• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Jõulud
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  •  

Sellerikana

aprill 27, 2012 by Mari-Liis Ilover 5 kommentaari

Peale kõlalise sarnasuse nimetuses ei ole sellel ahjuroal midagi pistmist kuulsa Kelleri kanaga, noh, välja arvatud see, et mõlemal juhul on tegu kanaga.
Varsseller on minu köögis seni kasutust leidnud peamiselt ühe varre kaupa, mis on siis läinud maitseviljaks koos sibula ja küüslauguga puljongisse või mõnda tummisesse pajarooga, bolognese kastmesse vms. Niisama, selleri enda pärast, olen teda kasutanud ainult Waldorfi salatis ja seal on ta ju hoopistükkis toorelt. Et sellerit varre kaupa  ei müüda, siis ongi tihtipeale külmkapis kärbumas terve punt rohelisi varsi, sest selleritoitude osas pole just eriti eredat lambikest varem peas põlema löönud.
sellerikana/chicken with celery
No ja siis oligi mul jälle kapis see ühe äranäpistatud ja juba muuks otstarbeks kasutatud varreta selleripunt. Lisaks oli pool õnnelikku elu elanud kana. Mina ostan neid Sadama turult ja nad on seal nii kopsakad, et ühest kanast saab meie suur pere vähemalt kolm erinevat toitu pluss korralik potitäis puljongit veel pealekauba.
Pistsin sellerivarred ja kana üheskoos ahju ja välja kukkus midagi äraütlemata head. 
celery
Röstitud varsseller on väga maitsev. Rustikaalse-peene skaalal kisub maitse pigem sinna peene poole. Delikaatne ja omapärane. Küüslauk ja sidrun peaksid kindlasti koha selles ahjuvormis leidma, nendeta jääb asi võib-olla veidi plassiks.
Sellerikana
900 g erinevaid kanatükke
u 400 g sellerit (5-6 vart)
1 küüslaugupea
1 tl kuivatatud peterselli
1 sl sidrunimahla
1 sl riivitud sidrunikoort
näpuotsaga tšillihelbeid
oliiviõli
soola
musta pipart
Hea, kui on pool kana, mida tükeldada. Siis on kõik tükid ühe kana küljest ja saame süües öelda ühele konkreetsele kanale aitäh, et ta meid niimoodi rõõmustanud on. Kui ei ole sellist kana, siis võivad olla ka erinevad tükid, aga parem, kui mõned on kondiga ka. Võivad olla kintsud, poolkoivad, tiivad, nahaga fileetükid jne. 
Tükelda sellerivarred nii 4-5 cm pikkusteks juppideks. Kui lehed on küljes, jäta alles, neid saab pärast valmis roale peale raputada.
Küüslauk eralda küünteks, koori need.
Vali selline ahjuvorm, kuhu kanatükid enam-vähem ühe kihina ära mahuvad. Vala vormi põhja sorts oliiviõli ja lao kanatükid vormi. Raputa peale soola ja kuivatatud petersell. Kanatükkide vahele pista küüslauguküüned. Peale ja vahele laota kaootiliselt selleritükid. Tilguta peale sidrunimahla ja puista õige vähe tšillihelbeid. 
Nirista kõik see üle oliiviõliga. Täitsa lahke käega võib valada, et sellerid ikka kenasti õliga koos oleksid, siis röstivad nad mõnusalt kuldseks, kuivalt aga kõrbeksid pruuniks.
Tõsta vorm ahju ja küpseta 200 kraadi juures 45 minutit. Keera ahi kinni. Puista vormile riivitud sidrunikoor ja lase kinnikeeratud ahjus tõmmata veel 15 minutit.
Enne söömist keera veskist peale mõned keerud musta pipart.
Sellerikana on täitsa sobiv niisamagi söömiseks, aga ka kuskuss sobib väga hästi kõrvale, kuidagi mõnusasti haakus selle sidrunise-küüslauguse maitsega. Pildil on suureteraline pärlkuskuss (Piprapoe kraam). Kuna terad on suuremad kui tavalisel kuskussil, tuleb pärlkuskussi tavapärasele kuumas vees paisutamisele vastukaaluks keeta ja seejärel maitsestada. Mina segasin ta lihtsalt vähekese oliiviõli, soola ja pipraga ning lisamaitse tuli taldrikus olevast kana-sellerileemest. Väga mõnus! 
kana selleri ja kuskussiga/chicken with celery and couscous

Jaga postitust:

  • Click to share on Facebook (Opens in new window)
  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window)

Related

Filed Under: Argitoidud, Liha ja linnuliha, Retseptid Tagged With: kana, köögivili, seller

Previous Post: « Vokitud veiseliha Hiina viievürtsiseguga
Next Post: Karulaugu-ricotta kannelloonid »

Reader Interactions

Comments

  1. Silja

    aprill 27, 2012 at 3:49 p.l.

    see "sellerimure" on igati tuttav – pidevalt on punt sellerit külmkapis ootel ja tihti lõpebki tema maine teekond paraku prügikastis, niiet selline retsept kulub igati ära – tänud!:) ja tore on ka teada, kuhu õnnelikult elanud kanu otsima minna – huvitav, et need mulle pole seni Sadamaturul silma jäänud …:)
    ja ei saa jätta ka mainimata (kui ma siin juba sõna võtan, eksju) :), et see ülemine pilt on kohe eriliselt ilus ja ahvatlev (teised on ka muidugi väga kenad)!

    Vasta
  2. Mari-Liis

    aprill 27, 2012 at 3:57 p.l.

    Silja, aitäh sulle!
    Turu linnulihaletis, seal, kus vutid ja muud sulelised, on Vana-Torokse talukana. Ikka väga suur vahe on tavalise kanaga, tunned, et sööd ikka liha, mitte mingit suvalist ollust. Hind on muidugi kopsakam, kui suurtööstuse kanadel, aga tead ju ise: maitses ei saa allahindlusi teha! 😉

    Vasta
  3. Piret

    aprill 27, 2012 at 4:05 p.l.

    Ah, see sellerikana kõlab ikka jube hästi. Mina olen üle keskmise suur sellerisõber ja punt mul kunagi seisma ei jäägi. Topin teda igale poole, on ta ju üks ütlemata mõnus maitseköögivili ja niisama toorelt meeldib mulle seda ka krõmpsutada. Ajasid isu peale, lähe selleri järgi:)

    Vasta
  4. Kärt

    mai 7, 2012 at 5:45 p.l.

    See oli lihtsalt super-super-super! Suur tänu, Mari-Liis, uus lemmik!

    Vasta
  5. Mari-Liis

    mai 11, 2012 at 1:00 p.l.

    Kärt, mul jällegi super-super-super hea meel, et meeldis. Teades su kanalembust:)

    Vasta

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
Loe lähemalt →

SUVIKÕRVITSAUPUTUS?!? Vajuta pildile ja leiad palju häid ideid selle leevendamiseks

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Lõkkekartulid

Peedi-kinoakotletid

Vähem soola, rohkem maitset! #südameheaks

Värsked kommentaarid

  • Mari-Liis Ilover, Pähkipõhjal mustikatarretise kook
  • Nõutu kokkaja, Pähkipõhjal mustikatarretise kook
  • Mari-Liis Ilover, Peediorsoto
  • Kärt, Peediorsoto
  • Mari-Liis Ilover, Mahlased ja vürtsikad kõrvitsamuffinid

RAAMATUTÄIS ÜLIMAITSVAID JA TERVISLIKKE PUDRURETSEPTE

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

GK KOKARAAMAT. VERESUHKRUTASET REGULEERIVAD TOIDUD

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

“MEREANNID. KREVETIST KALMAARINI”

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

KOKARAAMAT TOIDURAISKAMISE VÄHENDAMISE ÕILSAL EESMÄRGIL

Mari-Liis Ilover raamat Targa Kokkaja Retseptiraamat - Ülimaitsvalt ülejääkidest

TULGE KÜLLA!

Mari-Liis Ilover Raamat - Tulge külla! Pühapäevalõunad pere ja sõpradega.

KERGEMAD KLASSIKUD:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kergemad klaassikud

PIKNIKUIDEID IGAKS AASTAAJAKS:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Piknikule

BLOGI POPIMAD RETSEPTID RAAMATUKAANTE VAHEL:

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev

Sildid

gluteenivaba grill hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit malts munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Tikritega mandlikook

Tapenade

Ahjukartulid krõbeda mannaga Nigella Lawsoni stiilis

Ploomikook, mitte ainult anarhistidele

Rabarberibrülee

Ei, ma ei tule voodist välja!

Jälgi ka instagramis

POLENTA METSASEENTEGA 💛Mida enam sügise poole, POLENTA METSASEENTEGA 💛Mida enam sügise poole, seda rohkem hing ihkab tummisemate toitude järgi. Täpselt sinnasamasse comfort food’i kategooriasse, kus kaua haudunud pajaroad, lohutavad supid ja vürtsikad karrid, kuulub ka polenta. Aurav, kohev, pehme ja soojendav polenta! Ta sobib lisandiks näiteks liharaguu või köögiviljakastme juurde nagu kartulipuder, riis või pasta. Aga saab ka teistpidi: polenta on staar ja tema juurde võib sättida erinevaid lisandeid. Karamelliseeritud sibulat, küüslauguga hautatud lehtkapsast, rebitud sealiha, röstitud tomateid ja praegu loomulikult seeni!
Kirjutasin blogis polenta keetmisest ja ka sellest, mida head saab järele jäänud polentast valmistada. Link blogisse viib biost!
.
Kasutasin selle toidu tegemiseks Gemossi kauplusest pärit JUST NATURE polentat. JUST NATURE tootesarjas on tore valik kvaliteetsetest pähklitest, seemnetest, kuivatatud puuviljadest, teraviljadest, kaunviljadest ja jahudest. Nagu nad ise pakendil ütlevad, linnutoit inimestele 😀 Osad toodetest on mahedad, polenta nende hulgas. Mul on teile hea uudis! Nimelt saan jagada sooduskoodi JUSTMARILIISNATURE10, mis annab 10% soodustust kõigilt JUST NATURE toodetelt shop.gemoss.ee veebipoes. Sooduskood kehtib aasta lõpuni.
Õunte ja soolakaramelliga PANNKOOGITORT🥞 🥞🥞
Lihtne magusaamps nädalavahetusse, arvestades, et pannkoogid on juba valmis 👍Viči õhukesed pannkoogid Crêpes Natural sobivad kõigeks, soolaste või magusate lisanditega ja kasvõi sellekssamaks nädalavahetuse õunatordiks. Hea on neid sügavkülmast haarata, kui isu tuleb. Mulle meeldivad need krepid eelkõige sellepärast, et on puhta koostisega, imeõhukesed ja sugugi mitte rasvased. Siin pannkoogitordis tuleks kasutada hapukamaid õunu. Ja soolakaramell las jahtub kindlasti enne koogi vahele määrimist ära. Muu kõik videos näha ja retsept on kommentaarides ka. 
Toredat nädalavahetust! 🍁
.
.
#annkoogid #crepes #kokkamine #retseptid #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisiliver #koostöö @vici.eesti
🍏Nähtamatu õunakook 🍏Väidetavalt tuleb ni 🍏Nähtamatu õunakook 🍏Väidetavalt tuleb nimi sellest, et imeõhukesed õunaviilud justkui kaovad küpsetamisel koogi sees ära, neid pole eriti näha. Kuid seda ainult visuaalselt, sest tegelikult on õunu koogis palju-palju, lausa uputab! Ja kõike seda hoiab koos vaid õige väheke vanillimaitselist tainast, mis mõjub pigem nagu kreem mahlaste õunakihtide vahel.  Aga üks mu tuttav, kes seda kooki mitu korda teinud, arvab, et nimi tuleb sellest, et kook saab lihtsalt nii kiiresti otsa. 
“Mis selle hea koogi nimi on?”
“Mis koogi?”
“No selle, mis just laual oli. Ähh, polegi enam! See on ju nähtamatu õunakook!”
Retsept on kommentaaris ja blogis ka.
.
.
#gateauinvisibleauxpommes #õunakook #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #küpsetamine #kokkamine #retseptid
Pirnihooaeg! Kui sul on õnne ja oled saanud rohke Pirnihooaeg! Kui sul on õnne ja oled saanud rohkem häid pirne, kui niisama süüa jaksad, siis lahendus on siin: PIRNIMOOS ingveri ja sidruniga! Hea magustoiduks Kreeka jogurtiga või hoopis croissanti vahel. Täiega lemmik krõbedal crostinil koos sinihallitusjuustuga 😋 
Retsept ilmus tegelikult juba aastaid tagasi kokaraamatus “Moosad moosid”, aga on ka blogis ilusti leitav, pane otsingusse lihtsalt “pirnimoos”. Kes mu pikki blogiheietusi lugeda ei viitsi, siis retsept on tegelikult lihtne: 

Pirnimoos ingveriga
🍋1 sidrun
🍐1,2 kg kooritud, puhastatud ja kuubikuteks lõigatud pirne
💧3-4 dl vett (oleneb pirnide mahlasusest)
👍4 sl riivitud ingverijuurt
🍬600 g moosisuhkrut

Riivi sidrunilt koor, pressi poolikutest välja mahl. Tõsta kõik ained peale suhkru potti, sega läbi. Kui pirnid on väga mahlased piisab vähemast lisatud veest.
Keeda kaane all madalal kuumusel 15 minutit. Lisa suhkur, keeda ilma kaaneta veel 15 minutit. Tõsta kuumalt purkidesse, kaaneta.
Moosi tuleb sellest kogusest umbes 1,2 liitrit.
.
.
#pirnid #moos #retseptid #kokkamine #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover
Igas olukorras daam 😂 👒 On see ka sinu moto? Igas olukorras daam 😂 👒 On see ka sinu moto?
KREEMJAS KANA-KUKESEENEKASTE! Seda peaks tegema ju KREEMJAS KANA-KUKESEENEKASTE! Seda peaks tegema juba nimetuse pärast, sest kõik need kanad ja kuked 😀...ehh, eesti keel! Aga tegelikult sobivad kana ja kukeseened ka maitselt imehästi kokku. Philadelphia toorjuustust tehtud kaste seob kõik kokku mõnusaks kodutoiduks. Retsept on siin:
✔️500 g kanafileed
✔️2+2 sl oliiviõli
✔️2 küüslauguküünt
✔️300 g kukeseeni
✔️3 dl kanapuljongit
✔️200 g Philadelphia maitsestamata toorjuustu
✔️2-3 sl värsket hakitud peterselli
✔️soola, pipart

Lõika kanafilee tükkideks. Kui kasutad juba niigi väiksemaid kanafilee sisetükke, pole tarvis seda teha. Kuumuta pannil 2 sl õli ja prae kanatükid kuldseks, umbes 10 minutit. Maitsesta soola ja pipraga. Tõsta pannilt ära taldrikule ootele. Lisa pannile veel 2 sl õli. Haki küüslauguküüned ja prae kergelt läbi, umbes minutijagu. Nüüd vala pannile kukeseeened, suuremad tükeldatult. Prae segades, kuni seened on küpsed, u 10 minutit. Vala pannile kanapuljong ja lase vulisedes keema. Nüüd lisa toorjuust. Kasutada võib ükskõik millist Philadelphia maitsestamata toorjuustu. Mulle meeldib siin kastmes Original, aga sobivad ka Light, laktoosivaba ja Proteiini. Sega toorjuust puljongiga ühtlaseks. Pane kanatükid pannile kastmesse ja lase 5 minutit kõigel kooso keeda. Lisa veel soola, pipart ja hakitud peterselli.
Kastme kõrvale sobib riis, kinoa, kartulid või miks mitte, pasta.
Kanafilee asemel on igati 👍 kintsuliha, prae seda lihtsalt veidi kauem.
.
.
#kana #kukeseened #retsept #kokkamine #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #koostöö @philadelphia_eesti

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja