
Terve kõrvits võib kenasti kuude kaupa kapinurgal seista, kuid lahtilõigatud isend tuleb riknemise vältimiseks pista külmkappi. Et minu külmikus valitseb krooniline ruumipuudus, on täiesti välistatud, et lisaks lõpututele pakikestele- totsikutele-purgikestele (“Emme, külmkapp on mingit jampsi täis, aga süüa pole ikka mitte midagi võtta”) sinna veel mõni kõrvitsatükk või paar mahuks. Seepärast teen lahtilõigatud, ent ühest kasutuskorrast üle jäänud kõrvitsast püree, mida hoian sügavkülmas. Pikem postitus kõrvitsapüree tegemisest asub SIIN.
Kõrvitsapüreega saab peale hakata nii mõndagi. Keeta suppi või risotot, küpsetada muffineid, keeksi, kõrvitsapirukat jpm. Üks lihtne võimalus sellise kõrvitsapüree kasutuseks on teha pannkooke. Väga mõnus vaheldus tavalistele pannkookidele!
Välimuselt võivad kõrvitsapannkoogid olla küll tagasihoidlikult pruunid, kuid maitselt seevastu on nad silmipimestavalt sädelevad. Just pannilt tulnud krõbedad pannkoogid saavad oma sooja ja sügisese olemise kõrvitsaga alati sobivatest vürtsidest kaneelist ja muskaadist.
Pildil on nad mul serveeritud ameerikapäraselt, võitükikeste ja siirupiga. Muud põhjust selleks polegi, kui et kohevate ja krõbedate kõrvitsapannkookidega tundusid need lisandid kuidagi eriti hästi sobivat.
100 g täisteranisujahu
1 tl soodat
noaotsaga soola
0,5 tl kaneeli
0,5 tl riivitud muskaatpähklit
0,5 tl vanillisuhkrut
2 sl heledat muscovado suhkrut
150 g muskaat- või pähkelkõrvitsast tehtud kõrvitsapüreed*
200 ml piima
1 sl sidrunimahla
1 sl riivitud sidrunikoort
35 g sulatatud võid
praadimiseks õli
Sega omavahel jahu, sooda, sool, kaneel, muskaatpähkel, vanillisuhkur ja muscovado suhkur. Teises kausis sega kõrvitsapüree, piim, sidrunimahl, riivitud sidrunikoor ja sulatatud või. Sega kõik ained kokku ühtlaseks tainaks. Kuumuta pannil õli. Tõsta supilusikaga pannile koogikesed. Prae pannil õlis keskmisel kuumusel mõlemalt küljelt minutijagu. Jälgi, et pann liiga kuum ei oleks, sest pannkoogid võivad kergesti liigselt kõrbema minna.
Pööra koogid ümber, kui pealmisele poolele tekivad mullikesed. Paku kohe kuumalt võitükikeste ja siirupiga.
*Kõrvitsapüree valmistamiseks lõika kõrvitsast sektorid, uurista seemned ja pehme sisu seemnete ümber välja. Lao sektorid ahjupannile. Küpseta 180 kraadi juures umbes 30 minutit, kuni kõrvitsa viljaliha on nii pehme, et kahvel läheb eriliselt surumata sisse. Tõsta kõrvitsatükid ahjust välja. Eemalda koor ja püreesta. Retseptis läheb tarvis 150 g kõrvitsapüreed, ülejäänu võid panna sügavkülma ja kasutada teisel korral.
Koostööpostitus D-kokaraamatuga
Proovisin täna neid pannkooke teha ja hakkasin mõtlema, et ega juhuslikult muna pole siit retseptist ära ununenud? Ma tegin küll gluteenivaba jahuga (hirss, riis, guar) ja võibolla sellepärast jäid üsna liistakad, aga vaatasin välismaiseid retsepte ja seal on ikka igal pool muna sees.
Mul oli sel aastal suur kõrvitsasaak, nii et olen väga tänulik Sinu kõrvitsaretseptide eest! See lahtine kõrvitsapirukas on meil juba vana lemmik, aga tahan nüüd proovida ka kõrvitsa kooki ameerika moodi 🙂 Püree on juba sügavkülmas.
Tere, Eveli! Täiesti uskumatu kokkusattumus – olen juba nädalajagu üritanud leida aega, et blogisse lisada uus ja täiendatud kõrvitsapannkookide retsept – seekord munaga. Ja on tõesti kohevamad ja kuidagi kõrvitsasemad ka. Vaata uut retsepti : https://mariliisilover.com/2017/11/pontsakad-korvitsapannkoogid-kaerajahuga/. Nii hea meel kuulda, et piruka retsept lemmik, peaksin ise ka selle lähiajal ette võtma. MA ei tea, kas oled ehk seda proovinud juba, aga mulle endale meeldib väga ka see glvaba vale-juustukook kõrvitsast ja jogurtist,https://mariliisilover.com/2014/11/mandlipohjal-korvitsa-jogurtikook/
Aitäh Sulle! Tõesti lahe kokkusattumus 🙂 Ma selle mandlitega koogi retsepti panin juba järjekorda, kui ameerika oma otsa saab, siis teen seda 🙂 võtsin Su blogi filtri “kõrvitsa” ette ja nüüd teen järjest 😀