• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Lihavõtted
    • Jõulud
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  • Nav Social Menu

Pidulik pasteet kanamaksast ja muust heast-paremast, minu konkurentsitu lemmik pasteetide seas!

veebruar 23, 2010 by Mari-Liis Ilover 14 Comments


Pasteedi retsept jõudis minuni lasteaia lõpupeo pidulaua kaudu ja üsna segaseid teid pidi. Algretsepti autoriks pidavat olema Maru. Maru, kui sa peaksid kunagi sattuma seda postitust lugema, kinnita oma autorlust selgelt sõnaga “Jah!” 🙂

On kuidas on, igaljuhul maitsev ja luksuslik on ta küll tänu lisatud alkoholile, magusatele ploomidele ja krõmpsuvatele piiniaseemnetele. Koostisainete nimekiri on üsna pikk, kuid valmistamine on suurepärast tulemust arvestades isegi kuidagi liiga lihtne.
Tarvis läheb:
500 g broileri maksa (1 külmutatud pakk)
100 g võid (50+50)
1 porgand
3-4 dl valget veini
8 kuivatatud musta ploomi
8 päikesekuivatatud tomatit
4 spl brändit
1 sibul
3-4 küüslauguküünt
soola ja pipart
rosmariini (värske, umbes 12 okkakest)
peotäis röstitud seedermänniseemneid
Sulata külmunud maks, pese ja kuivata. Pruunista kiiresti tulisel pannil 50 g võiga.
Lisa hakitud sibul, purust küüslauk, pipar, sool,valge vein, peeneks hakitud porgand ning vajadusel pisut vett. Ma vee lisamiseks vajadust ei näinud.
Lase umbes 10 min haududa.
Vala segu kõrgeservalisse kaussi, lisa ploomid, tomatid, kuival kuumal pannil röstitud seedermänniseemned, brändi, rosmariin, 50g pehmet võid ning lase nuimikseriga pasteediks. Või peenesta köögikombainis. Kui tundub kuiv, lisa päikesekuivatatud tomatite õli.
Seda pasteeti pole tarvis liiga kreemiks lasta, maitsvam ja kaunim on, kui ta on üsna sõmer ja ploomi-tomati-porgandi-seedermänniseemne mikrotükikesed näha ja hamba all tunda.
Peedi-mädarõika kreem, mis samuti ülaloleval pildil, on pärit siit Pille blogist.

Jaga postitust:

  • Share on Facebook (Opens in new window) Facebook
  • Share on X (Opens in new window) X
  • Share on Pinterest (Opens in new window) Pinterest

Related

Filed Under: Argitoidud, Jõulud Tagged With: jõulud, kana, kodumaa sünnipäevalauale, köögivili, määre, peet, suupiste, vegetaar-/vegantoit

Previous Post: « Marjapirukas, õieti kaks
Järgmine postitus: Palju õnne, Eestimaa! »

Reader Interactions

Comments

  1. Profa

    veebruar 23, 2010 at 11:56 e.l.

    Tavaliselt söögi sisse alkoholi lisades ma eriti kvaliteetset jooki ei pane. Pasteedi puhul aga võiks kasutada suhteliselt väärikat jooki, 4cl heast konjakist ei tohiks kahju olla, see annab kuidagi eriti hea maitse.

    Reply
  2. Piret

    veebruar 23, 2010 at 12:37 p.l.

    Ma ka just pasteedilainel:) mõned päevad tagasi sai tehtud, aga see ploomide ja tomatitega variant tundub põnev, panen kõrvataha.
    Seal mul juba see kaunis Pille kreem ootamas:)

    Reply
  3. Pille

    veebruar 23, 2010 at 12:50 p.l.

    Piret, Sul mahub kõrvade taha palju 🙂

    Peedikreem oli ka Manni lapse pidulaual ja mu naabrinaine teeb seda homsele lauale. Endal plaanis seda peagi mõne võileivatordi sees katsetada..

    Sinu kanamaksapasteedi proovin aga kindlasti ära, Mari-Liis! Need ploomid ja päikesetomatid seal sees tunduvad ahvatlevad!

    Reply
  4. Mari-Liis

    veebruar 23, 2010 at 1:22 p.l.

    Konjak teeb kindlasti eriti luksiks asja. Ja eks neid brändisid ole ka igasuguseid.
    Ma üldiselt söögi sisse ikka panen ka kvaliteetset kraami. Näiteks lihatükki veinis hautades läheb selline vein, mis ikka niisama ka juua kõlbab:)

    Reply
  5. Tuuli

    veebruar 23, 2010 at 2:42 p.l.

    Oi see pasteet on tõeline ahvatlus! Sätib ennast ka tegemist ootavate roogade listi nagu naksti 🙂

    Reply
  6. vernanda

    veebruar 23, 2010 at 4:20 p.l.

    ma tegin ka peedikreemi. no ei viitsi ise originaalne olla, kui teised juba on olnud. ja ei pea ka.

    Reply
  7. Mari-Liis

    veebruar 23, 2010 at 4:58 p.l.

    muidugi ei pea. palju neid originaalseid asju ikka veel üldse olemas on. samas, kui ikka õudselt pingutada, siis saab ju teha veel näiteks pastinaagist cappuccinot või naerist creme bruleed. see oleks jube originaalne.

    Reply
  8. vernanda

    veebruar 23, 2010 at 5:27 p.l.

    no sa pead ikka meiega kunagi Tigusse tulema, saad ka grillkontserti;) see oli väga originaalne.

    Reply
  9. Maarja

    veebruar 24, 2010 at 9:19 e.l.

    ma täna lugesin just üht peent retsepti a la muskaatkõrvitsa cappuccino 🙂 nii peen-nii peen oli.

    Mari-Liis, kui Tigusse tuled, siis hüüa ette, tore oleks ka näost-näkku kohtuda.

    Reply
  10. Liina

    veebruar 24, 2010 at 9:36 e.l.

    mulle hakkab tunduma, et tuleb tigus üks blogimarfade deit teha 🙂
    aga mis konjakisse puutub (profa esimene kommentaar), siis ma olin laenubuumi ajal laenuhaldur. alla xo konjaki kodus eriti midagi ei olnud. no kliendid muudkui tõid ju, kõik need taksojuhid, kes üleöö kinnisvaraarendajaks hakkasid ja paarismaju ehitasid.
    mis siis muud, kui xo-ga sai tehtud nii tiramisut kui pasteeti 🙂
    praegu vahel mõtlen küll, et tea, kas need mehed veel kunagi üldse konjakit ostavad või orjavad terve ülejäänud elu panka…

    Reply
  11. Maru

    detsember 23, 2010 at 10:28 e.l.

    Tere!

    Tundub küll sedamoodi pasteet olema, mida ma ikka aegajalt teen. Alt naabriproua just tänaval ütles, et "vaata, ühes toidublogis on üks pasteet ja üleskutse, anna Maru endast teada". See pea vana postitus on nüüd saanud vastuse.

    Ilusat jõulu!

    Maru

    Reply
  12. Mari-Liis

    detsember 23, 2010 at 10:41 e.l.

    No lõpuks:)
    Kauneid pühi, Maru!

    Reply
  13. Britt

    november 16, 2011 at 6:34 p.l.

    Isiklik statistika on nüüd selline, et täpselt kümme korda olen seda pasteeti teinud ja kahjuks käsi ei tõuse mingit teist varianti proovima. Aitäh jagamast Mari-Liis, see on lihtsalt suurepärane! Ja kuna kõik mu sõbrannad käivad siit salaja seda retsepti noolimas, siis tervitan ühtlasi neid ka. 🙂

    Reply
  14. Mari-Liis

    november 16, 2011 at 7:27 p.l.

    Britt, mul omal nende teiste variantidega sama lugu. Et ei tee, noh:) Tervitused ka minu poolt kõigile Briti sõbrannadele!

    Reply

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
NB! Kõik fotod ja tekstid on kaitstud autoriõigusega. Kasutamise osas palun võtke ühendust.
Loe lähemalt →

Tore KINK KOOLILÕPETAJALE!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

“LIHAVABADE PÄEVADE KOKARAAMAT”

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

EESTI ESIMENE KOKARAAMAT KUUMAÕHUFRITÜÜRI TOITUDEST

Järg bestselleriks osutunud “Kufi kokaraamatule”, “KUFI KOKARAAMAT 2”!

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kufi kokaraamat

KLIKKA PILDILE JA TUTVU kõigi MU KOKARAAMATUTEGA

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Arbuusigranita

Pidulik ahjupotis küpsetatud part

Lõhesalat maasika-tomatisalsaga, teise nimega “Söö end kauniks!”

Värsked kommentaarid

  • Kalorite arvutamine, Kaks lihtsat retsepti Kass Arturi kondenspiimaga: karamellijäätis ja šokolaadi-fudge
  • Mari-Liis, Rebitud sealiha (pulled pork)
  • Liina, Rebitud sealiha (pulled pork)
  • Mari-Liis Ilover, Krõbeda kattega rabarbrimuffinid
  • Anonüümne, Krõbeda kattega rabarbrimuffinid

Sildid

gluteenivaba grill heietus hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Meeporgandid sidruni ja tüümianiga. MAFFIA!

Lõhe confit ja kinoasalat suhkruherneste, rukola ja idudega

Sõstrakeeks

Kukeseenekaste

Kaerapannkoogid marjade ja jäätisega juuli Pereköögist

Pavlova punaste sõstardega

Instagram

Ja pimedaks ei läinudki.
Üks õige jaanipäevakook on inspireeritud armsatest Eesti maitsetest ja loodusest 💚Põhiroll on siin koogis kanda Minna mahedal kadakamarmelaadil, rukkisel šokolaadipõhjal ja kreemisel kohupiima-valge šokolaadi täidisel. See trio kõlab kokku lihtsalt imehästi!
On koolilõpupidude aeg. Ilusate hetkede tähistamiseks on see pistaatsia-maasikatort kui loodud! 🍓🌸🍰
Käisin toidutuuril rabarberiroosal, sirelillal ja rapsikollasel kevadisel Jõgevamaal 🌸. Sest Jõgevamaa on tänavu Eesti toidupiirkond! Väike haldusjaotuslik info ka siia: kas teadsid, et Jõgevamaa koosneb kolmest vallast: Mustvee vald, Jõgeva vald ja Põltsamaa vald. Keskus on Jõgeva linn, maakonnas on veel kaks linna, Põltsamaa ja Mustvee.
Nii tihe nädal oli, huhh! Eilsest õhtust üks selfike (tulin just ühelt telesaate võttelt koju ja ei raatsinud ilusat profimeiki kasutamata jätta 😀), millega teen päikesesooja pai endale ja kõigile teile ka. Pühapäev on püha päev, logeleme ja kui vähegi võimalik, teeme vaid seda, mis teeb meele rõõmsaks ja laeb uue nädala patakad taas täis 💚
Kahest koostisosast karamellijäätis 🍨
Üheski kuus ei toimu vist sellist metamorfoosi nagu mais. Algul raagus ja talvetolmune, vaikselt hoogu koguv. Lõpuks lokkav💚 ja rõkkav 🐦‍⬛. Sai nii sparglit, karulauku kui rabarberit. Nii pidu kui vaikust. Armsaid inimesi, lähedastega koos olemist. Sõite nii lennukite kui laevadega.
☀️Nädalavahetuse küpsetamisprojekt: biskviitkatte ja martsipaniga rabarberikook☀️
☀️Rabarber ja valgehallitusjuust on võrratu kombo. Pehme ja kreemine, õrnalt pikantne ning hapukas - ideaalne kevadine suupiste.

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja