• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar
  • Skip to footer

Siit nurgast ja sealt nurgast toidublogi | Mari-Liis Ilover

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!

  • Blogi
  • Retseptid
    • Tervislik
    • Hommikusöögid
    • Argitoidud
    • Pidulikud toidud
    • Suupisted, määrded, dipid
    • Supid
    • Salatid
    • Liha ja linnuliha
    • Kala
    • Mereannid
    • Taimetoit
    • Magustoidud
    • Koogid
    • Küpsetised
    • Pirukad
    • Jõulud
    • Laste lemmikud
    • Retseptide indeks
  • Kokaraamatud
  • E-POOD
    • Privaatsuspoliitika
    • Müügitingimused
  • Videoretseptid
  • Info, kontakt, koostöö
  •  

Sidrunimakroonid

aprill 10, 2017 by Mari-Liis Ilover 14 kommentaari

sidrunimakroonidLihavõtted pole enam kaugel ja aeg hakata mõtlema sellele, mida nende aasta kõige rõõmsamate pühade puhul lauale panna. Olen varasemates lihavõttepostitustes vist juba tüütuseni korranud, kui väga mulle see kevadine püha meeldib. Põhjuseid on mitmeid (sh mu sünnipäev, mis langeb enam-vähem samasse aega), kuid kokkuvõttes – kuidas saaks mitte rõõmustada värviliste ja maitsvate vabade päevade üle, mil on lõplikult selge, et KEVAD on käes!

Makroone on võimalik küpsetada loomulik kõigis vikerkaarevärvides. Kui ma muidu kohe üldse ei poolda toiduvärvi kasutamist, siis makroonide puhul pigistan silma kinni. Ei juhtu sellest värvitilgakesest midagi, tulemus on väikest põhimõtete ohverdamist igati väärt. Nagu värvide puhul, on ka makroonide maitsekombinatsioonide piiriks vaid fantaasia. Sidrunimakroonid on nii sisult (munad, tsitrused) kui värvilt (värskelt õrnkollane) kevadpühadesse justkui loodud.
Mis üldse makroone puudutab, siis tundub mulle, et tegu on ühe enim müüte ja eelarvamusi põhjustanud küpsetisega. Just küpsetamise osas. Olin minagi kunagi veendunud, et tegu on millegi täiesti ilmvõimatuga, mille õnnestumine lõpuks, peale korduvaid luhtaläinud katsetusi, paigutab sind hetkega tippkondiitrite liigasse. Asjata muretsesin. Tegu ei ole üldsegi mitte võimatu missiooniga. Ja makroonide küpsetamisega saavad täiesti kindlasti hakkama kõik, kel mingigi küpsetamise kogemus – selleks ei pea olema tippkondiiter.
Aegumatu prantsuse kondiitriklassika puhul ei ole mingit mõtet ega vajadust jalgratast leiutama hakata. Blogides, juutuubis ja kokaraamatutes leidub nii palju põhjalikku ja õpetlikku infot makroonide küpsetamise kohta. Kui enne tegudele asumist süveneda, põhjalikult lugeda ja asja uurida, ei näe ma ühtki põhjust, miks peaks makroonide kodune küpsetamine ebaõnnestuma. Vaja on tahtmist, aega, täpsust ja kannatlikkust – kõik muu on puhas nauding! Loodan, et see postitus siin innustab neid, kel makroonitegu siiani aukartuse taha jäänud, tegudele.
Kui makroonid kord läbi tehtud, siis igal järgmisel korral lähevad nad ainult ilusamaks. Kui esimesel korral jääbki välimus veidi soovida, pole see maailma lõpp – tegu ju ikkagi koduste makroonidega ja pisikesed iluvead käivad asja juurde. Maitse on värsketel isetehtud makroonidel niikuinii lihtsalt taevalik.



Sidrunimakroonid
3 munavalget (ideaalis 110 g)
30 g suhkrut
125 g mandlijahu
210 g tuhksuhkrut
mõned tilgad kollast toiduvärvi
Eralda munavalged munakollastest mõned tunnid enne makroonide küpsetamist ja tõsta munavalged toasooja. Kui see ununeb, pole hullu: hoia terveid tooreid mune u 5 minutit soojas vees ja saadki munavalged toasoojaks.
1. Vala mandlijahu ja tuhksuhkur köögikombaini. Töötle teradega ühtlaseks. Eesmärgiks on võimalike mandlitükikeste peenestamine ja ühtlasi on nii kindel, et segusse ei jäi mingeid klimpe ega klompe. Vala tuhksuhkru-mandlijahu segu sõelale ja sõelu kaussi. Kui sõelale jääb tükke, purusta need veel kord köögikombinis peeneks ja lisa siis alles uuesti läbi sõela kaussi.
2. Vahusta munavalged mikseriga pehmeks vahuks. Lisa suhkur kolmes jaos, iga lisamise järel paar-kolm minutit mikserdades. Tulemus peab olema tugev munavalgevaht, mis kaussi tagurpidi pannes sellest välja ei valgu.
3. Kui kasutad toiduvärvi, siis nüüd on aeg see munavalgemassile lisada. Kasutan pastataolist toiduvärvi, mida lisasin munavalgele hambatikuga. Seda läks tarvis imevähe, vast 2-3 x tikuotsaga purgikesest võttes. Sega toiduvärv imeõrnalt munavalgemassi hulka, spaatliga alt üles tõstes, kuni kogu segu on kenasti värvunud.
4. Lisa mandlijahu-tuhksuhkrusegu munavalgele. Tee seda kahes jaos. Vala esmalt hulka üks pool segust ja sega õrnalt, ringikujuliste liigutustega spaatliga alt üles tõstes, kuni ained on segunenud. Nüüd lisa teine pool kuivainetest ja sega uuesti. Öeldakse, et segamisliigutust võiks spaatliga teha kokku umbes 50 korda ja see moodus tundub tõesti töötavat. Tuleb jälgida, et tainas ei oleks liiga paks ega liiga vedel. Mida kauem segad, seda vedelamaks ta läheb. Liiga vedel tainas valgub küpsetusplaadile pritsides laiali, liiga paks aga jääb nagu beseeküpsis, pealt tipuga, mis ei vaju alla. Kumbki viis ei ole hea, katsu saavutada midagi vahepealset. Tulemus peaks pigem paksemapoolne, kuid siiski pehme ja kreemjas. Õige paksusega makroonitainast on võrreldud magmaga.
5. Tõsta tainas pritskotti. Pritsi küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile u 1 cm suuruse avaga pritsimisotsiku abil 3-4 sentimeetri laiused seibid. Pritsimiseks võid kasutada ka tavalist kilekotti, mille ühte nurka on lõigatud auk. Võid joonistada küpsetuspaberile ette ka ringid, kuid see ei ole kohustuslik. Mul olemas ka silikoonist spetsiaalsed makroonide küpsetamise alused, kuhu suurused ette tehtud. Eelistan küpsetada siiski küpsetuspaberil, sest vähemalt minu ahjus jäävad silikoonil küpsedes makroonid alt kuidagi liiga pehme sisuga ja neid on keerulisem aluselt lahti saada. Makroonid küpsetamisel laiemaks ei vaju, nii et väga suuri vahesid ei ole tarvis küpsistele jätta.
Aseta pritskoti ots kas joonistatud või mõttelise ringi keskele, üsna küpsetuspaberi lähedale ja vajuta tainast välja. Kui tainaseibi diameeter peaaegu saavutatud, keera otsikut järsu liigutusega ja tõsta üles, et tainavool lõpetada. Tipp küpsisel peaks mõne minuti jooksul ise alla vajuma. Kui seda ei juhtu, on tainas liiga paks. Hullu aga pole, saad tipukese enne ahju tõstmist märja sõrmega ettevaatlikult ära siluda. Katseta esialgu eraldi küpsetuspaberil paar näidist teha, siis saad tunde peagi kätte. Nüüd löö ahjuplaati 3-4 korda kõvasti vastu lauda. See on vajalik liigse õhu eemaldamiseks makroonidest. Lase makroonidel enne küpsetamist umbes pool tundi toasoojas seista. Neile tekib seismise ajal peame pehme kilejas “nahk”.
6. Tõsta plaat eelkuumutatud ahju ja küpseta makroone 150 kraadi juures 15 minutit. Ära küpsetamise ajal ahjuust ava. Küpsemise ajal tekivad makroonide alla neile iseloomulikud jalad.
7. Enne ahjust võtmist kontrolli, kas makroonid on küpsed: lükka sõrmega õrnalt pealmist mütsikest. Kui see õhuliseks kerkinud jalalt maha ei libise ega viltu ei vaju, on makroonid küpsed. Kui tarvis, küpseta veel paar minutit. Üle ei tohiks aga ka küpsetada, makroonid peavad jääma seest pehmed, mitte kõvad beseeküpsised. Kindlasti ei tohiks makroonid pealt pruunistuda.
8. Tõsta plaat ahjust ja lase täielikult jahtuda. Seejärel eemalda makroonid õrnalt küpsetuspaberilt. Kasuta vajadusel õhukese fileerimisnoa abi.
8. Lisa täidis ja suru kaks makrooniküpsist õrnalt kokku.
Lemon curd ehk sidrunivõie
siin saad kenasti ära kasutada makroonide tegemisest jäänud munakollased1 suur ja mahlane sidrun (sidrunimahla läheb tarvis 1 dl ja riivitud sidrunikoort 1 sl)

3 munakollast
80 g suhkrut
50 g võid tükikestena

Pressi sidrunist välja mahl ja riivi koor. Kuumuta väikeses potis 2-3 cm vett keemiseni. Vali kauss, mis mahub kastrulisse niimoodi, et põhi ei puuduta vett.  Klopi munakollased vispliga kausis lahti. Lisa suhkur, sidrunimahl, -koor ja võitükid. Kuumuta pidevalt vispliga segades, kuni segu pakseneb. Ära keeda, hoia segu keemise piiril. Kannatust! Paksenemiseks kulub u 10 minutit. Lase täielikult jahtuda, külmkapis seistes kreem pakseneb veelgi.

Tõsta teelusikaga ühele makroonipoolikule sidrunikreemi, tõsta teine pool peale ja vajuta õrnalt kokku. Sidrunivõiet võib loomulikult ka pritskoti abil makroonipoolikule suruda.

sidrunimakroonid

sidrunimakroonid

Jaga postitust:

  • Click to share on Facebook (Opens in new window)
  • Click to share on Twitter (Opens in new window)
  • Click to share on Pinterest (Opens in new window)

Related

Filed Under: Joogid, Küpsetised, Lihavõtted, Magustoidud, Pidulikud toidud, Retseptid Tagged With: klassika, köök: prantsuse, küpsetis, küpsised, lihavõtted, magustoit

Previous Post: « Oa ja päikesekuivatatud tomati määre
Next Post: Päikesesmuuti »

Reader Interactions

Comments

  1. reetpeet

    aprill 11, 2017 at 9:42 p.l.

    Imeilusad ja mõte sidrunivõidest, mis on mu suur lemmik, ajab suu vett jooksma. Pole seni makroonide tegemiseks pealehakkamist olnud kuna tundus väga keeruline ettevõtmine aga Sinu kirjeldus oli üsna lihtne ja loogiline, seega luban, et võtan asja pühadeks käsile! 🙂

    Vasta
    • reetpeet

      aprill 17, 2017 at 11:15 e.l.

      Tehtud! 🙂 Suur aitäh innustamast Mari-Liis! Makroonid tulid välja imelised! Igatahes esimese korra kohta. 🙂 Jälgisin täpselt Sinu retsepti, kuigi katsetamismõtteid käis peast läbi küll, jätsin need järgmiseks korraks. Ainuke vahe, et segasin taigent vist pigem 60 korda, sest 50ga ei segunenud piisavalt.
      Võin kõigile veel julgustuseks öelda, et mul on tilluke köök, kus puudub köögikombain. Sõelusin hoolega väikese sõelaga kõik läbi, vispeldasin käsitsi (no mul on küll hästi hea vispel) ja pigistasin üsna suure raamatupoe kilekoti nurgast pannile. 🙂 Viimane osutus kõige keerulisemaks kuna ma ei saanud kohe pihta, et peangi "pritsi" otsikut kogu aja makrooni keskkohas hoidma ja algul spiraalitasin ja jamasin ja lükkasin märja näpuga ääri ümaramaks aga needki makroonid said lõpuks päris ilusad.
      Sidrunivõiet seekord ise teha ei jõudnud. Niigi pidi mees pikalt lapsega õues jalutama kuni küpsetasin. 🙂 Seega kasutasin Marks&Spenceri võiet, millest nagunii sõltuvuses olen.
      Igal juhul troonisid eilset pere suurt ühist lihavõttelauda minu kollased makroonitibud ja olin väga uhke. 😀
      Aitäh veelkord ja julget pealehakkamist kõigile!

      Vasta
  2. Fotostuudio Tallinnas

    aprill 12, 2017 at 7:30 e.l.

    Makroonid on minu lemmikud, need näevad ülimalt maitsvad välja 🙂

    Vasta
  3. Karin

    aprill 12, 2017 at 5:21 p.l.

    Mina tänan ka väga põhjaliku õpetuse eest! Ainult üks küsimus tekkis – kas ahi peaks olema pöördõhuga režiimil või tavaline alt-ülevalt küpsetus?

    Vasta
  4. Mari-Liis Ilover

    aprill 12, 2017 at 7:45 p.l.

    Karin, mina kasutasin harilikku alt-ülalt režiimi.

    Vasta
  5. Anonüümne

    aprill 14, 2017 at 6:13 e.l.

    Näevad väga maitsvad välja!

    P.S. sidrunivõide retspetis on vist ära jäänud, et suhkur tuleb ka lisada

    Vasta
  6. Mari-Liis Ilover

    aprill 14, 2017 at 7:42 e.l.

    Oh, aitäh, et märkasid seda näpukat – kohe parandan ära:)

    Vasta
  7. Mari-Liis Ilover

    aprill 18, 2017 at 10:10 e.l.

    Aitäh, reetpeet, nii toreda tagasiside eest! Mul on väga-väga hea meel, et võtsid makrooniteo ette ja et kõik õnnestus. Ja ses osas on täitsa õigus, et köögikombaini, pritskoti ja muude vidinateta saab makroonid väga edukalt tehtud! Pidin selle postitusse ka kirjutama, aga läks meelest – nii et tänud täiendamast!M&S lemon curd on minu suur lemmik samuti, vastupandamatu kraam.

    Vasta
  8. R

    november 18, 2018 at 6:22 p.l.

    Mul sai liiga vedel 🙁
    Seisavad praegu enne ahjuminekut.
    Proovin 40-45 korda segada teine kord.

    Vasta
    • Mari-Liis Ilover

      detsember 3, 2018 at 6:41 e.l.

      Makroonid on jah pirtsakad tegelased ja ei tha alati sajaprotsendiliselt õnnestuda. Loodan, et said siiski maiustada!

      Vasta
  9. EPP VIIRES

    aprill 26, 2019 at 9:38 e.l.

    Makroonid on jah väga head!!!Aitäh huvitava retsepti eest!!!

    Vasta
  10. Siiri Sarv

    september 10, 2019 at 1:05 p.l.

    Lihtne ja alati toimiv retsept!
    Olen seda oma 10 korda juba kasutanud ega pea pettuma!
    Kas oleks soovitusi, mida head veel makroonide vahele panna?

    Vasta
  11. EPP VIIRES

    oktoober 20, 2019 at 10:20 e.l.

    HEAD NEED SIDRUNI MAKROONID!!!!!KUI HEA NING TORE KUI SELLISEID SAAKS VALMISTADA ISE!!!!!
    AIULT ET EI TA KAS ÕNNESTUB VALMISTADA!!!!

    Vasta
  12. EPP VIIRES

    oktoober 20, 2019 at 10:24 e.l.

    HEAD NEED SIDRUNI MAKROONID!!!!!KUI HEA NING TORE KUI SELLISEID SAAKS VALMISTADA ISE!!!!!
    AINULT ET EI TA KAS ÕNNESTUB VALMISTADA!!!!
    Vasta

    Vasta

Lisa kommentaar Tühista vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Recipe Rating




Primary Sidebar

Tere tulemast!

See siin on toidublogi, mida kirjutab Mari-Liis Ilover. Kõik tekstid ja fotod keerlevad ümber toidu. Selle kasvatamise, hankimise, valmistamise ja nautimise. Rõhk on ehedal, puhtal ja maitsval kodutoidul, PÄRIS toidul. Sekka muljeid söögikohtadest. Kui tunned, et oled sattunud õigesse kohta - siis tere tulemast, nautigem koos!
Loe lähemalt →

SUVIKÕRVITSAUPUTUS?!? Vajuta pildile ja leiad palju häid ideid selle leevendamiseks

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini
Külasta bloginurka Facebookis

Poppe postitusi

Tonka ja sidruni jäätis

Õunte ja jõhvikatega täidetud jõulupart, vürtsikas punane kapsas ja rosmariiniga ahjujuurikad

Soojendavate vürtsidega ahjuõunad

Värsked kommentaarid

  • Mari-Liis Ilover, Pähkipõhjal mustikatarretise kook
  • Nõutu kokkaja, Pähkipõhjal mustikatarretise kook
  • Mari-Liis Ilover, Peediorsoto
  • Kärt, Peediorsoto
  • Mari-Liis Ilover, Mahlased ja vürtsikad kõrvitsamuffinid

RAAMATUTÄIS ÜLIMAITSVAID JA TERVISLIKKE PUDRURETSEPTE

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

GK KOKARAAMAT. VERESUHKRUTASET REGULEERIVAD TOIDUD

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

“MEREANNID. KREVETIST KALMAARINI”

Mari-Liis Ilover raamat Mereannid - Krevetist kalmaarini

KOKARAAMAT TOIDURAISKAMISE VÄHENDAMISE ÕILSAL EESMÄRGIL

Mari-Liis Ilover raamat Targa Kokkaja Retseptiraamat - Ülimaitsvalt ülejääkidest

TULGE KÜLLA!

Mari-Liis Ilover Raamat - Tulge külla! Pühapäevalõunad pere ja sõpradega.

KERGEMAD KLASSIKUD:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Kergemad klaassikud

PIKNIKUIDEID IGAKS AASTAAJAKS:

Mari-Liis Ilover raamat -
 Piknikule

BLOGI POPIMAD RETSEPTID RAAMATUKAANTE VAHEL:

Mari-Liis Ilover raamat - Maitsev

Sildid

gluteenivaba grill hoidis hommikusöök jaanipäevaks jook juust jäätis jõulud kala kala ja mereannid kana kaste kevad kevadroheline klassika kodumaa sünnipäevalauale kohupiim kook kook-tort kõrvits köögivili köök: itaalia küpsetis küpsised liha lihavõtted maasikad magustoit malts munad mustikad pajaroog peet pirukas rabarber salat seened supp suupiste suvi suvikõrvits vegetaar-/vegantoit õunad šokolaad

Footer

Avasta

Aedoad (Türgi oad) kooreses kastmes küüslaugu ja peekoniga

Aprikoosi-pähkli kommid

Kapsas, leib ja kilu ehk Caesari salat Eesti moodi

Apelsinikeeks (tervete apelsinidega)

Külmutatud sidrunine tort beseega

Oeufs en cocotte ehk vormimunad spargli ja karulauguga

Jälgi ka instagramis

POLENTA METSASEENTEGA 💛Mida enam sügise poole, POLENTA METSASEENTEGA 💛Mida enam sügise poole, seda rohkem hing ihkab tummisemate toitude järgi. Täpselt sinnasamasse comfort food’i kategooriasse, kus kaua haudunud pajaroad, lohutavad supid ja vürtsikad karrid, kuulub ka polenta. Aurav, kohev, pehme ja soojendav polenta! Ta sobib lisandiks näiteks liharaguu või köögiviljakastme juurde nagu kartulipuder, riis või pasta. Aga saab ka teistpidi: polenta on staar ja tema juurde võib sättida erinevaid lisandeid. Karamelliseeritud sibulat, küüslauguga hautatud lehtkapsast, rebitud sealiha, röstitud tomateid ja praegu loomulikult seeni!
Kirjutasin blogis polenta keetmisest ja ka sellest, mida head saab järele jäänud polentast valmistada. Link blogisse viib biost!
.
Kasutasin selle toidu tegemiseks Gemossi kauplusest pärit JUST NATURE polentat. JUST NATURE tootesarjas on tore valik kvaliteetsetest pähklitest, seemnetest, kuivatatud puuviljadest, teraviljadest, kaunviljadest ja jahudest. Nagu nad ise pakendil ütlevad, linnutoit inimestele 😀 Osad toodetest on mahedad, polenta nende hulgas. Mul on teile hea uudis! Nimelt saan jagada sooduskoodi JUSTMARILIISNATURE10, mis annab 10% soodustust kõigilt JUST NATURE toodetelt shop.gemoss.ee veebipoes. Sooduskood kehtib aasta lõpuni.
Õunte ja soolakaramelliga PANNKOOGITORT🥞 🥞🥞
Lihtne magusaamps nädalavahetusse, arvestades, et pannkoogid on juba valmis 👍Viči õhukesed pannkoogid Crêpes Natural sobivad kõigeks, soolaste või magusate lisanditega ja kasvõi sellekssamaks nädalavahetuse õunatordiks. Hea on neid sügavkülmast haarata, kui isu tuleb. Mulle meeldivad need krepid eelkõige sellepärast, et on puhta koostisega, imeõhukesed ja sugugi mitte rasvased. Siin pannkoogitordis tuleks kasutada hapukamaid õunu. Ja soolakaramell las jahtub kindlasti enne koogi vahele määrimist ära. Muu kõik videos näha ja retsept on kommentaarides ka. 
Toredat nädalavahetust! 🍁
.
.
#annkoogid #crepes #kokkamine #retseptid #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisiliver #koostöö @vici.eesti
🍏Nähtamatu õunakook 🍏Väidetavalt tuleb ni 🍏Nähtamatu õunakook 🍏Väidetavalt tuleb nimi sellest, et imeõhukesed õunaviilud justkui kaovad küpsetamisel koogi sees ära, neid pole eriti näha. Kuid seda ainult visuaalselt, sest tegelikult on õunu koogis palju-palju, lausa uputab! Ja kõike seda hoiab koos vaid õige väheke vanillimaitselist tainast, mis mõjub pigem nagu kreem mahlaste õunakihtide vahel.  Aga üks mu tuttav, kes seda kooki mitu korda teinud, arvab, et nimi tuleb sellest, et kook saab lihtsalt nii kiiresti otsa. 
“Mis selle hea koogi nimi on?”
“Mis koogi?”
“No selle, mis just laual oli. Ähh, polegi enam! See on ju nähtamatu õunakook!”
Retsept on kommentaaris ja blogis ka.
.
.
#gateauinvisibleauxpommes #õunakook #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #küpsetamine #kokkamine #retseptid
Pirnihooaeg! Kui sul on õnne ja oled saanud rohke Pirnihooaeg! Kui sul on õnne ja oled saanud rohkem häid pirne, kui niisama süüa jaksad, siis lahendus on siin: PIRNIMOOS ingveri ja sidruniga! Hea magustoiduks Kreeka jogurtiga või hoopis croissanti vahel. Täiega lemmik krõbedal crostinil koos sinihallitusjuustuga 😋 
Retsept ilmus tegelikult juba aastaid tagasi kokaraamatus “Moosad moosid”, aga on ka blogis ilusti leitav, pane otsingusse lihtsalt “pirnimoos”. Kes mu pikki blogiheietusi lugeda ei viitsi, siis retsept on tegelikult lihtne: 

Pirnimoos ingveriga
🍋1 sidrun
🍐1,2 kg kooritud, puhastatud ja kuubikuteks lõigatud pirne
💧3-4 dl vett (oleneb pirnide mahlasusest)
👍4 sl riivitud ingverijuurt
🍬600 g moosisuhkrut

Riivi sidrunilt koor, pressi poolikutest välja mahl. Tõsta kõik ained peale suhkru potti, sega läbi. Kui pirnid on väga mahlased piisab vähemast lisatud veest.
Keeda kaane all madalal kuumusel 15 minutit. Lisa suhkur, keeda ilma kaaneta veel 15 minutit. Tõsta kuumalt purkidesse, kaaneta.
Moosi tuleb sellest kogusest umbes 1,2 liitrit.
.
.
#pirnid #moos #retseptid #kokkamine #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover
Igas olukorras daam 😂 👒 On see ka sinu moto? Igas olukorras daam 😂 👒 On see ka sinu moto?
KREEMJAS KANA-KUKESEENEKASTE! Seda peaks tegema ju KREEMJAS KANA-KUKESEENEKASTE! Seda peaks tegema juba nimetuse pärast, sest kõik need kanad ja kuked 😀...ehh, eesti keel! Aga tegelikult sobivad kana ja kukeseened ka maitselt imehästi kokku. Philadelphia toorjuustust tehtud kaste seob kõik kokku mõnusaks kodutoiduks. Retsept on siin:
✔️500 g kanafileed
✔️2+2 sl oliiviõli
✔️2 küüslauguküünt
✔️300 g kukeseeni
✔️3 dl kanapuljongit
✔️200 g Philadelphia maitsestamata toorjuustu
✔️2-3 sl värsket hakitud peterselli
✔️soola, pipart

Lõika kanafilee tükkideks. Kui kasutad juba niigi väiksemaid kanafilee sisetükke, pole tarvis seda teha. Kuumuta pannil 2 sl õli ja prae kanatükid kuldseks, umbes 10 minutit. Maitsesta soola ja pipraga. Tõsta pannilt ära taldrikule ootele. Lisa pannile veel 2 sl õli. Haki küüslauguküüned ja prae kergelt läbi, umbes minutijagu. Nüüd vala pannile kukeseeened, suuremad tükeldatult. Prae segades, kuni seened on küpsed, u 10 minutit. Vala pannile kanapuljong ja lase vulisedes keema. Nüüd lisa toorjuust. Kasutada võib ükskõik millist Philadelphia maitsestamata toorjuustu. Mulle meeldib siin kastmes Original, aga sobivad ka Light, laktoosivaba ja Proteiini. Sega toorjuust puljongiga ühtlaseks. Pane kanatükid pannile kastmesse ja lase 5 minutit kõigel kooso keeda. Lisa veel soola, pipart ja hakitud peterselli.
Kastme kõrvale sobib riis, kinoa, kartulid või miks mitte, pasta.
Kanafilee asemel on igati 👍 kintsuliha, prae seda lihtsalt veidi kauem.
.
.
#kana #kukeseened #retsept #kokkamine #siitnurgastjasealtnurgast #mariliisilover #koostöö @philadelphia_eesti

© 2009 Mari-Liis Ilover · Veebilehe on loonud Johanna Oja