• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Jõulud
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  • 0,00 €

Söö end kauniks vol. 2. Neli retsepti ja juttu ka.

märts 7, 2016 by Mari-Liis Ilover Leave a Comment

ilutoidud:)

Vahelduseks vaid toiduretseptidele seekord sutsuke ka ilujuttu. Vol. 2 on pealkirjas lihtsalt ilmselgel põhjusel, et olen samal teemal korra juba sõna võtnud ja ühe kaunistava suvesalati retseptigi kirja pannud. Varasemat postitust saab lugeda siin.
Ilublogijaks ümber orienteeruda pole plaanis:) Küll aga on hea väljanägemine ja reibas enesetunne minu jaoks alati olulised olnud ja kuidas üks toidublogija siis ennast veel turgutab, kui mitte maitsva ja tervisliku toiduga.
Eelmisel nädalal oli mul Kaubamajas vahva võimalus viia läbi töötuba, kus keskendusime toitudele, mis aitavad hoida nahka toonuses ja säravana. Nahka toidavad ja hooldavad loomulikult ka kreemid, seerumid, maskid, erinevad hooldused ja protseduurid. Ses vallas on suurepärased asjatundjad VipMedicumi spetsialistid, kellega koostöös seesama üritus toimuski. Täpselt samuti nagu väljastpoolt, saab naha tervist toetada aga ka seestpoolt. See tähendab valida oma menüüsse naha terviseks olulisi toitaineid ja vältida neid, mis kurnavad ja viivad sära. Kui nahal pole piisavalt toitaineid, siis naharakkude uuenemine aeglustub. See omakorda põhjustab muutusi, millest vist küll ükski naine vaimustuses pole…
Minu ülesandeks oligi seekordses workshop’is teha väike ülevaade toitainetest, mis on naha tervisele eriti olulised ning valmistada neid silmas pidades mõned maitsvad ampsud.
Ma ei vaeva teid tihedalt biokeemilisi termineid täis teoreetilise tekstiga. Tegelikult ei olegi naha tervise eest hoolitsemisel läbi toitumise midagi üle mõistuse käivat. Väga üldiselt öeldes sobivad põhilised ja kõigile teada-tuntud tervisliku toitumise soovitused ka naha tervise eest hoolitsemiseks. Mida tervislikumalt süüa, seda säravamaks, tervemaks ja kaunimaks muutub ka nahk!

Nahale meeldib:

  • Rohkelt värvilisi köögi- ja puuvilju, täisteratooteid ning tervislikke rasvu. Viimaseid saad rasvastest kaladest, avokaadost, külmpressitud õlidest ning pähklitest-seemnetest.
  • Vesi. Kindlustab niisutatuse ning aitab siluda peeneid kortse. Vesi aitab nahal omastada toitaineid ning annab sära. Lisaks aitab vesi vabaneda rakkudes toimunud ainevahetuse lõppjääkidest ja mürkidest, st puhastada. 
  • Lisaks täisväärtuslikule värskele toidule ja veele ei saa mainimata jätta ka piisavat und, värsket õhku ja füüsilist tegevust. Ehh, mul endal on piisava uneajaga just kõige suuremad probleemid… No kust küll saaks ööpäeva lisatunde, teab keegi?
Nahale ei meeldi:
  • Töödeldud toiduained, kuna sisaldavad kemikaale, rafineeritud rasvu ning süsivesikuid. Liigsel töötlemisel kaotavad algselt värsked ja naturaalsed toiduained olulise osa oma toitainetest. Järgi jääb tühi ballast. Värske ning puhastest toiduainetest valmistatud, täisväärtuslik ja maitsev toit on see, mille tähtsust olen siin blogis igal sammul rõhutanud ega saa nüüdki teisiti.
  • Kiired süsivesikud. Eelkõige valge jahu, valge suhkur. Nahaprobleemid (akne, rasvane nahk) on osalt seotud veresuhkru tasakaalutusega, mis tuleneb rohkest kiirete süsivesikute tarbimisest. Suhkrurikkaid toite süües tõuseb veresuhkur kiiresti. See põhjustab insuliinisööstu, mis omakorda soodustab rasueritust. 
  • Kui on tegu rasvase nahaga, siis tasuks piimatoodetega olla ettevaatlik, sest piimatoodetes leiduvad ained suurendavad rasueritust. Akne ja piima tarbimine on omavahel seotud. Valida tuleks pigem hapendatud piimatooted (pett, keefir, jogurt), neis elutsevad head bakterid, mis toetavad naha tervist.
  • Ühekülgsed ja nn. näljadieedid. Nendega ei piirata ainult kaloreid, vaid ka oluliste toitainete saamist. Terve nahk aga vajab piisavalt toitained. Sööma peab, aga õigeid asju.
smuutitegu/vipmedicum/kaubamaja
Teeme smuutit! Foto: Mirjam Rausberg
avokaadokreemi ja lõhega suupisted
Kohe-kohe on degusteerimiseks valmis avokaadokreemiga lõhesuupisted. Foto: Mirjam Rausberg
smuutitegu/vipmedicum/kaubamaja
Viimase lihvi enne kokkublenderdamist annab säravoranžile smuutile kanepiõli. Foto: Mirjam Rausberg
maasikajäätis
Maasikajäätis on valmis, kohe läheb serveerimiseks. Foto: Mirjam Rausberg
vipmedicumi tüdrukutega
Me kolmekesi tuleme…:) Minu kõrval VipMedicumi tüdrukud, kes teavad pea kõike sellest, kuidas naha eest väljast hoolitseda. Minu panus oli seekord seestpidine 😀

Suupisted avokaadokreemi ja lõhega

Head toidurasvad on naha tervise jaoks üliolulised. Avokaados on neid suurel hulgal. Muu hea-parema hulgas sisaldab avokaado antioksüdanti E-vitamiini, mis aitab nahal säilitada oma sära ja pehmuse. E-vitamiin mõjub hästi ka juustele, andes neile läiget. Avokaadot võib muide julgelt kasutada ka välispidiselt, toitva näomaskina. Ja siis pereliikmeid iluprotseduuri käigus oma Shreki välimusega ehmatada:)

avokaado-lõhe suupisteleivadTäisteras on E-vitamiini, mis aitab vältida naha liigset kuivamist. E-vitamiin on rasvlahustuv, seega tasub täisteratooteid süüa koos rasvaga, mille esindajaks selles retseptis avokaado. Lisaks on täisteras, eriti just rukkis, räni. Räni osaleb kollageeni ja elastiini moodustumisel.Lisaks on selles toidus B-grupi vitamiine, mis tugevdavad nahka ning aitavad hoida niiskustasakaalu.
Lõhes on rohkelt E-vitamiini ning naha heaolule tähtsaid oomega-3 rasvhappeid. Need toidavad nahka ja muudavad selle elastsemaks.
Lõhes leidub tähtsat antioksüdanti astaksantiini (annab lõhele roosa värvuse). Astaksantiin toetab naha tervist, parandades selle elastsust, seda intensiivsemalt niisutades. Kui astaksantiini on organismis piisavalt, aeglustub kortsude teke. Lõhes on ka seleeni, mis toimib samuti antioksüdandina.
Idandid on tõeline vitamiinide ja mineraalainete pomm. Et idust saab alguse terve taim, on temas peidus kogu kasvuks vajalik energia ja elujõud. Nahale olulistest toitainetest leidub idandites vaske, mida vajatakse kollageeni ja elastiini sünteesiks. Kollageeni moodustumiseks on tähtis ka idandites leiduv raud.
Seesamiseemned sisaldavad seleeni ja rohkesti E-vitamiini, mida mõlemat on vaja naha tervisele. Seleen hoiab naha elastse, ühtlasi kaitseb teda ka UV-kiirte liigse mõju eest. Hiinas usutakse, et just mustades seesamiseemnetes sisalduvad toitained aitavad ära hoida enneaegset vananemist ja juuste hallinemist.

Retsept, nagu näete, on lihtsamast lihtsam. Sellest kogusest avokaadokreemist jagub suurele taldrikutäiele suupistetele. Leiba, kala jm vajaminevat ei ole mõtet kogustena välja tuua, kõik oleneb just sellest, kui suured ampsud meisterdad ning kui palju üht või teist komponenti ise soovid lisada.

Avokaadokreem:

3 küpset avokaadot
1 küüslauguküüs
u 1 sl sidrunimahla
noaotsaga tšillihelbeid
soola, pipart
lisaks: täistera-rukkileiba, graavilõhet, lutserniidusid, musti seesamiseemneid

Valmista kõigepealt avokaadokreem. Poolita avokaadod, eemalda kivid ja kaabi viljaliha kaussi. Lisa ülejäänud ained. Valmista saumikseriga kreem. Lõika lõhe ribadeks. Lõika leivast sobiva suurusega tükid.
Tõsta leivale avokaadomääret, sellele lõhetükid. Kaunista lutserniidude ja mustade seesamiseemnetega.

 Sära andev smuuti


Porgand.
Beeta-karoteenist sünteesib organism A-vitamiini, mis hoolitseb lisaks muudele headele omadustele naha tervise eest. Beeta-karoteen kaitseb päiksekiirguse eest ning aitab kaasa ühtlasemale ning kaunimale päevitusele. Beeta-karoteeni rakke kaitsvaid omadusi toetavad C- ja E-vitamiin (mõlemad porgandis endas olemas) ning seleen (seda mineraali esindab siin parapähkel), mis aitavad vältida naha enneaegset vananemist.

astelpaju-apelsinismuuti porgandigaAstelpaju. Astelpaju on kodumaiste marjade hulgas üks C-vitamiini rikkamaid. C-vitamiin tugeva antioksüdandina peaks kindlasti kuuluma nahasõbralikku menüüsse. Tänu C-vitamiinile on sidekoe kollageeni struktuur väga vastupidav. C-vitamiin aitab hoida nahka tervena, vähendab ning silub kortsukesi. Astelpaju sisaldab samuti nagu porgandki beeta-karoteeni, lisaks E-vitamiini.
Ingver. Ingver aitab veel kehast väljutada mürkaineid, soodustab närvisüsteemi talitust ning mõjub hästi vereringele. Kellele ei meediks roosakalt õhetavad põsed:)
Kanepiõli. Naha tervis, nagu juba eelmise retsepti juures märgitud, oleneb suures osas rasvhapetest. Oomega-3 ja oomega-6 polüküllastumata rasvhapped aitavad nahal toota loomulikku rasukihti. Kanepiõli peetakse kõige parema polüküllastumata rasvhapete tasakaaluga taimseks õliks, sisaldades oomega-3 ja oomega-6 rasvhappeid ideaalilähedases vahekorras. Kanepiseemnetes leidub ka rohkelt naha tervise seisukohast olulisi vitamiine ja mineraale.
Kanepiõli võib naha hooldajana näole ka määrida.
Oleneb küll blenderi võimsusest, kuid soovitan igaks juhuks porgandi ära riivida, et võimalikult ühtlane smuuti saada.

1 porgand

1 apelsin
1 dl külmutatud astelpajusid
1 küps banaan
1 dl külma vett
1 parapähkel
1 sl kanepiõli 
pöidlaotsa suurune jupp ingverit
(soovi korral magustamiseks steviat, vahtra- või agaavisiirupit või mett)

Riivi porgand. Koori apelsin ja tükelda. Tükelda ka banaan. Tõsta kõik koostisained blenderisse ja valmista ühtlane smuuti.

šokolaadi-avokaadokreem

Šokolaadi-avokaadokreem

Avokaado kasulikkusest nahale oli esimese retsepti juures juba juttu. Kakaost paar sõna järgmise retsepti juures, siin pikka juttu tegema ei hakkagi.
Avokaadost tehtud šokolaadine kreem on suurepärane võimalus valmistada luksuslik magustoit organismi rafineeritud toiduainetega koormamata. Lisaks veel kiivid ja granaatõunaseemned talviste vitamiinidena, parapähkel seleeniallikana ja saadki magustoidu, mida süüa on kasulikum, kui söömata jätta. Kui paljude šokolaadiste maiuste kohta veel nii öelda saab? 🙂

2 küpset avokaadot
2-3 sl mõru kakaopulbrit
4 datlit (vali võimalusel värsked)
1 sl kreemjat kookoskoort või kreemjat kookospiima
kaunistuseks: 1 kiivi, 2 sl granaatõunaseemneid, 1-2 parapähklit

Poolita avokaadod. Eemalda kivi ja kaabi viljaliha kaussi. Lisa kakaopulber (esialgu vähem, saad juurde lisada), datlid ning kookospiim. Surista saumikseriga ühtlaseks kreemiks. Maitse. Kui soovid lisa veel kakaopulbrit.
Tõsta kreem pokaalidesse või kausikestesse. Kaunista kiivitükkide, granaatõunaseemnete ja hakitud parapähklitega.
NB. Kui kasutad kuivatatud datleid ja nad on väga kuivad, leota neid enne tund aega vees.

Viie minuti maasikajäätis


Maasikad. Maasikad on suurepärased C-vitamiini allikad. C-vitamiin stimuleerib kollageeni sünteesi ja kaitseb nahka vabade radikaalide eest. Samuti on ta suureks abiliseks probleemse näonaha korral. Praeguseid poes müüdavaid varakevadisi plastmassimaitselisi kahtlast päritolu maasikaid ei soovita ma kohe kindlasti süüa. Külmutatud maasikad seevastu on korjatud oma parimal küpsusastmel, seega sisaldavad rohkelt toitaineid ning maitsevad suurepäraselt ka praegu, hilistalvel.
Kakao. Kakaoubadel on kõigist toiduainetest kõrgeim antioksüdantide kontsentratsioon. Kusjuures need antioksüdandid on kakaos väga stabiilsed ja organismile kergesti ning kiiresti omastatavad.

viie minuti maasikajäätisSee jäätis on üks meil kodus üks sagedasti valmistatav maius. Kui tahaks midagi head, kiiresti valmivat, aga samas värsket ja vitamiinirikast, on see kindla peale minek. Jäätis on värskelt valminuna selline pehmemat sorti. Kui soovid kõvemat, pista karbiga tunnikeseks sügavkülma. Külmutada võib muidugi ka pikemalt. Kuid siis arvesta, et ta külmub üsna kõvaks ning pead ta umbes pool tundi enne söömist toatemperatuurile pehmenema tõstma.

1 hästi küps banaan
200 g külmutatud maasikaid
magustamiseks vahtra- või agaavisiirupit või vedelat mett
1-2 tl vanilli
1 tl laimimahla
1-2 sl kookoskoort või kreemjat kookospiima
u 1 sl kakaotükikesi (cocoa nibs)
u 1 sl külmkuivatatud vaarikate puru (hankisin Kalevi kommipoest)

Tõsta tükeldatud banaan, külmutatud maasikad (NB! ära sulata!), magusaine, vanill ja maitseained lõikuriga köögikombaini. Lase mõned tiirud pulse-režiimiga, et maasikad puruneksid väiksemateks tükkideks. Seejärel mikserda ühtlaseks. Lisa purustamise ajal 1-2 sl kookoskoort. Kui soovid kreemjamat ja “kooresemat” jäätist, võid kookoskoort veidi rohkem lisada. Lõpuks sega hulka kakaotükid. Serveeri kakaotükkide ning külmkuivatatud vaarikate puruga.

Toitumistarkuste osas aitasid postitust kirjutada:

  • ajakiri “Toitumisteraapia”, nr. 15 (juuni 2015). Nahk, juuksed, küüned.
  • raamat “Solve Your Skin Problems”. The drug-free guide to achieving beautiful, healthy skin. Patrick Holford.

Jaga postitust:

  • Click to share on Facebook (Opens in new window)
  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window)

Related

Filed Under: Hommikusöögid, Magustoidud, Retseptid, Tervislik Tagged With: magustoit, smuuti, suupiste

Previous Post: « Šokolaadi-sufleekook (gluteeni- ja laktoosivaba, lisatud suhkruta)
Next Post: Šampanjale! »

Reader Interactions

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
Loe lähemalt →

Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Banoffee kook (veelgi parem)

Rabarberiketšup

Õunamahlamarinaadis seašašlõkk

Värsked kommentaarid

  • Kerli, Sõir
  • Mari-Liis Ilover, Kevadroheline hernesupp
  • Mari-Liis Ilover, Kevadroheline hernesupp
  • Anonüümne, Kevadroheline hernesupp
  • Aime, Kevadroheline hernesupp

RAAMATUTÄIS ÜLIMAITSVAID JA TERVISLIKKE PUDRURETSEPTE

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

GK KOKARAAMAT. VERESUHKRUTASET REGULEERIVAD TOIDUD

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

“MEREANNID. KREVETIST KALMAARINI”

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

KOKARAAMAT TOIDURAISKAMISE VÄHENDAMISE ÕILSAL EESMÄRGIL

Mari-Liis Ilover raamat Targa Kokkaja Retseptiraamat - Ülimaitsvalt ülejääkidest

TULGE KÜLLA!

Mari-Liis Ilover Raamat - Tulge külla! Pühapäevalõunad pere ja sõpradega.

KERGEMAD KLASSIKUD:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kergemad klaassikud

PIKNIKUIDEID IGAKS AASTAAJAKS:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Piknikule

BLOGI POPIMAD RETSEPTID RAAMATUKAANTE VAHEL:

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev

Sildid

gluteenivaba grill heietus hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit malts mustikad pajaroog peet pirukas rabarber riis salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Hasselbacki peedid kitsejuustu, kõrvitsaseemnete ja tüümianiga

Värskusest pakatav smuutikook

Lillkapsapitsa karulaugu ja suvikõrvitsaga

Focaccia

Risalamande ja head uut aastat!

Tikri-kohupiima purukook

Jälgi ka instagramis

Beseega marjakook 😋 Kevad seab end küll alles Beseega marjakook 😋 Kevad seab end küll alles tasapisi sisse, aga suvi ja marjaaeg polegi ju enam teab mis kaugel. Nii et tuleks kriitilise pilguga sügavkülmik üle vaadata ja tasapisi hakata ruumi tegema uuele saagile. See kook sündiski paljuski sellepärast. Pealegi täiendavad hapukad marjad selle koogi magusat beseekihti lihtsalt suurepäraselt! Ja kui ükskord suur sumisev suvi käes, teeme sama koogi värskete päikeseküpsete marjadega! 🍓🫐Beseega marjakoogi (see ei ole Brita! 😉)retsept on blogis ja link sinna viib biost.
.
.
#kook #koogiretsept #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #retseptid #dansukker
Kevad trügib taldrikule ja mul ei ole selle vastu Kevad trügib taldrikule ja mul ei ole selle vastu mitte kõige vähematki. Ilmselt ostan ndv-ks poest heleroosad välismaa rabarberid ka ja teen esimese rabarberikoogi. Ei jõua kodumaiseid oodata, talv on niigi megapikk sel aastal olnud, tahaks juba rohkem ja kiiremini kevadet!
💚☀️💚 
KEVADROHELINE HERNESUPP
neljale

✔️1 kartul
✔️6 dl köögivilja- või kanapuljongit
✔️1 porru (valge ja heleroheline osa)
✔️1 küüslauguküüs
✔️300 g külmutatud herneid 
✔️100 g värskeid spinatilehti
✔️sidrunimahla
✔️3-4 sl hapukoort v vahukoort
✔️pakk õhukesi suitsupeekoniviile (150 g)
✔️soola, musta pipart
✔️murulauku või rohelist sibulat või pisikesi salatkressi võrseid/hernevõrseid

Aja puljong keema. Tükelda kartul ja tõsta puljongisse keema. Kuumuta pannil 1 sl võid ja 1 sl oliiviõli. Tükelda porru ja haki küüslauk. Prae pannil rasvas läbi, u 5 min. Vala potti kartulite juurde keema. 
Kui kartulid on pehmed, vala potti ka herned ja spinat. Lase läbi kuumeneda. Maitsesta soolaga. Püreesta supp. 
Vala potti tagasi ja sega hulka koor. Maitsesta supp sidrunimahla, soola ja pipraga.
Supikeetmisega samal ajal küpseta peekoniviilud pannil või ahjus krõbedaks. 
Serveerimisel nirista supile veidi oliiviõli, jahvata musta pipart, lao peale peekoniviilud ja puista maitserohelist.
.
.
#supp #soup #retseptid #kokkamine #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #foodblogger
Olen mõnda aega nüüd köögis möllanud Thermom Olen mõnda aega nüüd köögis möllanud Thermomixiga ja tuleb tunnistada, et meist on saanud suured sõbrad. Sest me mõlema kirg on kokkamine ja ideid ajab üle ääre 😀 Minul peas, Thermomixil sisseehitatud kokaraamatus, kus on kümneid tuhandeid retsepte.
Jagan üht maitsvat ja kiirelt valmivat õhtusöögiideed, mille muudab luksuslikuks siidine Hollandi kaste. Thermomix saab selle kõigega hakkama paari nupulevajutusega, ei mingit kuumaveevannil kloppimist ega tükkiminemisohtu. Kõik valmib poole tunniga ja musti nõusid praktiliselt polegi. Retsept kommentaaris! 
.
#thermomix #koostöö #thermomixeesti #tm6 #maitsetemaailm #retseptid #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #hollandaise #steamedsalmonandveggies
☘️IIRI SOODASAI Tänase Patrikupäeva (St Patr ☘️IIRI SOODASAI
Tänase Patrikupäeva (St Patrick’s Day) puhul eriti kohane, aga muidu ka: käär värsket sooja omaküpsetatud saia maitseb võrratult hästi ja see on üks kindlamaid fakte maailmas üldse 😀. Iiri soodasaial pole tarvis pärmi ega kerkimisaega, saiaisu tekkimisest esimese ampsuni kulub tunnike. Lemmikmoosi või ürdi-küüslauguvõiga, pestoga, oliiviõlisse dippides või lihtsalt või ja mõne soolahelbega- hea igatmoodi!

Iiri soodasai
1 päts

150 g täistera-kaerajahu
30 g kaerahelbeid
280 g nisujahu
2 tl söögisoodat
1 tl suhkrut
1 tl soola
3,5 dl petti
1 muna (M)
määrimiseks muna, pealeraputamiseks kaerahelbeid

Kuumuta ahi 230 kraadini. Sega omavahel kuivad ained. Sega eraldi kausis omavahel pett ja muna. Tee kuivainete keskele süvend ja vala sinna peti-munasegu. Sega puulusikaga õrnalt väljast keskele. kuni kõik on ühtlane. Hoidu ülesegamisest. Tainas jääb üsna kleepuv ja niiske, nii see peabki olema. Kui tainas on käsitlemiseks liiga vedel, lisa veidi jahu. Kui liiga kuiv, lisa petti. Vormi tainast jahuste käte abil ümar pehme päts ja tõsta see küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Määri pealt lahtiklopitud munaga ja puista peale veidi kaerahelbeid. Lõika terava noaga pätsi sisse 2-3 sentimeetri sügavune sügav rist. Tõsta nüüd kohe ahju, sest sooda juba asus tegudele. Küpseta saia 230 kraadi juures 15 minutit. Alanda temperatuuri 200 kraadini ja küpseta veel u 25 minutit, kuni sai on pealt kõva ja kuldne ning kumiseb koputades. Lase saial enne lahtilõikamist 10-15 minutit jahtuda.
.
.
#irishsodabread #baking #küpsetamine #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #retseptid #foodblogger
Langkawi Skybridge & Cable Car. 🚡⛰️Kahe kõ Langkawi Skybridge & Cable Car. 🚡⛰️Kahe kõrge mäe vahele on ehitatud sild, kuhu saab vaid köisraudteega. Klaasseintega kabiinis sõites imetled troopilist rohelust, koskesid, merd, saari… meeletu avarus! Skybridge on tõeline inseneriime, toetudes vaid ühele talale, mille küljes silda toestavad trossid. Kõik silla osad viidi ehitamisel helikopteriga mäe otsa ja pandi seal kokku. Väga äge elamus! Sobib neile, kel kõrgustega head suhted 😀
.
.
#Langkawi #skybridge
Parim lõuna selle kuumaga ☀️🥥 Tegelikult o Parim lõuna selle kuumaga ☀️🥥 Tegelikult on muidugi toit ka siin super, maitsev segu erinevatest Aasia nurkadest. Kahjuks ei jaksa nii palju süüa, et kõike maitsta, mida tahaks! Võtan ennast varsti kokku ja stooritan ka maitseelamustest 🍜 🦐🐟 🍚🦀
.
.
#langkawi #malaysia #coconutwater

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja