Ravioolid 🌱salvei🌱 ja pruuni võiga. Tuleb t Ravioolid 🌱salvei🌱 ja pruuni võiga. Tuleb tunnistada, et kõik toidud, mis on maitsestatud SALVEIGA, kõlavad mu jaoks äärmiselt ahvatlevalt.  Enamjaolt osutub see eelaimdus ka tõeks: salvei üdini omapärane, kergelt kamprine, vaigune, õrnalt tsitrusene maitse teeb imet ka lihtsamate toitudega. Eriti hästi sobibki salvei elavdama just mahedamaitselisi aedvilju (näiteks kõrvits, suvikõrvits, porgand, oad jm) ja ka mitte just liiga maitseküllaseid lihasid nagu näiteks kana.  Kui maitsekooslusele lisada veel küüslauku ja sidrunit, ongi taldrikul juba vaat et väike ime.  Salvei parimad omadused tulevad välja, kui teda läbi kuumutada. Kas siis kastmes korra hautada, pannil praadida või muul moel kuum läbi lasta. Niisama toorelt peale hakkimiseks teiste ürtide kombel ei ole ta kõige sobilikum.
❓Kuidas sul salveiga suhted ❓

RAVIOOLID SALVEI JA PRUUNI VÕIGA
neljale
15 minutit

✔️500 g ravioole (näiteks ricotta ja spinatiga, tublid teevad ise, aga poest leiab ka täitsa häid)
✔️30 g võid
✔️väike peotäis salveilehti, suuremad lehed võid väiksemaks hakkida
✔️1 sl sidrunimahla
✔️4 sl riivitud parmesani
soola, musta pipart

Keeda ravioolid soolaga maitsestatud vees. Tee samal ajal pruun või: sulata pannil või ja kuumuta segades 5-7 minutit, kuni ta on kuldpruun, kuid mitte veel kõrbenud. Või lõhn peaks olema karamelline, magus ja täiesti vastupandamatult hea. Või pruunistamise lõpuosas prae selles kergelt läbi salvei. 
Nõruta ravioolid, jäta alles 2 sl  keeduvett. Lisa keeduvesi ja sidrunimahl pannil olevale pruunile võile. Vala pannile nüüd ka ravioolid, sega õrnalt läbi. Serveerimisel raputa peale veel riivitud parmesani ja musta pipart.
.
.
#salvei #ravioli #retseptid #pasta #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja