On selge, et keegi ei viitsi suvel pikalt pliidi ääres seista, hakkida, lõikuda ja vaaritada. Aga head toitu tahaks ju ikka! Siis ongi igati omal kohal shortcut‘id, pooleldi valmis tooted, mis teevad elu lihtsamaks. Kui ma üldse valmis- või poolvalmistooteid kasutan, siis selliseid, mis on tõesti head, kvaliteetsed ja ilma imelike lisaaineteta. On tore, et selliste hulka on lisandunud uus “Köögis asja ette” sari, milles neli erinevat toredat segu teraviljadest, kaunviljadest, köögiviljadest ja maitsetaimedest:
- Öko kinoa-köögiviljasegu
- Öko läätse-köögiviljasegu
- Öko riisi-läätsesegu köögiviljade ja tšilliga
- Öko tatra-köögiviljasegu seentega
Nagu nimetuski ütlub, on tegu öko- ehk mahedate toodetega. Mingeid säilitus- värv- ega muid lisaaineid sisse pandud ei ole. Olen kõiki proovinud ja tuleb tunnistada, et väga hästi kokku pandud maitsekombod ja kooslused on, kõik segud on nii erinevad ja nii head.
Läätse-köögiviljasegu sees läätsed, tomat, paprika, sibul, küüslauk ja maitsetaimede segu kus pune, peterselli jm. Läätsesupi tegemiseks ideaalne! Lisa ainult puljongit, purk purustatud tomateid ja keeda valmis.
Tatra-köögiviljasegu sees on tatar, porgand, paprika, puravikud (jah, puravikud!), kõrvitsaseemned ja röstsibul. Kui veel juurde praadida peagi metsa ilmuvaid kukeseni, saab imehea tatra-seene panniroa.
Riisi-läätsesegu sees on basmati riis, punased läätsed, paprika, küüslauk, sibul, tšillihelbed. Ausalt öeldes on see nii maitserikas segu juba niisamagi, et pole vaja midagi lisada. Aga samas võib, näiteks praadida kanahakkliha ja segada keedetud riisi-läätsesegu sellega. Mõnus pilaff!
Kinoa-köögiviljasegu sees on valge ja punane kinoa, tomat, röstsibul, päevalilleseemned, porgand, tšillihelbed. Kuivatatud tomat selles segus annab kinoale ülihea tummise maitse, kinoa enda pähklisus veel lisaks ja no täielik maitsepomm!
Kui peaks valima lemmiku, siis võib-olla tõesti, kinoasegu…aga samas, teised on ka head, nii et soovitan väga proovida. Leiate Selverist, biolife.ee veebipoest ja osadest Coopidest samuti.
Need kasutusviisid, mis välja tõin, on lihtsalt näited, tegelikult saab segusid kasutada nii mitmel erineval moel kas millegi muu lisandiks, omaette toiduna, salatina… Nii või teisiti muudavad nad kokkamise lihtsaks ja kiireks. Ja sisaldavad nii palju head ja kasulikku! Valmistamisviis on kõigil sarnane: võta kaks osa vett või puljongit ja üks osa segu. Aja vesi või puljong soolaga keema, sõrista segu sisse ja keeda 12-15 minutit. Siis tõsta kuumalt ära ja lase kaane all veel samapalju aega tõmmata. Valmis! Minu kogemus ütleb, et ühest pakist jagub 5-6 portsjoni jaoks, oleneb mida valmistada ja kui suure isuga sööjad parasjagu satuvad olema.
Siin kinoaseguga kerge salatiretsept. Lisasin keedetud kinoa-köögiviljasegule värskuseks veel tomatit, kurki ja peterselli ning maitsestasin oliiviõli ning sidrunimahlaga. Toekamaks eineks praadisin juurde halloumit. Tervislik, maitsev, lihtne. Mida sa hing ühelt toidult veel tahad!
Kinoasalat köögiviljade ja halloumiga
Koostisosad
- 175 g (2,5 dl) öko kinoa-köögiviljasegu "Köögis asja ette"
- 5 dl vett
- 200 g halloumit (võib asendada grill- või praejuustuga)
- 1 suurem tomat
- 1-2 lühikest kurki
- 2 sl hakitud peterselli
- 4 sl oliiviõli (2+2 sl)
- 1 sl sidrunimahla
- soola, pipart
Tegevuskäik
- Aja potis soolaga maitsestatud vesi keema. Sõrista sisse kinoasegu. Keeda madalal kuumusel 15 minutit. Tõsta pott kuumalt pliidilt ära ja lase kaane all veel 10-15 minutit tõmmata. Kogu vedelik peaks olema nüüd kinoasse imbunud. Kui pole, nõruta lihtsalt ära. Lase kinoasegul jahtuda, see läheb kiiremini näiteks suurele praetaldrikule või vaagnale laotatult.Lõika tomat ja kurk väikesteks tükkideks. Lisa jahtunud kinoasegule, puista hulka ka hakitud petersell. Lisa 2 sl oliiviõli, 1 sl sidrunimahla, soola ja pipart. Sega salat läbi.Lõika halloumi viiludeks. Kuumuta pannil ülejäänud oliiviõli ja prae halloumiviilud kuldseks, 1 minut mõlemalt küljelt.Tõsta praetud halloumi salatile. Head isu!
Koostöö: Rhumveld Baltic OÜ, FB: Kommi asemel
Lisa kommentaar