• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Jõulud
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  •  

Officina della Bistecca

oktoober 16, 2012 by Mari-Liis Ilover 6 kommentaari

liharesto
Kui te peaksite kolama Toscanas Chianti piirkonnas ja sattuma pisikesse linnakesse nimega Panzano in Chianti (täpselt Firenze ja Sienna vahel), ärge laske käest võimalust külastada asutust nimega Antica Macelleria Cecchini.  (macelleria on itaalia keeles lihapood). Ettevaatust, taimetoitlased, tegu on lihale ja ainult lihale pühendatud ettevõtmisega. Kogu asja hing on Dario Cecchini (ülejärgmisel fotol raamitud pildil koos lihaga). Dario on mees, kes on 35 aastat olnud lihunik. Pühendunud, sihikindel, kvaliteedimärgiga lihunik. Tema oma sõnul: “My goal is to respect the animal by using every part in the best way possible”.

Antica Macelleria Cecchini ongi lihakarn, kust saab osta veise- ja sealiha ja neist tehtud tooteid, hooajaliselt ka lambaliha. Lihakarni, mis on meie mõistes suuremat sorti putka, juurde kuulub kolm väikest söögikohta: Dario Doc (kõige lihtsam neist, kui nii võib öelda), Solociccia (solo ciccia– ainult liha, it. k.), kus on kaks katet õhtu jooksul: kell 19 ja kell 21. Tunde järgi ütleks, et üks on turistidele, teine kohalikele:) Kuus lihakäiku, köögiviljad, oad, vein, vesi, kook ja grappa – 30 eurot.
Me käisime kolmandas, Officina della Bistecca’s.  Kogu see kupatus asub pisikeses majas kitsal Panzano tänavakesel.
Sellest, milliseid lihasid ühes või teises söögisaalis pakutakse ja kuidas üldse Cecchini veist tükeldab, annab aimu see selgitustega joonis:

mappa
Katsun selle restoranikülastuse loo nüüd ära kirjutada võimalikult väheste hüüumärkide ja ohhide-ahhideta, sest neid oleks vastasel juhul täis terve tekst. Kogu see restoran kõige oma atmosfääri, teenindajate, toitude ja kummaline seda küll öelda, aga siin see tõepoolest nii oligi, külastajatega, oli lihtsalt sõnulseletamatu elamus!

Koht Officina della Bistecca lauas tuleb kinni panna nii 3-4 nädalat varem. Jah, justnimelt koht lauas, sest istutakse ühe pika laua taga ja vaid äärmisel vajadusel tõstetakse juurde paar üksikut lisalauda. Lauda istutakse teisipäeviti, reedeti ja laupäeviti kell 8 õhtul ja pühapäeva päeval kell 1. Päevad võivad hooajaliselt muutuda, kui on tõsine plaan sinna minna, tšekkige enne igaks juhuks järgi.
Me jõudsime kohale tunnike varem ja oligi tore, sest avastasime, et nii see peabki olema. Õhtusöögieelne kogunemine toimubki lihakarnis ja selle ees tänaval. Järgneval fotol ongi lihakarn ise, tollestsamast uksest minnaksegi läbi lihakarni valgete plaaditud seintega lihtsate tagaruumide söögikohtadesse. Läbi tagumise ukse näeb rippumas laagerduvaid lihatükke:

liharesto-8

Sellestsamast uksest võivadki varem saabujad rahulikult siseneda, sest neid ootavad poekeses eelampsudega kaetud laud ja vein. Lihakarni interjöör on lihtne ja ehe, isegi veidi rohmakas ja selline… äge! Ahjaa, muusikaline taust mainib ka äramärkimist, selleks oli kogunemise- ja ooteajaks valitud pererahva poolt AC/DC. 🙂 Aga ma üldse ei imesta, kui mõnel teisel õhtul kostub kõlaritest hoopis näiteks klassikalist muusikat, sest kogu see koht oli lahedaid ja kohati ebakorrektseid kontraste täis. Ilma terve huumorimeeleta jääks seal jänni. Madonnakujud ja laes lühtrina rippuvad seajalad. Mona Lisa, kes hoiab käes kandikut hiiglasliku punase lihakänakaga. Veisepeaga mehe kuju söögilaual.
liharesto-4

Sep 26, 20121
Selline nägi välja otse lihapoodi kaetud suupistelaud. Vein, leib, oliivid ja väike valik nende oma toodetest: vorstid ja burro del Chianti, mis kujutab endast searasva, millele maitset antud veidikese äädika, rosmariini, küüslaugu, meresoola ja pipraga. Lisaks leivale määrimisele soovitatakse seda ka kuumadele ahjukartulitele. Ahjaa, prosciuttosid nad üldse ei tee, see on Cecchini-sugusele mehele ilmselgelt liiga igav.
liharesto-3
Ja kui siis oli juba parasjagu lihapoes ja selle ees pimedal iidsete kividega kaetud tänavajupil veini joodud ja searasva limpsitud, jõudis kätte ka päris õhtusöögi aeg. Söögituppa jõudmiseks mindi pundiga läbi lihapoe, selle tagaruumide, mingite pisikeste laoruumide ja lõpuks ülikitsast treppi pidi ruumi, milles hiiglaslik grillahi, üks suur ja pikk kaetud laud ja laua keskel suured punased, imeilusad veiselihatükid. Toored muidugi.
Taldrikualusteks olid suured veiseliha lõikamise skeemid, kust siis söömaaja käigus sai uurida, kust täpselt mingi pala lõigatud. Laual ootas ka õhtu programm:
liharesto-21
Tähelepanu väärib menüü juures veel see, et nii vein, leib, oad ja kõik muud köögiviljad ning muidugi oliiviõli on pärit kõik sealtsamast Chiantist, 3 km raadiuses Panzanost. Ja nagu menüülgi näha, on veisedki kasvanud sealsamas Panzanos ja osa liha tuleb Katalooniast, kus seda kasvatatakse  spetsiaalselt Dario Cecchinile. Sümpaatne oli, et ehkki laual oli piiramatus koguses head kohalikku veini (võite kolm korda arvata, mis veini), võib ilma igasuguse korkimistasuta restorani minna ka oma pudeliga.
Niimoodi see minu ninaalune lauda istudes välja nägi: suured robustsed tükid fenkolit, porgandit, sibulat, sellerit. Õli, äädikas ja vein. Ja liha.
liharesto-12
Kogu lihaküpsetamine toimus sealsamas toas, meie silme all. Liha oli kogu aeg toatemperatuuril, kust siis poisid järjest võtsid tükke ja küpsetasid sütel. Kõik küpsetamisele minevad laagerdatud lihatükid võetaksegi seal külmkapist toatemperatuurile juba 10-12 tundi enne toidu valmistamist. Liha ei puudutata ühegi metallesemega, no lõikamiseks mõeldud nuga muidugi välja arvatud. Liha seisab puidust alusel ja küpsenuna tõstatakse ta samuti puidust alusele. Liha pööramine küpsetamise ajal toimub puulabida või käega.
liharesto-19
liharesto-17
Järgmisel fotol esimene käik, veise tartar. Nad ise nimetavad seda Sushi del Chianti. Tegu on peeneks hakitud (noaga ikka) veiselihaga, mis on maitsestatud oliiviõli, meresoola, musta pipra, tšillipipra, küüslaugu, peterselli ja sidrunimahlaga ja paari riba apelsinikoorega. Kõike seda tundub üsna palju, aga maitseainete kogused olid imeväikesed, et mitte mingil juhul liha puhast maitset enda alla lämmatada, vaid justnimelt rohkem välja tuua.

 

liharesto-22
Järgmiseks saabus sütelt toosama tartar, mis oli kebabidena vardasse aetud ja kergelt kuumalt grillrestilt läbi lastud:
liharesto-25
Järgnesid kolm vägagi toekat lihakäiku: Costata di Fiorentina, Bistecca Panzanese ja õhtu staar, Bistecca Fiorentina. Järgmine erepunane tükike on neist keskmine, Bistecca Panzanese. See on veise tagaosast pärit lihatükk, mida nööriga seotult küpsetatakse 5 minutit ühelt, 5 teiselt poolt ja siis lastakse 10 minutit puhata. Seejärel lõigatakse tükkideks.

 

liharesto-33

Bistecca Panzanese laialijagamise ootel:

 

liharesto-36
Huvitav oli see, et ühtegi neist sütel küpsetatud veiselihatükkidest ei maitsestatud enne küpsetamist ega küpsetamise ajal mitte millegagi. Ei mingit soola, pipart, õli, äädikat, ürte. Kõik, mida see ülikvaliteetne veiseliha maitseks kõrvale tahtis, olid söömise ajal lisatud Profumo del Chianti (sealsamas kohapeal valmistatud ürdisool, järgmisel fotol purgis) ja oliiviõli.
Ja ehkki see on lihtsalt igapäevane maitseaine, sool, on nii ilus, kuidas Dario Cecchini sellest kirjutab, et ma lihtsalt pean selle siia ta kodulehelt kopima:
“I took the best sea salt I know, Sicilian, and I married it with the aromatic herbs of Tuscany, letting instinct be my guide to finding the right balance. 
Sage, lavander, thyme, rosemary, laurel, fennel pollen and juniper. 
The Tuscan elders who tasted my “Profumo” tell me that is has the scent of the forest and of the fields in summer, the scent of “family”. I was moved that maybe I too, was one of them.
These are the emotions that help to understand life.” Ohhjahh.

 

Sep 26, 20122

Nagu juba öeldud, käis kogu lihaküpsetamine sealsamas söögiruumis. Äärmiselt professionaalselt ja väga lõbusalt. Ruumitäis rahvast oli õhtu lõpuks täiesti ühel lainel ja vennastunud, ükskõik, kas tegu oli siis itaallaste, ameeriklaste, juutide või eestlastega. Oleks olemas karnivooride hümn, oleksime me üheskoos õhtu lõpetanud ilmselt sellega. Superelamus!

Sep 26, 2012

Oma valdusi käis üle vaatamas ka Dario Cechhini isiklikult (keskel):

 

liharesto-37
Ja siia lõppu veel üks väga ebakvaliteetne (kõik selle postituse pildid ongi tehtud muide mobiiltelefoniga, nii nagu see videogi), aga selle eest emotsionaalne filmijupike sellest, kuidas anti teada Bistecca di Fiorentina valmimisest. Neile endile tegi kogu see asi ka suurt nalja:

Jaga postitust:

  • Click to share on Facebook (Opens in new window)
  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window)

Related

Filed Under: Muu, Söögikohad Tagged With: kodust väljas, köök: itaalia, liha, restoranid ja söögikohad

Previous Post: « Eggs Benedict ehk munad Benedicti moodi
Next Post: Rostbiif, nii kuis meie majas seda tehakse »

Reader Interactions

Comments

  1. Liina

    oktoober 16, 2012 at 3:15 p.l.

    Jajah, see pilt tuli tuttav ette, äkki Jamie Italy`s raamatust?
    Bisteccha Fiorentina`st on raske rääkida, ilma et suu vett täis valguks. Meie saime oma elamuse kätte küll jupp maad allpool Massa Marittimas, aga see puusöe + lihamahlade + iidsete võlvide hõng, see on siiani meeles…

    Vasta
  2. Tuuli

    oktoober 16, 2012 at 5:09 p.l.

    Ahhhhhh!!! See on küll nüüd midagi nii täiuslikku, et raske on isegi midagi õhkamiseks hõigata. Oleks vaid rohkem neid päris elu hetki, mis kõik tajud jälle ilusti paika loksutavad

    Vasta
  3. Piret

    oktoober 16, 2012 at 8:15 p.l.

    Nii, äge! Nüüd tuli küll hirmus lihahimu peale:)

    Vasta
  4. Pille

    oktoober 19, 2012 at 8:05 e.l.

    Väga lahe ülevaade! Mulle meeldis eriti selle videojupi lõpus heledahäälse tütarlapse küsimus "What is that?" 😉

    Vasta
  5. Mari-Liis

    oktoober 19, 2012 at 8:17 e.l.

    🙂 see hääl kuulub hoopis u 80-aastasele Ameerika prouakesele, kes lasi kõik lihatükid omale very well done'ks üle küpsetada. No poisid muigasid küll, aga tegid ära!

    Vasta
  6. loan offer

    märts 11, 2015 at 3:34 p.l.

    Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

    DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YOU CONTACT YOUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.

    Vasta

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
Loe lähemalt →

Karulauk, naat, nõges, võilill…vaata tärganud kevadrohelisega retsepte pildile klikates

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Jõulune juustukook. Piparkoogipõhjal, karamelli ja jõhvikatega

Heeringasalat peedi ja päevalilleõliga

Ürdi-toorjuust

Värsked kommentaarid

  • Mari-Liis Ilover, Caprese grillsaiad
  • Mari-Liis Ilover, Kõige paremad šokolaaditükkidega küpsised
  • Mari-Liis Ilover, Sõrnikud
  • Anne, Caprese grillsaiad
  • Elin, Kõige paremad šokolaaditükkidega küpsised

RAAMATUTÄIS ÜLIMAITSVAID JA TERVISLIKKE PUDRURETSEPTE

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

GK KOKARAAMAT. VERESUHKRUTASET REGULEERIVAD TOIDUD

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

“MEREANNID. KREVETIST KALMAARINI”

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

KOKARAAMAT TOIDURAISKAMISE VÄHENDAMISE ÕILSAL EESMÄRGIL

Mari-Liis Ilover raamat Targa Kokkaja Retseptiraamat - Ülimaitsvalt ülejääkidest

TULGE KÜLLA!

Mari-Liis Ilover Raamat - Tulge külla! Pühapäevalõunad pere ja sõpradega.

KERGEMAD KLASSIKUD:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kergemad klaassikud

PIKNIKUIDEID IGAKS AASTAAJAKS:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Piknikule

BLOGI POPIMAD RETSEPTID RAAMATUKAANTE VAHEL:

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev

Sildid

gluteenivaba grill hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit malts munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Õunapontšikud

Pehme piparkook

Kokteil sügisesse: Blossa 22 Hurricane Spritz

Seened spinatiga, kerge ja maitsev pannitäis

Kukeseened

Pistaatsiapähklite ja kuivatatud jõhvikatega küpsised (khm-khm,rasvata)

Jälgi ka instagramis

Kui on olemas kooki, mis hüüab terve oma olemuse Kui on olemas kooki, mis hüüab terve oma olemusega: “Kevad!”, siis kohupiima ja rabarberitega purukook kvalifitseerub sajaprotsendiliselt. Puhtad kodused Eesti maitsed, hapukas rabarber, kreemine kohupiim – mida sa hing veel tahad ühelt kevadiselt koogitükilt. Kõrvale on soovitav nuusutada õitsvat sirelioksa 💜
Retsept on blogis, link sinna viib biost.
Ilusat kevadist nädalavahetust! 
.
.
#rabarberikook #küpsetamine #retseptid #mariliisilover #siitnurgastjasealtnurgast
Röstitud fenkol parmesaniga ja oa-tuunikalakaste Röstitud fenkol parmesaniga ja oa-tuunikalakaste 🐟💚😋 Olen ise oma üllitisega ikka päris rahul, see maitseb super 😅! Kui sulle meeldib kergelt aniisine fenkol, mis omandab ahjus ekstrahea magusa nüansi ja kvaliteetne tuunikala (konservist!), siis soovitan väga see roog valmis kokata. Kasutasin Itaalia Rio Mare tuunikalakonservi kvaliteetses oliiviõlis. Lisaks kvaliteedile ja heale maitsele on tähtis, et Rio Mare tuunikala on püütud jätkusuutlikel meetoditel, delfiine ja ookeanielu kahjustamata. Ja siin retsept: 

Röstitud fenkol kreemise oa-tuunikalakastmega
kolmele
30 min

2 keskmist fenkolit
oliiviõli
5-6 sl riivitud parmesani
1 purk valgeid ube (400 grammine konserv)
pool purki purustatud tomateid (400 grammisest konservist)
1 tl suhkrut
1 dl 35% koort
160 g tuunikala väärisoliiviõlis (Rio Mare)
3 sl hakitud värsket peterselli
soola, musta pipart

Eemalda fenkolitelt rohelised lehekesed, kui neid üldse on.  Lõika fenkolid kaheksaks sektorik ja lao küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile või -vormi. Nirista peale veidi oliiviõli ja maitsesta soolaga. Rösti 200 kraadises ahjus 20 minutit. Võta korraks välja, puista fenkolitele riivitud parmesan ja küpseta veel 10-15 minutit, kiuni juust kenasti sulanud ja fenkolid pehmed. Nad ei pea päris lagunev-pehmed olema, väike krõmps on hea.
Kuni fenkol ahjus päevitab, tegutse pannirindel. Nõruta oakonserv, loputa oad jooksva vee all sõelal. Vala pannile ja lisa purustatud tomatid. Maitsesta suhkru, soola ja musta pipraga, lase tasakesi podiseda 5-7 minutit. Nüüd vala hulka tuunikala ja koor ja lase veel haududa, umbes 5 minutit. Kaant ei ole pannile tarvis panna. Lõpuks sega hulka peeneks hakitud petersell . Maitse ja kui tarvis, korrigeeri maitsestust.
Paku fenkoleid koos kastmega, raputa taldrikutesse veel lisaks peterselli, parmesani ja musta pipart. 
.
.
#koostöö #riomare #riomareeesti @riomareglobal @uabvilandra
☀️Kas oled tiim magus puder või tiim soolane ☀️Kas oled tiim magus puder või tiim soolane puder☀️? Mõlemad on tegijad, aga mu poolehoid kuulub siiski soolasele. Minu hommikusöök on kella 11-12 ajal. Lihtsalt ei ole kõht tühi enne ja tuleb ju keha kuulata 😊Aga igale oma, osadel on kohe tõustes kütust vaja. Mu hilised hommikusöögid on toekad, midagi hommiku ja lõuna vahelist. See kreemine puder on just selline. Kaerahelbed ja muna on hommikused, aga kõik see koos tuletab veidi meelde risotot, nii et annab ka lõuna mõõdu välja.

Kaerahelbepuder spinati, seente ja praemunaga
kahele

6 dl vett
2,5 dl täistera-kiirkaerahelbeid
1 sl võid
6 keskmist šampinjoni
2 muna
suur peotäis spinatilehti
6 sl riivitud juustu
1 sl päevalilleseemneid
soola

Aja vesi kaerahelvestega keema, lisa natuke soola. Lase madalal kuumusel kaane all 4 minutit podiseda. Sega kuuma pudru hulka spinat ja juust. Spinatilehed lähevad kuumas pudrus pehmeks ja juust sulab mõnusasti. Pane kaas peale, las puder tõmbab veel 5 minutit.
Samal ajal sulata pannil kild võid. Viiluta seened ja prae võis läbi, 3 minutit. Lükka seened panni serva (kui ei mahu, tõsta lihtsalt pannilt ära) ja prae samal pannil 2 muna. 
Tõsta puder taldrikusse, peale pane seened ja muna. Puista natuke päevalilleseemneid ka, kui soovid. 
Siia kõrvale sobib ideaalselt klassikaline Liptoni Yellow Label tee..
.
.
#koostöö #lipton #hommikliptoniga #retsept #hommikusöök
Rabarber ja vanillikreem - klassikaline, täiuslik Rabarber ja vanillikreem - klassikaline, täiuslik, võrratult maitsev magustoit! Millal selleks veel parem aeg on, kui mitte praegu. Mulle tundub, et kõige enam kasutust ongi mu Thermomix seni saanud kastmete tegemisel. Bechamel, hollandaise, carbonara (jaaa see õige, munakollastest),béarnaise ja muidugi vanillikreemid ja -kastmed! Masin kuumutab ja segab samaaegselt, just õigel temperatuuril ja kiirusel, tulemus alati ühtemoodi perfektne.
.
.
#thermomix #thermomixeesti #tm6 
#koostöö #maitsetemaailm #vanillacustard #rhubarb
Kui sul on kodus (hapu)saia, avokaadot ja kikerher Kui sul on kodus (hapu)saia, avokaadot ja kikerherneid, siis näed siin pildil oma potentsiaalset hommikuvõikut ☀️
Kui kõiki maitseaineid, mis retsepti ritta ladusin, kodus ei leidu, pole hullu: kikerherned võib vürtsitada ka lihtsalt karri- või garam masala pulbriga.

Röstsaiad avokaado ja kikerhernestega
2 tk

✔️2 avokaadot
✔️1 sl sidrunimahla
✔️2 toekat viilu hapusaia 
✔️4 redist, viilutatult
✔️hakitud murulauku 
👍Vürtsikad kikerherned:
pool purki (400 grammisest konservist) kikerherneid
1 sl oliiviõli
0,5 tl kõiki: jahvatatud vürtsköömneid, suitsupaprika pulbrit, jahvatatud koriandriseemneid, tšillipulbrit 
soola, musta pipart

1. Rösti saiad. 
2. Vajuta avokaadod kahvliga katki, maitsesta soola-pipra ja sidrunimahlaga. 
3. Määri avokaado saiadele. 
4. Prae kikerherned pannil õlis maitseainetega läbi ja tõsta avokaadomäärde peale. 
5. Lao saiale veel redised ja puista üle hakitud murulauguga.
5. Söö mõnuga.
.
.
#brekkie #hommikusöök #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #retseptid #kokkamine
Ravioolid 🌱salvei🌱 ja pruuni võiga. Tuleb t Ravioolid 🌱salvei🌱 ja pruuni võiga. Tuleb tunnistada, et kõik toidud, mis on maitsestatud SALVEIGA, kõlavad mu jaoks äärmiselt ahvatlevalt.  Enamjaolt osutub see eelaimdus ka tõeks: salvei üdini omapärane, kergelt kamprine, vaigune, õrnalt tsitrusene maitse teeb imet ka lihtsamate toitudega. Eriti hästi sobibki salvei elavdama just mahedamaitselisi aedvilju (näiteks kõrvits, suvikõrvits, porgand, oad jm) ja ka mitte just liiga maitseküllaseid lihasid nagu näiteks kana.  Kui maitsekooslusele lisada veel küüslauku ja sidrunit, ongi taldrikul juba vaat et väike ime.  Salvei parimad omadused tulevad välja, kui teda läbi kuumutada. Kas siis kastmes korra hautada, pannil praadida või muul moel kuum läbi lasta. Niisama toorelt peale hakkimiseks teiste ürtide kombel ei ole ta kõige sobilikum.
❓Kuidas sul salveiga suhted ❓

RAVIOOLID SALVEI JA PRUUNI VÕIGA
neljale
15 minutit

✔️500 g ravioole (näiteks ricotta ja spinatiga, tublid teevad ise, aga poest leiab ka täitsa häid)
✔️30 g võid
✔️väike peotäis salveilehti, suuremad lehed võid väiksemaks hakkida
✔️1 sl sidrunimahla
✔️4 sl riivitud parmesani
soola, musta pipart

Keeda ravioolid soolaga maitsestatud vees. Tee samal ajal pruun või: sulata pannil või ja kuumuta segades 5-7 minutit, kuni ta on kuldpruun, kuid mitte veel kõrbenud. Või lõhn peaks olema karamelline, magus ja täiesti vastupandamatult hea. Või pruunistamise lõpuosas prae selles kergelt läbi salvei. 
Nõruta ravioolid, jäta alles 2 sl  keeduvett. Lisa keeduvesi ja sidrunimahl pannil olevale pruunile võile. Vala pannile nüüd ka ravioolid, sega õrnalt läbi. Serveerimisel raputa peale veel riivitud parmesani ja musta pipart.
.
.
#salvei #ravioli #retseptid #pasta #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja