• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Jõulud
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  •  

Lihtsalt lihapallid

märts 7, 2012 by Mari-Liis Ilover 18 kommentaari

Kunagi tundus mulle, et hakkliha on üliigav ja liiga tavaline. Kõlbab ainult selleks, et hallil argipäevaõhtul mingi kiire kõhutäide, mida järgmisel päeval enam keegi ei mäletagi, valmis visata. Asja ei teinud paremaks mu suurema söögihuvi algusega samal ajal, kusagil 2000. a. paiku eetris olnud kokasaated, mis peale tervitust televaatajatele jätkusid krapsaka proua eestvedamisel liiga sageli sõnadega: “Kõigepealt võtame paki hakkliha”.
lihapallid/meatballs

Hakklihal ja hakklihal on tegelikult väga suur vahe. Kui toit on tehtud kvaliteetsest korralikust hakklihast, siis ei ole hakklihatoit millegi poolest kehvem kui mingi muu lihatoit. Loomulikult igasugused kummalised ollused, milles on lihale lisaks veel kõiksugu muud värki alates veest ja sojavalgust kuni naatriumglutamaadini välja, tuleb jätta ostmata. Selge see, et parim hakkliha sünnib oma valitud lihatükist koduses hakklihamasinas. Kõigil aga hakklihamasinat kodus pole. Oleks ju suurepärane, kui poe ja turu lihaletid laseksid su oma valitud lihatüki sealsamas läbi hakklihamasina. Äkki kusagil juba on selline võimalus? Ei tea.
Nii et ei ole hakklihal iseenesest häda midagi, asi on kvaliteedis. Ja kui palju kasutusvõimalusi! Kastmed, kotletid, vormiroad, panniroad, supid, pirukad, erinevad rahvusköögid…jne. Ja muidugi LIHAPALLID! Laste poolehoid ja respekt sinu kokanduslike oskuste osas on garanteeritud, kui kord nädalas viitsid veeretada maailma kõige tavalisemaid lihapalle.
Kui ma muidu kunagi retsepte üks-ühele ei järgi, siis vot neidsamu lihapalle teen ma näpuga järge vedades. See on muidugi jabur, et see retsept kõigi nende aastate jooksul juba pähe ei ole jäänud. Ilmselt suhtun sellise kohusetundega lihapallide valmistamisse sellepärast, et olen teinud katsetusi nii- ja naamoodi, aga alati on just NEED lihapallid need, mille kohta ei tule ühtegi kobinat! Võib-olla mängib selles oma osa ka asjaolu, et retsept ise pärineb lastelavastuse “Karlsson katuselt” (see Anu Lambiga) DVD kaanelt:). Ma ei ole seda ümber ka kirjutanud. Kergelt rasvaplekiline oranž paber on köögisahtlis oma kindlal kohal. Viimane aeg, enne kui ta päris jubedaks muutub, on retsept siia blogisse ümber kribada. Märkustena ainult niipalju, et mulle meeldib nendes pallides hakkliha, mille koostises on 70% veise- ja 30% seahakkliha. Kuidagi paras on see suhe. Ja küpsetan lihapalle alati praeahjus, mitte pannil. Esiteks kõik need pritsmed ja siis ajakulu mitu pannitäit järjest praadides ja pidev keeramine ja…ühesõnaga, ahjus on palju mugavam. Lihapallid lähevad esialgu hästi kuuma ahju, et nad hakkaks kohe küpsema, mitte vett välja ajama. 10 minuti pärast võib temperatuuri alandada, et pallid pealt kõrbemata seest korralikult läbi küpseksid.

Lihapallid

400 g hakkliha
1 hästi peeneks hakitud sibul
1 saiakannikas (või 2 viilu röstsaia või 1 dl riivsaia)
1 muna
1 tl soola
0,5 tl pipart
Vala saiale vett nii, et sai on kaetud. Leota pehmeks.
Kuumuta hakitud sibul pannil rasvaines kergelt läbi.
Sega kõik ained, lisa leotatud sai koos vedelikuga. Sega hakklihamass hoogsalt ja korralikult ühtlaseks ja kohevaks.Vormi käte vahel väikesed lihapallid. Tõsta need küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Küpseta 220-kraadises ahjus 10 minutit. Sega lihapalle. Langeta ahju temperatuur 180-le ja küpseta veel 10 minutit.
Nii lihtne see ongi.

Jaga postitust:

  • Click to share on Facebook (Opens in new window)
  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window)

Related

Filed Under: Argitoidud, Laste lemmikud, Retseptid Tagged With: lapsed, lastele meeldib, liha

Previous Post: « Raekoja platsi maitseringist ja rõõmsast eestlasest
Next Post: Meeporgandid sidruni ja tüümianiga. MAFFIA! »

Reader Interactions

Comments

  1. Tuuli

    märts 7, 2012 at 9:19 p.l.

    Lihapallid on ka minu laste nõrkus ja neid pakkudes olen alati populaarne ema. Nii et kui vahel on vaja laste silmis oma aktsiaid tõsta, siis teame, millist toitu teha 🙂
    Aga küsimusele hakkliha kohta oskan vastata, siis Jüris on olemas väike lihapood, kus saab küll nii, et näitad lihatükile näpuga ja sellest tükist tehakse kohe ka hakkliha. Väga mõnus ja kui vähegi võimalik, siis ostan oma hakkliha sealt. Perenaise hakkliha pidi olema see, kuhu läheb kanapugu ja palju rasvast liha. Pugu annab hakkmassile ilusama värvi. Kui pannile panna, siis käitub see mass küll täiesti teistmoodi kui päris hakkliha ja mingit vedelikku eraldub hästi palju. Ei taha kohe üldse sellist liha.
    Mulle on hakanud igasgu hakktoitudes hästi meeldima eelnevalt läbipraetud sibula lisamine. Selle nipi panin kõrva taha Teeninduskoolis ja no maitsevahe on tugevalt selle eelneva praadimise kasuks.

    Vasta
  2. Mari-Liis

    märts 7, 2012 at 9:27 p.l.

    Nonii, hakka või Jüris lihapoes käima:) Tegelikult on mul omal see KA hakklihamasina lisa, aga vahest tahaks ju kohe! Ja vähe lihtsamalt:)
    Tegelikult kuumutan ka sibula läbi, jäi lisamata enne. Ja kui sibulat kogemata kombel pole või on lihtsalt jube kiire, lisan selle asemel hoopis lusikatäie röstitud sibulahelbeid pakist, Väga hästi ajavad siin asja ära ja annavad mõnusa maitse ka. Elagu lihapallid!

    Vasta
  3. Ritsikas

    märts 9, 2012 at 6:20 e.l.

    Tallinnas saab ka Kadaka Selveris soovitud lihatüki läbi hakklihamasina lasta! Aga mina soovitan osta enesele hoopis hakklihamasin. Siis saab olla kvaliteedis alati kindel 🙂

    Vasta
  4. Liilia

    märts 9, 2012 at 7:56 e.l.

    kuna mul üks lastetst sibulatükke toidust välja korjab, siis riivin sibulat – maitse jääb mõnus ja ei mingeid nokitavaid tükke! 😉
    Tartus saab turult osta sedasi, et valid tüki ja palud hakklihaks teha, siis pole ohtu et jumal teab mida saad!

    Vasta
  5. Anonüümne

    märts 10, 2012 at 6:36 p.l.

    Tere Mari-Liis
    Olen Sinu blogi sagedane külastaja, meeldib väga aga laisk kommenteerija.
    Nüüd selline mure:
    Mul ka KA lihamasina lisa aga iga kord,kui liha läbi lasen, tuleb koos lihaga mingit musta jama, ei tea kas mingi reaktsioon või metallipuru. Kas valin vale kiiruse või…? Peaks nagu kvaliteetne masin olema. Kas Sinul on sellist jama KA lihamasinaga juhtunud? Milles asi?
    Meie pere kõige väiksema(1,5a) lemmikuks on ka lihapallid.
    Tervitades,
    anneli

    Vasta
  6. Liina

    märts 11, 2012 at 10:27 e.l.

    Püha turumüristus, Sadama turul saab kaa näpuga näidata ja kõik, mida tahad, masinast läbi ajada, v.a. see näpp, millega näitad 🙂
    Aga rääkides hakklihast hakkavad minu käekesed alati värisema näiteks lambahakkliha peale. Hääd lihapallid, maitsestet sumahhi ja kuminiga + jogurtikaste, või siis lihapallid ürdises tomatikastmes, või pisikesed lihapallid läätsesupis, või siis… ja või siis…
    Need ajad on möödas, kui hakkliha oli vaimuvaeste ainus valgus.
    Kusjuures ainus, mille nõksu ma veel päris kätte saanud pole, ongi noodsamad Karlssoni moodi lihapallid Rootsi-pärases kastmes. Aga ma üritan ja ei anna alla.
    Hakkliha ruulib 🙂

    Vasta
  7. Mari-Liis

    märts 15, 2012 at 7:59 e.l.

    Anneli, see must puru on küll imelik. Midagi on siis seest määrdunud või ma ei teagi, väg aimelik igaljuhul. Kui lahti võtad, kas siis midagi näha pole? Mul tuleb igaljuhul puhas liha KA-st välja…

    Vasta
  8. Killu

    aprill 10, 2012 at 6:28 p.l.

    Oh, seda lapsed sööksid ja kiidaksid ja kiidaksid ja sööksid, tahan kindlasti järgi proovida! Aitäh retspeti eest! Aga kui sealiha ei ole, siis millega tasuks veiseliha segada, kui üldse? Lamabalihaga? Ja millistest tükkidest on kõige parem/ mõistlikum hakkliha teha? Ma saan küll poes näpuga näidata, aga seegi ei taha alati hästi välja tulla, sest vahel satub liiga kuiv ja teinekord jälle vastupidi…

    Vasta
  9. Mari-Liis

    aprill 13, 2012 at 11:05 e.l.

    Killu, lambaliha sobib vägagi hästi! Tegelikult minu arust ongi veiseliha-lambaliha segu (veist veidi rohkem) lihapallides kõige maitsvam, lastele meeldib seaga rohkem.Parem oleks hakklihaks valida ikka selline lihatükk, kus rasvasemat osa ka. Või siis tükike taisemat veiseliha (näiteks tagatükk) ja lisaks tükike rasvasemat lambaliha (kael). Täiesti taisest tükist võib tõesti kuivavõitu jääda, selline saepurune.

    Vasta
  10. ohh

    aprill 25, 2014 at 8:24 p.l.

    Väga head tulid välja!!! Tegin lapse esimeseks sünnipäevaks ja 4kg hakklihast, kaheks järjestikuseks päevaks 😀
    Väike murepoiss oli küll, et kui nendega miskit pekki läheb, siis 4 KILO KORRAGA, aga no tõesti maitsesid imehästi ja oli lihtne teha.
    Teen kindlasti kordi veel 🙂 Aitäh jagamast. Kui on veel häid ja poppe lasteroogasid, mis on alati populaarsed, palun jaga lahkesti blogis!

    Vasta
  11. Mari-Liis Ilover

    aprill 28, 2014 at 5:23 e.l.

    Ohoo, neljast kilost-see lihapallikogus oli tõesti korralik. Tore, et kõik õnnestus ja sünnipäevalapsele ka muidugi tagantjärgi õnnitlused! Viimast soovitust katsun ka ikka järgida:)

    Vasta
  12. Kristel2505

    juuli 9, 2015 at 7:09 p.l.

    tere, tegin ka suurema laari lihapalle, kuid kükmutasin ühe plaaditäie toorelt ära hiliemaks kasutamiseks. Nüüd seisan dilemma ees, kuidas edasi tegutseda. Kas üles sulatada ja siis sama temp/aeg valmistada, kui sul kirjas või peaks nad pigem külmutatud peast ahju torkama? Ja mis oleks sel juhul temp/aeg?

    Vasta
  13. Mari-Liis Ilover

    juuli 9, 2015 at 9:26 p.l.

    Kristel, ma arvan, et kõige õigem oleks lasta neil rahulikult üles sulada ja siis ahjus küpsetada sama kaua ja samal temperatuuril nagu retseptis kirjas!

    Vasta
  14. Arko

    juuli 12, 2015 at 11:16 e.l.

    Tere!
    Hakklihamasinatest – kas elektriliste köögikombainide lisadena olevad on piisavalt vastupidavad igapäevaseks kasutamiseks hakkliha jms valmistamiseks, s.t. suudavad asendada manuaalset mudelit? Ei ole ise varem omanud, kuid praegu vaatan Boschi MUM ja KitchenAidi mudeleid ja kaalun variante. Ehk on siinsetel kommenteerijatel mõni väärt kogemus jagada. Tänud!

    Vasta
  15. Mari-Liis Ilover

    juuli 13, 2015 at 7:11 p.l.

    Arko, mul endal on KitchenAid koos hakklihalisaga. Ühtegi halba sõna pole öelda. On tihedas kasutuses, ka suuremt kogusega korraga saab kenasti ja kiiresti hakkama. Kaks erineva laiusega aukudega tera, nii et saad ise valida, millise struktuuriga hakkliha tahad. Ei kujuta elu ilma selleta ausalt öeldes ettegi enam.

    Vasta
  16. Yutulind

    oktoober 1, 2019 at 4:48 p.l.

    Kas on tõesti õige, et 30% sealiha, ei ole trükiviga???

    Vasta
  17. Kalkunihakklihaga lihapallid

    august 19, 2023 at 12:04 p.l.

    Väga maitsvad lihapallid tulid (tomatipastaga koos sai tehtud). Tegin hiljuti ka kalkuni hakklihaga lihapalle (retsept: https://healthy-protein.com/baked-turkey-meatballs-recipe/ ). Olid ka väga head ning kuna jälgin kaalu, siis ka veidi tervislikumad – vähem rasva ja rohkem proteiini. Samas maitse mõttes keeruline eelistada ja mõlemad super head.

    Vasta

Trackbacks

  1. Kuueksperiment: aprill – Eksperimentaarium ütleb:
    juuli 26, 2019, 4:01 p.l.

    […] asjad lavaširullid, kodune kartuli- ja makaronisalat, värsked köögi- ja puuviljad tipikastmega, isetehtud lihapallid ning loomulikult traditsiooniline kodune küpsisetort. Vähemalt on see kook minu lapsepõlvest […]

    Vasta

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
Loe lähemalt →

SUVIKÕRVITSAUPUTUS?!? Vajuta pildile ja leiad palju häid ideid selle leevendamiseks

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Rabarbri-kohupiimakook

Talvine pohlakook

Kaks hilissuvist pirukat. Üks tomatite, teine puravikega.

Värsked kommentaarid

  • Mari-Liis Ilover, Pähkipõhjal mustikatarretise kook
  • Nõutu kokkaja, Pähkipõhjal mustikatarretise kook
  • Mari-Liis Ilover, Peediorsoto
  • Kärt, Peediorsoto
  • Mari-Liis Ilover, Mahlased ja vürtsikad kõrvitsamuffinid

RAAMATUTÄIS ÜLIMAITSVAID JA TERVISLIKKE PUDRURETSEPTE

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

GK KOKARAAMAT. VERESUHKRUTASET REGULEERIVAD TOIDUD

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

“MEREANNID. KREVETIST KALMAARINI”

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

KOKARAAMAT TOIDURAISKAMISE VÄHENDAMISE ÕILSAL EESMÄRGIL

Mari-Liis Ilover raamat Targa Kokkaja Retseptiraamat - Ülimaitsvalt ülejääkidest

TULGE KÜLLA!

Mari-Liis Ilover Raamat - Tulge külla! Pühapäevalõunad pere ja sõpradega.

KERGEMAD KLASSIKUD:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kergemad klaassikud

PIKNIKUIDEID IGAKS AASTAAJAKS:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Piknikule

BLOGI POPIMAD RETSEPTID RAAMATUKAANTE VAHEL:

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev

Sildid

gluteenivaba grill hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit malts munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Šokolaadi-küpsisetort mustikatega (ümmarguses vormis)

Vormimunad nõgesega

Kanahautis ubade ja orzo pastaga

Küpsisetort, teate ju küll:)

Kookosekattega pohlakook

Kartulihautis porru, peekoni ja seentega

Jälgi ka instagramis

Kes saaks vastu panna värskele speltajahust seemn Kes saaks vastu panna värskele speltajahust seemnesaiale…. või ja soolahelvestega, mmm😋
Thermomix on suur abimees erinevate tainaste tegemisel ja asendab kõiki muid köögikombaine, blendereid ja miksereid.
.
.
#bread #baking #thermomix #thermomixeesti #tm6 
#koostöö
Tallinki Baltic Queeni pardal saab end korralikult Tallinki Baltic Queeni pardal saab end korralikult soojendada: Beat Boat Festivalil on laval Ladina rütmid ja rootsi lauas põnevad teemakohased maitsed! Käisin särtsakat showd vaatamas ja toite mekkimas, oli väga lõbus ja värskendav! Soovitan, väga proff showtrupp on ja selliseid roogi polegi varem laeval maitsta saanud. #tallinkmoments
POLENTA METSASEENTEGA 💛Mida enam sügise poole, POLENTA METSASEENTEGA 💛Mida enam sügise poole, seda rohkem hing ihkab tummisemate toitude järgi. Täpselt sinnasamasse comfort food’i kategooriasse, kus kaua haudunud pajaroad, lohutavad supid ja vürtsikad karrid, kuulub ka polenta. Aurav, kohev, pehme ja soojendav polenta! Ta sobib lisandiks näiteks liharaguu või köögiviljakastme juurde nagu kartulipuder, riis või pasta. Aga saab ka teistpidi: polenta on staar ja tema juurde võib sättida erinevaid lisandeid. Karamelliseeritud sibulat, küüslauguga hautatud lehtkapsast, rebitud sealiha, röstitud tomateid ja praegu loomulikult seeni!
Kirjutasin blogis polenta keetmisest ja ka sellest, mida head saab järele jäänud polentast valmistada. Link blogisse viib biost!
.
Kasutasin selle toidu tegemiseks Gemossi kauplusest pärit JUST NATURE polentat. JUST NATURE tootesarjas on tore valik kvaliteetsetest pähklitest, seemnetest, kuivatatud puuviljadest, teraviljadest, kaunviljadest ja jahudest. Nagu nad ise pakendil ütlevad, linnutoit inimestele 😀 Osad toodetest on mahedad, polenta nende hulgas. Mul on teile hea uudis! Nimelt saan jagada sooduskoodi JUSTMARILIISNATURE10, mis annab 10% soodustust kõigilt JUST NATURE toodetelt shop.gemoss.ee veebipoes. Sooduskood kehtib aasta lõpuni.
Õunte ja soolakaramelliga PANNKOOGITORT🥞 🥞🥞
Lihtne magusaamps nädalavahetusse, arvestades, et pannkoogid on juba valmis 👍Viči õhukesed pannkoogid Crêpes Natural sobivad kõigeks, soolaste või magusate lisanditega ja kasvõi sellekssamaks nädalavahetuse õunatordiks. Hea on neid sügavkülmast haarata, kui isu tuleb. Mulle meeldivad need krepid eelkõige sellepärast, et on puhta koostisega, imeõhukesed ja sugugi mitte rasvased. Siin pannkoogitordis tuleks kasutada hapukamaid õunu. Ja soolakaramell las jahtub kindlasti enne koogi vahele määrimist ära. Muu kõik videos näha ja retsept on kommentaarides ka. 
Toredat nädalavahetust! 🍁
.
.
#annkoogid #crepes #kokkamine #retseptid #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisiliver #koostöö @vici.eesti
🍏Nähtamatu õunakook 🍏Väidetavalt tuleb ni 🍏Nähtamatu õunakook 🍏Väidetavalt tuleb nimi sellest, et imeõhukesed õunaviilud justkui kaovad küpsetamisel koogi sees ära, neid pole eriti näha. Kuid seda ainult visuaalselt, sest tegelikult on õunu koogis palju-palju, lausa uputab! Ja kõike seda hoiab koos vaid õige väheke vanillimaitselist tainast, mis mõjub pigem nagu kreem mahlaste õunakihtide vahel.  Aga üks mu tuttav, kes seda kooki mitu korda teinud, arvab, et nimi tuleb sellest, et kook saab lihtsalt nii kiiresti otsa. 
“Mis selle hea koogi nimi on?”
“Mis koogi?”
“No selle, mis just laual oli. Ähh, polegi enam! See on ju nähtamatu õunakook!”
Retsept on kommentaaris ja blogis ka.
.
.
#gateauinvisibleauxpommes #õunakook #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #küpsetamine #kokkamine #retseptid
Pirnihooaeg! Kui sul on õnne ja oled saanud rohke Pirnihooaeg! Kui sul on õnne ja oled saanud rohkem häid pirne, kui niisama süüa jaksad, siis lahendus on siin: PIRNIMOOS ingveri ja sidruniga! Hea magustoiduks Kreeka jogurtiga või hoopis croissanti vahel. Täiega lemmik krõbedal crostinil koos sinihallitusjuustuga 😋 
Retsept ilmus tegelikult juba aastaid tagasi kokaraamatus “Moosad moosid”, aga on ka blogis ilusti leitav, pane otsingusse lihtsalt “pirnimoos”. Kes mu pikki blogiheietusi lugeda ei viitsi, siis retsept on tegelikult lihtne: 

Pirnimoos ingveriga
🍋1 sidrun
🍐1,2 kg kooritud, puhastatud ja kuubikuteks lõigatud pirne
💧3-4 dl vett (oleneb pirnide mahlasusest)
👍4 sl riivitud ingverijuurt
🍬600 g moosisuhkrut

Riivi sidrunilt koor, pressi poolikutest välja mahl. Tõsta kõik ained peale suhkru potti, sega läbi. Kui pirnid on väga mahlased piisab vähemast lisatud veest.
Keeda kaane all madalal kuumusel 15 minutit. Lisa suhkur, keeda ilma kaaneta veel 15 minutit. Tõsta kuumalt purkidesse, kaaneta.
Moosi tuleb sellest kogusest umbes 1,2 liitrit.
.
.
#pirnid #moos #retseptid #kokkamine #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja